Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2004, 21:01   #1
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie A tak wygląda przyczyna kłopotów w TDCi - pompa Delphi

Na poniższych zdjęciach widać >nieszczęsną< pompę wtryskową Delphi od Mondeo TDCi 130 KM - będącą główną przyczyną kłopotów z tym silnikiem (o czym było na forum już wielokrotnie).

Uszkodzenie pompy jest widoczne na elemencie znajdującym się w środku pierwszego zdjęcia. Wewnątrz elementu można dostrzec zniszczenie powierzchni metalu, powstałe w wyniku przesuwania się rolki. Na zniszczonej powierzchni widać "pasek błyszczącego metalu". Pozostała część powierzchni kiedyś również była "błyszcząca", jednak z powodu słabej trwałości materiału, potęgowanej dodatkowo przez złej jakości paliwo - powierzchnia metalu została po prostu z czasem "zfrezowana" ("złuszczona") przez rolkę przesuwającą się po tejże gładzi (rolka widoczna jest w dolnej części zdjęcia).
Dalszy ciąg >destrukcyjnej< historii jest już znany - opiłki powstałe w wyniku procesu "frezowania" dostawały się wraz z paliwem do wtryskiwaczy, po prostu z czasem uszkadzając je...

__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2004, 12:46   #2
Marc
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2004
Skąd: Gdańsk
Postów: 60
Domyślnie Re: A tak wygląda przyczyna kłopotów w TDCi - pompa Delphi

Cytat:
Napisał Pzy
Na poniższych zdjęciach widać >nieszczęsną< pompę wtryskową Delphi od Mondeo TDCi 130 KM - będącą główną przyczyną kłopotów z tym silnikiem
Mam przejechane 60 tyś po 10 miesiącach od zakupu, strach pomyśleć co się bedzie działo po 250 tyś. km, a w moim wypadku tak się zapowiada - zamierzam jeździć nim do końca umowy leasingu. Jest w sumie gwarancja na 2 lata, ale jeżeli współpraca z serwisem będzie wyglądała tak jak dotychczas, to juz widzę, jak mi usiłują wcisnąć kit o złym paliwie, grrrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie jakoś nic się nie dzieje, odpukać. Może w nowych rocznikach coś poprawili? Słychać coś o awariach pomp w nowych TDCi?

Pozdrawiam, Marc
__________________
Mondeo TDCI 130/6 '04
Sczęśliwie(?) na gwarancji
Marc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2004, 13:15   #3
dzikus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2004
Skąd: Łódź
Postów: 120
Domyślnie

Wiecie może czy te same pompy Delphi są też montowane do 2,2 TDCI - czy coś zmienili?
__________________
Mondeo Mk III 2,2 TDCI XI 2004r
dzikus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2004, 14:29   #4
Marek92248
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-06-2004
Skąd: Gdańsk
Postów: 327
Domyślnie

W Mondeo 2,2 TDCi jest już podobno pompa wtryskowa, wtryskiwacze i turosprężarka BOSCH'a więc nie ma się co bać. Ja swojego TDCi mam od roku ma 26 tys.km i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolony , z serwisu troche mniej.
__________________
Mondeo 2,0 TDCi 5-Tronic Ghia Executive Platinum 11/2003r.
Opel Frontera 2,2 16V Sport 1999R
Marek92248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2004, 20:18   #5
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek92248
W Mondeo 2,2 TDCi jest już podobno pompa wtryskowa, wtryskiwacze i turosprężarka BOSCH'a
Troszkę się rozpędziłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bosch nie produkuje turbosprężarek. Nowy Duratorq 2.2 TDCi ma turbosprężarkę firmy Garrett (zresztą tak samo jak 2.0 TDCi i 2.0 TDDi) - i bardzo dobrze, bo to jedne z najlepszych turbinek. Przy czym w silniku 2.2 TDCi jest to Garrett model GT-20, a więc wydajniejsza turbinka niż w jednostkach dwulitrowych, gdzie jest stosowany model GT-17 (GT-20 potrafi "rozpędzić się" do 225.000 obr./min., z kolei GT-17 do 190.000 obr./min.).
Natomiast sam silnik 2.2 TDCi jest rozwinięciem silnika 2.0 TDCi. Wzrost pojemności skokowej uzyskano przez wydłużenie skoku tłoka z 86,0 do 94,6 mm.

Nie dam sobie za to uciąć głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo jeszcze nie miałem okazji widzieć "na żywo" tego silnika, ale według informacji, które posiadam silnik 2.2 TDCi wykorzystuje RÓWNIEŻ osprzęt Delphi.
Przy czym jest to INNY osprzęt niż w przypadku silnika 2.0 TDCi. Inne są wtryskiwacze, posiadają mniejsze otwory - 0.125 mm zamiast 0.180 mm, poza tym otworów w każdym wtryskiwaczu jest siedem zamiast pięciu. Wtryskiwacze te potrafią wytworzyć ciśnienie do 1600 barów.
Co do typu pompy nie mam jeszcze potwierdzonych informacji, poza tym, że jest ona produkcji Delphi i jest to najprawdopodobniej inny model niż w 2.0 TDCi. Myślę jednak, że po "niemiłych" doświadczeniach z poprzednią pompą Ford zadbał o tą kwestię szczególnie pilnie. A przynajmniej powinien...

A tak wygląda silnik 2.2 TDCi. Na pierwszy rzut oka praktycznie żadnych różnic w stosunku do 2.0 TDCi...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2004, 20:58   #6
Marek92248
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-06-2004
Skąd: Gdańsk
Postów: 327
Domyślnie

A mnie doszły słuchy , że ma być osprzęt BOSCH'a , tylko to było jak jeszcze tego silnika nie było na rynku miał dopiero wejśc i moze faktycznie miałem błędne informacje sam teraz nie wiem. Jest jeden sposób żeby sprawdzic jaki masz osprzęt, zdejmij osłone od silnika jest ona na czterech zaczepach, pod spodem na takiej czarnej rurce ( nie wiem jak to się nazywa , ale jest to chyba szyna wtryskowa, wychodzą z niej przewody paliwowe do wtrysków) ja mam nalepke DELPHI , jeżeli masz BOSCH tzn. , że masz osprzęt BOSCH'a
Ale co tu dużo muwić, i tak wszyscy wiemy, że TDCi jest najlepszym dieslem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
__________________
Mondeo 2,0 TDCi 5-Tronic Ghia Executive Platinum 11/2003r.
Opel Frontera 2,2 16V Sport 1999R
Marek92248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2004, 08:52   #7
dzikus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2004
Skąd: Łódź
Postów: 120
Domyślnie

W weekend postaram się zdjąć osłonę i sprawdzić - jak mi się to uda (mam nadzieję, że niczego nie rozpie.... :573: to dam Wam znać co tam siedzi ...
__________________
Mondeo Mk III 2,2 TDCI XI 2004r
dzikus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2004, 09:42   #8
Marek92248
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-06-2004
Skąd: Gdańsk
Postów: 327
Domyślnie

A przed zdjęciem tej osłonki wyjmij najpierw bagnet od oleju, ja tego nie zrobiłem i przy zdejmowaniu osłony zostałem potraktowany olejem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 2,0 TDCi 5-Tronic Ghia Executive Platinum 11/2003r.
Opel Frontera 2,2 16V Sport 1999R
Marek92248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2004, 14:28   #9
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzikus
W weekend postaram się zdjąć osłonę i sprawdzić - jak mi się to uda (mam nadzieję, że niczego nie rozpie.... :573: to dam Wam znać co tam siedzi ...
Jak możesz to pstryknij dwa zdjęcia: wtryskiwacza i pompy - i będziemy wiedzieć wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2005, 15:20   #10
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Ostatnio dostałem parę pytań na PW w kwestii pompy TDCi - więc podnoszę temat do góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.