Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2018, 18:48   #1
focuslift
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2016
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 75
Domyślnie Bluetooth do 6000cd bez VC

Witam. Chcę dołożyć Bluetooth do radia 6000CD . Bluetooth ma służyć do słuchania muzyki na fabrycznym radiu nie interesuje mnie rozmawianie przez telefon. Do tej pory słuchałem przez Aux i kabelek.
Ale pomyślałem , że wygodniej będzie przez Bluetooth. Oczywiście najlepiej było by doposażyć Focusa w fabryczny Bluetooth ale sporo kombinowania z tym.
Znalazłem na Aliexpress adapter Bluetooth który jest prosty do podłączenia.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czym różni się fabryczny Bluetooth w użytkowaniu od takiego adaptera a Aliexpress. Czy warto coś takiego zakładać czy lepiej doposażyć w fabryczny Bluetooth bez manetki do telefonu albo zostać przy połączeniu kablem do Aux.
Prosił bym o poradę w którą opcję inwestować.

focuslift jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 23:47   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Bluetooth do 6000cd bez VC

Miałem podobny dylemat i zdecydowałem się na adapter ponieważ telefon i tak zazwyczaj siedzi włączony z Yanosikiem i Google Maps na uchwycie więc przełączanie utworów z jego poziomu jest dość szybkie i proste.

Adapter wziąłem taki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dlaczego? Ponieważ nie jest zasilany bateryjnie, czyli w momencie odcięcia zasilania urządzenie wyłącza się. Jeśli jest podtrzymanie na baterii, telefon może pozostać sparowany i odtwarzać dźwięki... w samochodzie - a z racji, że radio jest wyłączone, to nie będzie wiadomo o co chodzi. Przy zestawie głośnomówiącym na BT miałem taką sytuację wielokrotnie i było to bardzo irytujące, więc wiedziałem, że muszę szukać czegoś bez podtrzymania.

Dodatkowo jest Apt-x wspierany przez mój telefon (zawsze to lepsza jakość dźwięku) no i jest parowanie przez NFC. A dlaczego tak?
Ano dlatego, że cały adapter jest zamontowany pod GEMem na tej czarnej plastikowej osłonie. Stamtąd ma niedaleko zasilanie po kluczyku (Sony AN420, jeden kabel do Bluetooth, drugi do kamerki) i AUX. Nie chciało mi się wyciągać schowka żeby dorwać się do faktycznego przewodu i schować kable całkowicie więc póki co jest widoczny fragment który wchodzi przez drzwi do schowka i tam do fabrycznego gniazda.

Wracając do NFC - parowanie z telefonem odbywa się zbliżeniowo, więc wystarczy zbliżyć telefon żeby wykryło go i możliwe było połączenie. To bardzo ułatwia bo nie trzeba nic wyciągać, jeśli z jakiegoś powodu adapter rozłączy się z telefonem - włączamy NFC, zbliżamy, parujemy, gotowe.

Zdjęcia jak to u mnie wygląda: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozwiązanie super, jakość dźwięku bardzo dobra, a jak adapter się znudzi to ma sporo wyjść (optyczne, cinch) więc spokojnie będzie mógł posłużyć do jakiegoś domowego audio, żeby dodać funkcjonalność puszczania dźwięku z telefonu.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 27-10-2018 o 23:52
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 14:59   #3
focuslift
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2016
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 75
Domyślnie Odp: Bluetooth do 6000cd bez VC

Dzięki za odpowiedź. Zdecydowałem się na ten z linku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Te droższe mają Bluetooth 3.0 a ten ma Bluetooth 4.0 . Zobaczymy co to jest warte. Jak by ktoś miał coś do dodania na temat adaptera Bluetooth to z chęcią przeczytam. Pozdrawiam.
focuslift jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 21:16   #4
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Bluetooth do 6000cd bez VC

Cytat:
Napisał focuslift Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź. Zdecydowałem się na ten z linku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Te droższe mają Bluetooth 3.0 a ten ma Bluetooth 4.0 . Zobaczymy co to jest warte. Jak by ktoś miał coś do dodania na temat adaptera Bluetooth to z chęcią przeczytam. Pozdrawiam.
Jak się to podpina do fabrycznego radia, czinch? Raczej nie optykiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 21:50   #5
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Bluetooth do 6000cd bez VC

Ten moduł od @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wchodzi w miejsce na oryginalny BT zdaje się. Mój jest na przejściówce cinch -> jack 3.5. Widać zresztą na zdjęciach.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 15:01   #6
focuslift
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2016
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 75
Domyślnie Odp: Bluetooth do 6000cd bez VC

Moduł Bluetooth wpina się w miejsce Aux z tyłu radia .
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie.jpg (17.9 KB, 242 wyświetleń)
focuslift jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2019, 17:36   #7
nitr0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: o2k/Kalisz
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 Eco Boost
Rocznik: 2017
Postów: 28
Domyślnie Odp: Bluetooth do 6000cd bez VC

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się to podpina do fabrycznego radia, czinch? Raczej nie optykiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
I jak tam kolego ten Bluetooth? Wszystko śmiga tak jak opisują na aukcji?

Radio masz Sony czy to podstawowe srebrne/szare?
nitr0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2019, 17:40   #8
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Bluetooth do 6000cd bez VC

Cytat:
Napisał nitr0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak tam kolego ten Bluetooth? Wszystko śmiga tak jak opisują na aukcji?



Radio masz Sony czy to podstawowe srebrne/szare?
To był taki jokeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. miałem poprzednio radio sony, ale bez bt

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 16:46   #9
nitr0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: o2k/Kalisz
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 Eco Boost
Rocznik: 2017
Postów: 28
Domyślnie Odp: Bluetooth do 6000cd bez VC

Cytat:
Napisał focuslift Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź. Zdecydowałem się na ten z linku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Te droższe mają Bluetooth 3.0 a ten ma Bluetooth 4.0 . Zobaczymy co to jest warte. Jak by ktoś miał coś do dodania na temat adaptera Bluetooth to z chęcią przeczytam. Pozdrawiam.
I jak wrażenia? Działa to jakoś sensownie? Masz radio Sony MP3 czy Fordowskie 6000?



Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To był taki jokeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. miałem poprzednio radio sony, ale bez bt

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Przepraszam, nie ten cytat zrobiłem. Miałem na myśli kolegę wyżej.
nitr0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2022, 10:38   #10
Piotrek_32
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-12-2021
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Moduł bluetooth radio ford 6000CD

Witam wszystkich,
Czy jesteście w stanie polecić jakiś moduł bluetooth do radia 6000CD (widocznego na zdjęciu), tak aby móc za pomocą panelu radia sterować telefonem (odbierać słuchawką zieloną, odrzucać czerwoną itp)?
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20220111_163139.jpg (97.4 KB, 39 wyświetleń)
Piotrek_32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.