Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2018, 20:39   #51
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Aaa, nie zauważyłem. Ale to poproszę link do aukcji, bo tam gdzie ja widziałem najtańsza przesyłka inna niż china post od 20$

Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 21:00   #52
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

no ale kolega nie chciał tanio tylko szybko, więc trzeba było trochę więcej odżałować, finalnie jak napisał wyszło i tak połowę tego co na allegro


Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamówiłem z Ali wysyłką DHL - i nadal to połowa ceny z Allegro.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 21:57   #53
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Przyszła w piątek - 4 dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale bylem na wyjeździe wiec montaż będzie jutro. To mój n-ty zakup na Ali więc doskonale wiem co i jak.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2018, 22:19   #54
dawiduos
ford::amateur
 
Imię: DAWID
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: toruń
Model: Grand c-max
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

tez mam aktualnie problem z klimatyzacja zaczela szwankowac od miesiaca raz sie załączy w komplecie z wentylatorem i jest ok (nabita szczelna dziala cewka 100% czujnik cisnienia tez poprawnie dziala) a raz ruszy sprezarka a wentylator nie chce wystartowac i po paru sekundach sprezara staje,potem raz na jakis czas wystartuje ale juz bez wentylatora. i nie odpali juz wentylator np do rana .Jak rano zaskoczy i nie zgasze auta nawet przez wiekszosc dnia (jechałem na wakacje ciągiem 6h to bylo super. jak zgasze i odpale po postoju juz wentylator niechce zakrecic).
sprawdzałem wentylator na krotko i zasowa, prad do modułu wentylatora tez dociera 12v do modułu ida 3 przewody dwa zasilajace i jeden cieniutki pewnie sterujacy tyle wiem i dzis sprawdziłem czy czasem nie jest gdzies przerwany jak tu czytam skonczylem badac go okolo 10cm przed wejsciem do pcm i bylo przejscie.
podmieniałem wczoraj inny modul i zachowanie takie jak w moim module.dodam ze łozysko na kole od sprezarki ma luzy (choc i z tym pracowala bardzo dobrze)
Dzis rano z kolei wentylator przy wlaczonej klimie na zimnym silniku właczył sie ale to byl chyba 1wszy bieg bo szalu nie bylo no i co najwazniejsze sprezarka tez nie wystartowala kiedy wyjołem stycznik r3 i wlaczylem sprezarke na krotko to zaczela pracowac a wentylator stanoł całkowicie!!!
ma ktos pomysł co ruszyc?
dawiduos jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2018, 05:51   #55
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Wymienić szczotki w wentylatorze, lub cały wentylator.W nim jest przyczyna.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 20:56   #56
Sentek20
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 20-06-2016
Model: ford s-max
Silnik: 140 Km
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Witam. Dopadł mnie problem niedziałającego wentylatora w s-maxie. Czy pamietacie czy szczotki jakie wymienialiście miały zasilanie wyprowadzone z góry czy z boku?

1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
albo te
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Które bedą pasowały?
Sentek20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 19:22   #57
HUNCO
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 21-12-2014
Skąd: Lublin
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Cześć. I u mnie pojawił się problem. Klimat sprawdzona i nabita. Po wizycie w warsztacie od razu po odpaleniu samochodu wentylator na chłodnicy ruszał ostro aż było go słychać, pochodził 30-60 sekund na wyższym biegu i zwalniał. Teraz od jakiegoś tygodnia nie zauważyłem aby tak robił. Pojawił się za to taki problem, że po odpaleniu idzie ciepłe powietrze i dopiero jak się przejedzie kawałek to zaczyna lecieć zimne z klimy. I jak się jedzie to jest dobrze -zimno. Teraz po krótkiej jeździe wskaźnik temperatury płynu pokazuje 90 stopni, wiatrak na chłodnicy się nie kręci wcale. Poza komunikatem "wymiana oleju" brak błędów na konsoli. Sytuacja chyba nie jest normalna? Od czego radzicie zacząć?
HUNCO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 19:25   #58
MalyJack
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Szczotki to 7x8 z wyjściem bocznym po dłuższym boku. 4 sztuki!
Dziś wymieniłem. Ciśnienie czynnika sprawdzilem - bylo ok. Silnik wpięty na krótko do aku i masy nie drgnął. Objawy, to właśnie nierównomierna praca wentylatora i w końcu stop. Temperatura się w korkach mocno się podnosiła. Klimanie nie działała.
Temat do ogarniecia w 30 minut, na podstawie powyższego opisu deinstalacji wentylatora.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1537208342649-336982213.jpg (91.9 KB, 199 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez MalyJack ; 14-05-2023 o 15:33
MalyJack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 23:06   #59
rafciolka
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-09-2018
Model: ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Odgrzeje. Nie działa mi wentylator. Uszkodzony jest prawdopodobnie fioletowy kabelek. Gdzie mam szukać drugiej strony? Skrzynka bezpieczników czy sterownik silnika koło akumulatora?
rafciolka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 19:50   #60
MalyJack
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

A sprawdzałeś sam wentylator?

Bump: Fioletowy idzie do skrzynki w lewym nadkolu.
MalyJack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.