Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2017, 14:45   #1
K4F
ford::amateur
 
Avatar K4F
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-03-2017
Skąd: Ełk
Model: Kuga DM2 163KM AWD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 6
Unhappy Gniazdo 230VAC, 12 VDC, podgrzewanie foteli nie działa.

Witam,
Jak w temacie, problem zauważyłem po dokonaniu akcji serwisowej - wymiana modułu bezpieczeństwa (poduszki). Nie wiem czy ma to bezpośredni związek, ale przed tą ingerencją wszystko działało. Zgłosiłem to w ASO i po 8 godzinach poszukiwań nie znaleźli przyczyny. Generalnie stwierdzili, iż potrzebują jeszcze 2 dni na rozebranie kokpitu, bo nie dochodzi zasilanie do panela podłokietnika i może się to wiązać z uszkodzeniem jakiegoś modułu (sterownika). Na razie odpuściłem, gdyż nie mam czasu na pozostawienie auta na 2 dni w ASO. Może ktoś miał tego typu przypadek lub posiada fachową wiedzę na ten temat (jakieś schematy instalacji), to proszę o posty.

K4F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 16:18   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Gniazdo 230VAC, 12 VDC, podgrzewanie foteli nie działa.

Cytat:
...Może ktoś ... posiada fachową wiedzę na ten temat (jakieś schematy instalacji), to proszę o posty.
Ręce opadają...
Moduł RCM (poduszek) jest pod tunelem środkowym. Tuż koło niego (mniej więcej pod lewarkiem zmiany biegów) jest duże złącze od "dochodzenia zasilania do podłokietnika" jak to nazwałeś... Przy wymianie RCM musieli rozpiąć to złącze i go najwyraźniej nie spięli...
Cóż za "wiedzę fachową" w tej kwestii trzeba posiadać aby wiedzieć, że to jest ze sobą związane?!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmień może to ASO, bo następnym razem Ci na przykład założą filtr oleju w miejsce filtra paliwa albo zapomną przykręcić kół...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 16:31   #3
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Gniazdo 230VAC, 12 VDC, podgrzewanie foteli nie działa.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ręce opadają...
Moduł RCM (poduszek) jest pod tunelem środkowym. Tuż koło niego (mniej więcej pod lewarkiem zmiany biegów) jest duże złącze od "dochodzenia zasilania do podłokietnika" jak to nazwałeś... Przy wymianie RCM musieli rozpiąć to złącze i go najwyraźniej nie spięli...
Cóż za "wiedzę fachową" w tej kwestii trzeba posiadać aby wiedzieć, że to jest ze sobą związane?!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmień może to ASO, bo następnym razem Ci na przykład założą filtr oleju w miejsce filtra paliwa albo zapomną przykręcić kół...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Amen
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 18:40   #4
K4F
ford::amateur
 
Avatar K4F
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-03-2017
Skąd: Ełk
Model: Kuga DM2 163KM AWD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gniazdo 230VAC, 12 VDC, podgrzewanie foteli nie działa.

Dzięki za info. Tak też się domyślałem, ale bez znajomości instalacji elektr. nie można wyciągać pochopnych wniosków. ASO oczywiście wypiera się jakiegokolwiek związku powstałej usterki z wymianą modułu RCM i straszy mnie poważnymi kosztami. Chętnie zmieniłbym to ASO, ale kolejne jest o 100 km dalej. Może zabiorę się za to samodzielnie jeśli nie jest to zbyt skomplikowane.
K4F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2017, 16:37   #5
K4F
ford::amateur
 
Avatar K4F
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-03-2017
Skąd: Ełk
Model: Kuga DM2 163KM AWD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gniazdo 230VAC, 12 VDC, podgrzewanie foteli nie działa.

Bingo !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poświęciłem 1.5 godziny i znalazłem przyczynę. Rozpiąłem wspomniane złącze i było tam napięcie. Po dokładniejszych oględzinach znalazłem na złączu minusowym nadmiar plastiku, który przesuwał w bok nóż złącza i blokował metaliczne połączenie. Po usunięciu tego nadmiaru i zapięciu złącza wszystko zadziałało poprawnie.
Wnioski:
1. Serwis ASO Ford w ... ocena niedostateczna !!! Wydałbym pewnie kupę kasy na wymianę wszystkich modułów i sterowników o robociźnie nie wspomnę. No i bura za fuszerkę przy spinaniu złącza.
2. Jakość wykonania złącz instalacji elektrycznej Forda, ocena mierna !!!. To druga tego typu usterka w moim 3 letnim aucie - żenada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ze swojej strony, podziękowania dla tedi_k za naprowadzenie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Złacze.jpg (83.6 KB, 31 wyświetleń)
K4F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kuga


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.