Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2019, 11:56   #1
zk18
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,2 TDCI 200km
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Jakie są koszty utrzymania skrzyni automatycznej ?

Zamierzam kupić nowego Connecta z silnikiem diesla 120 km. Zastanawiam się nad automatyczną skrzynią biegów. Dopłata jest w moim zasięgu więc chętnie bym skorzystał z tej wygody. Nie wiem jaka jest awaryjność i wytrzymałość (w tys km)takiej skrzyni (8 biegowa, hydrokinetyczna). Dużo jeżdżę i nie chciałbym naprawiać jej po 3 latach. Czy ktoś ma doświadczenie z taką skrzynią. Jakie są koszty jej "utrzymania"? Z góry dziękuję za informację.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 17-05-2019 o 15:23
zk18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 11:06   #2
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Jakie są koszty utrzymania skrzyni automatycznej ?

ta skrzynia A8 miała swoją premierę w tym roku.
nie znajdziesz nikogo bardziej doświadczonego w temacie tej skrzyni.

z mojego doświadczenia, a jeździłem już kilkudziesięcioma autami z tą skrzynią, to długo przełącza między D a R, trzeba się przyzwyczaić przy manewrowaniu że zmiana kierunku jazdy trwa nawet 2 sek.
i potrafi szarpnąć przy ruszaniu, ale to może być efekt nie dotarcia mechanizmu i braku adaptacji. na placu nie da się adoptować skrzyni jak w ruchu drogowym.

Ostatnio edytowane przez jaceks ; 21-05-2019 o 11:10
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2019, 16:15   #3
cesares
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2019
Model: tourneo connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jakie są koszty utrzymania skrzyni automatycznej ?

Czekając pół roku na connecta podjechał do mnie przedstawiciel handlowy z milwaukee i właśnie miał automat i po 3 miesiącach 17.000 km. Ja wybrałem manual i już nie mogłem cofnąć (dziś bym pozostał przy manualu).
Zapytany o spalanie po 3 miesiącach powiedział że to tak 6,5-7,5l/100km Myślę sobie sporo bo przecież buda duża itp, a mając e39 525d 193km bez problemu robiłem 4,8l/100km. No i po odebraniu auta sam miałem przez pierwszy 1500km spalanie powyżej 6,5. Dziś 10500 bez problemu na trasie 3,9-4,2 przy braku zamulania 4,4-4,6. Ale to dużo zależy od stylu jazdy i trasy.
Wydaje mi się, że aktywny tempomat współpracuje w automacie z rozpoznawaniem znaków ( nie jestem pewien), w manualu niestety nie.

No i automat pieszczotliwie nazywany jest powershit. Pomyśl czemu.

Ostatnio edytowane przez cesares ; 07-06-2019 o 16:36
cesares jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2019, 22:37   #4
FNW
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2017
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jakie są koszty utrzymania skrzyni automatycznej ?

Oprócz wyższych kosztów zakupu samochodu z automatyczną skrzynią - dochodzą częstsze i droższe przeglądy - jak ktoś dużo robi tras gdzie nie wachluje się lewarkiem a dodatkowo uciekają kilometry to raczej automat jest słabym wyborem ...
FNW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 00:01   #5
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Jakie są koszty utrzymania skrzyni automatycznej ?

Automat jest zawsze dobrym wyborem. Gdzie masz trasy na których nie ma skrzyżowań, świateł, podjazdów, korków? Nie znam żadnej, a zjeździłem całą Europę.

Wajchowanie ssie, to już nie ta epoka. 20 lat temu to może jeszcze można było to jakoś przełknąć. ale współczesne auto nie powinno mieć wajchy, powinno być maksymalnie zautomatyzowane pod każdym względem. Zresztą nawet dacie i skodziny mają teraz seryjne automaty.

Ja mam powerShifta. Jedyny koszt to wymiana oleju w skrzyni co 60000km - za przegląd auta razem z wymianą oleju w skrzyni zapłaciłem 2500zł. (w tej cenie jest też zwykły przegląd, czyli olej w silniku, płyn hamulcowy i takie tam standardy)

z zalet to ogromna wygoda i niższe spalanie, tempomat zintegrowany ze skrzynią - ale o tym chyba nie trzeba pisać.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.