Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2020, 08:27   #31
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

jeszcze tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 09:25   #32
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

dodo02 w kwestii faktury to sprawdzaj, kto jest wpisany w umowie kupna-sprzedaży auta, żeby stroną umowy nie była dziwna firma z UE zarejestrowana miesiąc/dwa wcześniej, no i sam komis, żeby pojawił się w umowie, bo ty kupujesz od komisu w PL i do niego będziesz miał roszczenia z tytułu rękojmi czy jego będziesz pozywał w sądzie w przypadku ewentualnego sporu, a nie firmę krzak z UE założoną na słupa czy enigmatycznego Jurgena jak to bywa w przypadku umów na tzw. Niemca.

PS. proponuję tobie nie zawężać się tylko do ogłoszeń Focusa mk3, dobrą alternatywą do 25 tys. zł jest Volvo V50 (ta sama płyta podłogowa co w Focusie Mk2, wspólne silniki z Focusem, dużo wspólnych części z Focusa, o wiele lepsze blachy niż w Focusie Mk2, trochę mały bagażnik) lub Meganka III generacji w kombi coś około roczników 2008/2009 , która ma bagażnik 525 litrów (czyli większy od Focusa mk3 kombi - 490 litrów).
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 10:04   #33
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

Przeniosłem, nie przeniosłem... widziałem tam sporo fajnych informacji, chociaż rzeczywiście dość starych, ale jeszcze coś tam się dzieje. Cały czas mam z tyłu głowy to Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chciałbym jeszcze dopytać w kwestii stron umowy którą poruszyłeś. Zakładając, że bym kupował od komisu na Vat marżę i wykluczając wałka na VAT. Rozumiem, że umowę podpisuję z komisem i on jest na umowie kupna sprzedaży, są jego dane i jego pieczątki. On jest sprzedawcą, do niego mam ewentualne roszczenia.
Dodatkowo na umowie są informacje z dowodu osobistego o faktycznym właścicielu pojazdu (jego muszę sprawdzić, najlepiej jeśli jest to osoba prywatna, lub firma nie-krzak zarejestrowana w Polsce. W umowie jest informacja o przeniesieniu własności w drodze sprzedaży na mnie.
Czyli na umowie powinny być dwa podmioty/byty czy jak to zwał. Ale to sprzedawca, czyli komis odpowiada za ewentualne wady i nieścisłości z ofertą?

Nie chciałbym szukać tych informacji chwilę przed podpisaniem umowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozumiem, że tego wałka na VAT da się zrobić tylko na autach sprowadzanych i jeśli auto jest z Polski to nie ma się czym przejmować, bo VAT musiał być zapłacony albo przez salon, albo przez ostatnią firmę która była właścicielem? Jeśli firma sprzedaje przez komis, to muszą mi wystawić fakturę VAT 23%, a nie marżę? Tutaj się trochę gubię.

Czy powinienem zawsze pytać czy jest dostępna do wglądu faktura VAT23% którą dostał poprzedni właściciel, jeśli jest szansa, że może ją posiadać?
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 10:09   #34
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

przy twoim budzecie nie ma obawy o walek na vat.. tu bedziesz szukal aut 10 letnich lub lepiej jesli mowa o mondeo.. leasingi trwaja przewaznie 3 lata, no max 7..
Poza tym benzyny bardzo rzadko w firmach jezdzily, bo to sie nie oplaca po prostu.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 14:08   #35
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy twoim budzecie nie ma obawy o walek na vat.. tu bedziesz szukal aut 10 letnich lub lepiej jesli mowa o mondeo.. leasingi trwaja przewaznie 3 lata, no max 7..
Poza tym benzyny bardzo rzadko w firmach jezdzily, bo to sie nie oplaca po prostu.
a jakie to ma znaczenie? mój 13 latek był kupowany od firmy, mogłem kupić netto albo brutto.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 14:26   #36
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

bardzo bardzo rzadko takie samochody są w firmie jeszcze to raz, a dwa że wartość takiego auta a co za tym idzie wartość podatku jest znikoma, więc nie opłaca się kombinować
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 00:20   #37
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

No i dzisiaj się przymierzyłem w końcu do Mondeo w komisie... i prawie na pewno będzie jednak Mondeo Mk4 Kombi 2.0. Bagażnik chwilowo na pewno wystarczy, a w środku też wygodnie.

Samochód który wstępnie chcę kupić niestety jest daleko, bo w Poznaniu - jak jechać to już z nastawieniem na zakup. Chciałbym się zapytać gdzie najlepiej sprawdzać samochód od przed zakupem - w ASO, u mechanika, czy na stacji diagnostycznej? Samochód od poleconego użytkownika forów, wszystko gra i to co mogłem sprawdzić jest potwierdzone. No ale szczegóły też muszę sprawdzić w końcu. Widziałem tu i tam wątki dość stare, które kończyły się stwierdzeniami, że przegląd przedzakupowy w ASO jest jednak nic nie wart (posty z 2018 roku). Jak to jest teraz, gdzie pojechać, żeby się dowiedzieć jak najwięcej w przystępnej cenie? Domyślam się, że w takim samochodzie warto sprawdzić także komputer... A pytanie gdzie to zrobić w Poznaniu, to już pewnie gdzie indziej zadam ;D

A co do tego VAT-u. Specem po paru postach nie jestem, ale dziś byłem w dużym komisie w Warszawie, gdzie stoi Mondeo Mk4 2.0 TDCi z 2009 z przebiegiem... 68 tyś. km. Stoi sobie na niemieckich blachach, trochę zaniedbane w środku, sprzedawane na Vat-marżę i ostatnim właścicielem jest firma w Niemczech. Z ciekawości zapytałem o fakturę, ale zapewniono mnie że wszystko jest ok z tą marżą. Dla mnie dziwnie to wygląda... Wszystko jest gotowe do zarejestrowania, nawet w cenie przetłumaczone dokumenty i podobno akcyza zapłacona.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 09:31   #38
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy twoim budzecie
Sławek, znajdzie się coś z mk4 2.0 Pb u Ciebie w kolegi budżecie?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 09:53   #39
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przykladowo, do negocjacji prywatny.

Lub ten [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] niby maglownica do zrobienia..

sa tez inne ale nie bede tu wrzucal bo i po co..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 16:04   #40
Artur W/W
ford::average
 
Avatar Artur W/W
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo,Focus
Silnik: 1.5 Ecoboost 160 ps 1.6 ti vct 125 ps
Rocznik: 2017/2014
Postów: 76
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

Na pewno dobrze zrobił że wyleczył się z mk3 kombi,jest mniej miejsca niż w kombi mk2.Przekonałem sie o tym boleśnie.
Artur W/W jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.