Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2020, 09:54   #11
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Daj znac czy cos mechanik wymyslil madrego i czy to faktycznie moze byc maglownica.
Pozdrawiam

Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2020, 17:16   #12
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Fakt ja mam kugę MK1 i też mi kierownica drżała wymiana opon nowe na nowe nic nie dała, sprawdzenie maglownicy i regeneracja też ale wymiana całej dłuższej półosi wraz z przegubami i jak ręką odjął zero bicia. Wizualnie nie było żadnych uszkodzeń ani luzów co bardzo mnie zdziwiło
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2020, 18:01   #13
nickt7
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt ja mam kugę MK1 i też mi kierownica drżała wymiana opon nowe na nowe nic nie dała, sprawdzenie maglownicy i regeneracja też ale wymiana całej dłuższej półosi wraz z przegubami i jak ręką odjął zero bicia. Wizualnie nie było żadnych uszkodzeń ani luzów co bardzo mnie zdziwiło
Rozumiem, że wymieniłeś obie półosie? Bo jeśli jedną to skąd wiedziałeś którą?
nickt7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2020, 20:55   #14
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Cytat:
Napisał nickt7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że wymieniłeś obie półosie? Bo jeśli jedną to skąd wiedziałeś którą?
Przeważnie prawa powoduje wibracje bo jest długa i ma podporę która jak dostanie luzu to wibracje murowane. Lewa jest krótka więc mało prawdopodobne żeby jakieś cyrki robiła. Oczywiście przegub wewnętrzny również może i w krótkiej powodować wibracje ,ale prawdopodobieństwo w porównaniu do długiej prawej jest bardzo małe.
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2020, 21:09   #15
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Przeczytałem na angielskim forum forda tematem był C-Max
Poprostu zaryzykowałem tak jak z wcześniej robionymi rzeczami .
Tak jak wyżej kolega napisał też i tam pisali że to się często zdarza .
Ja opisałem swój problem w sprawie drgań lecz nie oznacza to że rozwiąże to twój .
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2020, 10:27   #16
nickt7
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Ok. Dzięki za podpowiedzi i że chciało wam się chcieć :-) Zobaczymy co (jeśli wogóle) wynajdzie mechanik do którego w środę jadę (chyba, że mnie po drodze "zhaltują" i uszczęśliwią wkładem w ratowanie budżetu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
nickt7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2020, 10:52   #17
Marek1145
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB 150
Rocznik: 2018
Postów: 38
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

łożysko podpory półosi lub przeguby wew. Jeśli oczywiscie kola i opony w 100% sprawne. Kiedys przerabiałem ten temat i wiem ze poprawne wyważenie kół to podstawa. Jeżeli drgania pojawiają sie pow 90 to na 90% złe wyważenie. Jeżdziłem od serwisu do serwisu w jednym kołą wywazone w drugim niewywazone itp. Teraz jak bede wywazal to tylko optymalizacja kół z testem drogowym drogo ale ponoc dobrze. Właśnie bede tak wywazal na wiosne.
Marek1145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 00:07   #18
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Wyważarka Hunter z testem drogowym to świetna sprawa ale jest droga i w mało którym mieście jest możliwość wyważenia kół na takim sprzęcie. Ja zawsze jezdziłem do Cieszyna na taką wyważarkę z BMW 7 bo przy tylnym napędzie i dużych kołach przednie szczególnie muszą być perfekcyjnie wyważone. Jest jednak prosty sposób aby sprawdzić czy wulkanizator ma dobry ,niewyrąbany i dobrze skalibrowany sprzęt....a mianowicie...Jak wam wyważy koło i maszyna pokazuje 0:0 to poproście aby obrócił takie "wyważone" koło na wrzecionie maszyny o 180 stopni (ale samo koło. Oś wyważarki nie może się obrócić z kołem) i niech włączy jeszcze raz. Jak znów maszyna pokaże 0:0 to jest perfekto, ale jeżeli na wyważarce pokażą się jakieś wartości , że koło nie wyważone to możecie zabierać koła i uciekać z tego warsztatu gdzie pieprz rośnie. Oczywiście płacić nie ma za co. { no bo w sumie za co? }Czy to koło fortuny i macie sobie wybrać położenie koła na maszynie. Dobra i skalibrowana maszyna przy każdym ,różnym położeniu koła na jej wrzecionie za każdym razem po pierwszym wyważeniu będzie pokazywała wartości 0:0
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 09:14   #19
Marek1145
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB 150
Rocznik: 2018
Postów: 38
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Jeżeli od 60km/h masz drgania to na 100% nie jest wina wyważenie. Moze opona ma guza. Miałem kiedys Honde accord na oryginalnych felgach 15" i oponach debica zimowych jechal jak po stole. Przy wymianie na szersze felgi 16" i szersze opony letnie caly czas biło. Zawias na 100% ok zadnych luzów. Przy zmianie na oryginalne felgi znów 15" i węższe opony wszystko ustało. Do tej pory neiwiem co bylo przyczyna mysle ze szersza felga inne et szersza opona, przeguby wew inaczej pracują bo i inna srednica koła. A moze wyrobione juz troche byly, ze przy innym kącie bily. Tak wiec przyczyn moze byc milion.
Marek1145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 08:38   #20
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Cytat:
Napisał nickt7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok. Dzięki za podpowiedzi i że chciało wam się chcieć :-) Zobaczymy co (jeśli wogóle) wynajdzie mechanik do którego w środę jadę (chyba, że mnie po drodze "zhaltują" i uszczęśliwią wkładem w ratowanie budżetu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Byles u tego mechanika czy jeszcze ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.