Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2018, 17:16   #1
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie nie odpala, rozrusznik kręci

Cześć

mam problem z moją Fiestą mk7 1.6 Ti-vct 2009r benzyniak.
Ostatnio zauważyłem wycieki płynu chłodniczego, ubywa około 100ml / 5000tys km. Braki narazie uzupełniam - w przerwie świątecznej chciałem zdemontować akumulator i jego obudowę żeby dobrać się do termostatu skąd wg opinii Panów z tego forum wyciekł mógłby się pojawić. Ogólnie raczej kapanie , może nie mieć nic wspólnego z problemem.

Problem: Ostatnio było zimno a Fiesta niestety nocuje na dworze, nie było mnie też przez cały weekend więc stała pod chmurką nieużywana. W niedziele po powrocie poszedłem autko odpalić, wystartowała od pierwszego strzała , troszkę obroty pofalowały ~ +/- 100 , chwilę pochodziła , rozgrzała się i było ok.
Zdziwienie nastąpiło w poniedziałek z rana, dodatnia temperatura , auto zapaliło w sumie gdzies za 2-3 razem, popracowało bardzooo nierówno jakieś 10sekund (ewidentnie nie paliły wszystkie gary) po czym zgasło - wcale nie reagowało na pedał gazu gdy chciałem je przegazować. Kolejne próby odpalenia nie przynosiły efektów. Jako że światła nie przygasły, nie było problemów z akumulatorem nigdy stwierdziłem że to musi być coś większego. Auto porzuciłem i udałem się do pracy.

Po powrocie z pracy auto niestety dalej nie odpala. Jak na kilka prób uda się mu zaskoczyc to na dużo krócej 3-4 s (na jakieś 30 prób 2-3 razy) bardzo trzęsąc autem i się dławiąc po czym znów umiera. Podpiąłem pod komputer - nie pokazał żadnych błędów , skasowałem "nic" błędy - nie pomogło. Sprawdziłem kąt położenia pedału gazu , przepustnicy, napięcie wszystko funkcjonuje normalnie (z rana musiało być >12.3V , obecnie zjechałem do 11.8V po próbach). Auto jest umówione w środę na wizytę u mechanika po zaciągnięciu jej siłą na miejsce ale może uda się jakoś ustalić co ją boli. ktoś ma jakieś pomysły ? co można sprawdzić , do dyspozycji viaken i forscan.

Dodam że podstawowe rzeczy typu płyny sprawdzone, wszystko w porządku, w odpowiednich przedziałach na miarkach, bez żadnych smarów mazi pod korkami. Żadnego oleju w zbiorniku chłodniczego, świece nowe wymienione na fordowskie w marcu razem z olejem.
Falowanie +/- 100 na zimnym silniku tuż po odpalaniu mu się zdarzało ale po przejechaniu 100-200m z reguły była totalna cisza i prawidłowa praca.
Ktoś ma pomysł ?


Ostatnio edytowane przez mathkaczy ; 06-12-2018 o 07:34
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 17:22   #2
dirty.73
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2015
Model: ford fiesta
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2008
Postów: 106
Domyślnie Odp: Pacjent zaniemógł

pompa paliwa?
__________________
§23
dirty.73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 17:24   #3
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Pacjent zaniemógł

Cytat:
Napisał dirty.73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pompa paliwa?
jak to moge zdiagnozować , jakiś PID w forscan pokaze wartości wskazujące ?
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 22:39   #4
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Pacjent zaniemógł

pompa paliwa sprawna, buczy przy zapłonie wiec zakladam ze raczej powinna pracować.
Mechanik to juz pewnie ustali, zawleczona dziś chwile temu siłą do niego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 08:24   #5
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Fiesta nie odpala, rozrusznik kręci

Cewka, czujnik położenia wałków i wału, czujnik uderzeniowy - to w pierwszej kolejności do sprawdzenia. Sprawdzałeś czy jakiś zwierzak nie dostał się pod maskę i nie przegryzł instalacji?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 17:53   #6
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Fiesta nie odpala, rozrusznik kręci

Oględziny przewodów i wtyczek zrobione - nic w sumie nie znalazłem odbiegającego od normy, na parkingu ciężko rozkręcać coś więcej niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez garazu jest słabo

Czujnik połozenia walkow i walu na komputerze wskazywal wartosci wiec zakladam ze raczej sie kontaktuje, cewek nie sprawdzalem. Uderzeniowy także nie, ale nigdzie nie dostala nigdy , najwyzej mogl pasc sam z siebie.

Mam nadzieje ze mechanik ją przywroci do zdrowia, zawleczona juz jest do niego ale jak to bywa roboty w **** , ma się nią zająć jutro albo w pon
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 17:37   #7
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: nie odpala, rozrusznik kręci

Winowają okazała się upalona świeca Motorcrafta wymieniona w marcu...
trochę słabo z trwałością, drugi raz ich nie kupię
byłby warsztat a nie parking przed blokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to bym pewnie naprawę sam przeprowadził
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.