Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2020, 11:18   #1
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie egr off dw10c

mam plik z egr off do dw10c, mial on zle sumy kontrolne i nieotwieral sie w vbf tool, udalo mi sie przeliczyc sumy, vbf tool juz go otwiera jedank po wgraniu do PCM dalej mam blad immo aktywny a forscan nie widzi PCM i nie potrawi sie z nim polaczyc wyrzucajac info o "tuned software" mysle ze trzeba jeszcze przeliczyc sume ktora jest zapisana w header jako "file_checksum" tylko nie moge dojsc jak to zrobic. Sumy blokow 1 i 2 juz sa poprawne. gdzie jeszcze moze byc problem?

atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 21:05   #2
Matique
ford::average
 
Avatar Matique
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo Titanium X MK4 , Ford KA MK2
Silnik: 2.5T i5 , 1,2
Rocznik: 2008 , 2009
Postów: 112
Domyślnie Odp: egr off dw10c

oj chyba nikt Ci nie powie to tajemna i pilnie strzezona wiedza, na tym sie piniondze robi a nie zeby se chamy za darmo kabelkami wgrywaly, zaraz sie dowiesz ze se modul uwalisz i ze to cza miec wiedze i po hogwarcie byc.
prawde powiedzawszy tez chcialbym taki plik z wylaczonym egr, ale niestety nie jestem w stanie odpowiedziec na Twoje pytanie.pozdrawiam
__________________
___________________
Mondeo 2.5T seria 210ps/338Nm --> Heko 263ps/404Nm --> Heko 285ps/445Nm --> VTR 350ps/520Nm
Matique jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 21:56   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: egr off dw10c

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....mysle ze trzeba jeszcze przeliczyc sume ktora jest zapisana w header jako "file_checksum" tylko nie moge dojsc jak to zrobic. ...
O ile się nie mylę, to suma z headera nie jest ładowana do sterownika.
Tak więc to raczej ten wsad jest "krzywy"... Już sam fakt, że trzeba w nim było coś przeliczać wskazuje, że pochodzi z dziwnego źródła...
Tego typu operacje jak "egr off" robi się na konkretnej wersji softu z Twojego auta. Wiesz w ogóle na jakim sofcie ten "egr off" został zrobiony - jaki soft masz w tym Twoim VBF???
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 22:55   #4
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: egr off dw10c

Soft do wgrania org. UCDSem, PCMFlashem. Oprogramowanie to przed ograniem poprawia wsad tak, aby sumy sie zgadzaly. Bez tego nie odpalisz auta chocbys sobie tego vbfa poskladal sliczniutko. A juz na pewno nie na DCM3.5 jaki masz w dw10c.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2020, 13:08   #5
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: egr off dw10c

Cytat:
Napisał Matique Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj chyba nikt Ci nie powie to tajemna i pilnie strzezona wiedza.....

No i bardzo dobrze, niech każdy robi to na czym się zna a nie zachowuje jak typowy "polaczek" ...
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 03:00   #6
Matique
ford::average
 
Avatar Matique
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo Titanium X MK4 , Ford KA MK2
Silnik: 2.5T i5 , 1,2
Rocznik: 2008 , 2009
Postów: 112
Domyślnie Odp: egr off dw10c

Moje auto , i to moja sprawa ile modulow uwale zanim sie naucze i zaczne sie znac , i to ja decyduje na czym sie chce znac a na czym nie. typowy polaczek nie chce posiasc wiedzy tylko chce gotowe i za darmo, wiec troszke mylisz pojecia i wrzucasz wszystkich do jednego wora. Pozdrawiam i pieniążkow zycze, bo skoro tak pilnujesz interesu to chyba Ci ich mało.
__________________
___________________
Mondeo 2.5T seria 210ps/338Nm --> Heko 263ps/404Nm --> Heko 285ps/445Nm --> VTR 350ps/520Nm
Matique jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 19:58   #7
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: egr off dw10c

Cytat:
Napisał Matique Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje auto......
Oczywiście i uwalaj sobie co chcesz i ile chcesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się znam na tuningu, jak potrzebuje naprawić instalacje elektryczną to wzywam elektryka, jak mam problem z instalacją wod.-kan. to wzywam hydraulika, a jak chcę naprawić dach to wzywam dekarza...tak to działa w cywilizowanym świecie, a nie jak u nas że taki typowy Janusz za swoją robotę to chce jak najwięcej ale żeby dać innym zarobić to już nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taki pies ogrodnika....
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 14:31   #8
Matique
ford::average
 
Avatar Matique
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo Titanium X MK4 , Ford KA MK2
Silnik: 2.5T i5 , 1,2
Rocznik: 2008 , 2009
Postów: 112
Domyślnie Odp: egr off dw10c

od zawsze znałes sie na tuningu?, czy tez kiedys próbowałes zdobyc wiedze i natknałes sie na ludzi którzy krytykowali Cie i na twoje pytania odpowiadali zebys nie januszył jak sie nie znasz i udał sie do kogos kto sie na tym zna i nie wtranżalał się w interes?
__________________
___________________
Mondeo 2.5T seria 210ps/338Nm --> Heko 263ps/404Nm --> Heko 285ps/445Nm --> VTR 350ps/520Nm
Matique jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.