Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2016, 20:16   #1
michalek600
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-02-2016
Skąd: Żory
Model: Focus Mk2 Kombi
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie 2.0 Duratec PB Lekkie stuki przy silniku

Witam,

Mam FF Mk2 2005 rok, 2.0 PB 145KM. Ostatnio osłuchałem profilaktycznie focusa i słychać jakieś ciche stuki w górnej części silnika - przy pokrywie zaworów. Takie jak w filmie poniżej. U mnie są raczej cichsze, ale tego samego typu i tak samo miarowe.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Może to luzy klapek w dolocie, ale czy wtedy dźwięk byłby tak miarowy?
Na forum mondeo jest masa tematów o kolektorze i klapkach (wymiana/demontaż). Na fkp nie widzę, konkretnego tematu ani poradnika jak to sprawdzić. W mondeo wężyk ciśnienia wchodzi do kolektora między 2 a 3 cylindrem. Jego wypięcie wyłącza działanie klapek i można na tej podstawie coś zdiagnozować. W focusie kolektor jest inny i nie wiem, gdzie znajduje się ten wężyk.

- głowica robiona w tym roku (przy okazji pierścieni tłokowych itp.)
- nie bierze oleju
- obroty na jałowym trzyma równo 750 (nie faluje)
- spalanie w normie
- moc raczej ok
- nie dymi

Czy ktoś miał ten problem i może coś podpowiedzieć, pomóc?

Dzięki

michalek600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2016, 13:30   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec PB Lekkie stuki przy silniku

Nie zawracać sobie tym głowy, jeżdzić dalej, albo zmienić na nowszy niestukający.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 16:31   #3
michalek600
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-02-2016
Skąd: Żory
Model: Focus Mk2 Kombi
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec PB Lekkie stuki przy silniku

Interesuje mnie przyczyna. Ktoś coś?
michalek600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 19:51   #4
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec PB Lekkie stuki przy silniku

Cytat:
Napisał michalek600 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Mam FF Mk2 2005 rok, 2.0 PB 145KM. Ostatnio osłuchałem profilaktycznie focusa i słychać jakieś ciche stuki w górnej części silnika - przy pokrywie zaworów. Takie jak w filmie poniżej. U mnie są raczej cichsze, ale tego samego typu i tak samo miarowe.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Może to luzy klapek w dolocie, ale czy wtedy dźwięk byłby tak miarowy?
Na forum mondeo jest masa tematów o kolektorze i klapkach (wymiana/demontaż). Na fkp nie widzę, konkretnego tematu ani poradnika jak to sprawdzić. W mondeo wężyk ciśnienia wchodzi do kolektora między 2 a 3 cylindrem. Jego wypięcie wyłącza działanie klapek i można na tej podstawie coś zdiagnozować. W focusie kolektor jest inny i nie wiem, gdzie znajduje się ten wężyk.

- głowica robiona w tym roku (przy okazji pierścieni tłokowych itp.)
- nie bierze oleju
- obroty na jałowym trzyma równo 750 (nie faluje)
- spalanie w normie
- moc raczej ok
- nie dymi

Czy ktoś miał ten problem i może coś podpowiedzieć, pomóc?

Dzięki
Luzy klapek w dolocie możesz wykluczyć, bo ja te klapki wywaliłem i ten odgłos nadal jest - wiem, bo to mój filmik z linku, który podałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety nadal nie wiem o co chodzi z tymi stukami - dałbym głowę, że to luzy zaworowe (identyczny odgłos i im wyższe obroty tym szybsze te stuki) ale byłem już w 2 warsztatach i luzy, rozrząd, panewki itp. są ok więc to nie to... Z tym kolektorem ciekawa sprawa bo u mnie w focusie ten wężyk jest właśnie między 2 i 3 cylindrem, widocznie w 2,0 Duratec`ach montowali różne kolektory...

Korci mnie jeszcze spróbować zalać silnik olejem 5W40 zamiast zalecanym 5W30 i sprawdzić czy zawory przestaną dzwonić, bo z tego co wiem olej o lepkości "40" lepiej chroni silnik niż "30" bo ma "grubszy" film olejowy

Ostatnio edytowane przez Aleksander1404 ; 23-06-2016 o 19:58
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 21:14   #5
michalek600
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-02-2016
Skąd: Żory
Model: Focus Mk2 Kombi
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec PB Lekkie stuki przy silniku

Myślę, że kolektor jest ten sam tylko ja nie widzę tego wężyka. (W kolektorze z mondeo w duratecu widać go bardzo dobrze zaraz na górze.)

Przy naprawie silnika mechanior oglądał każdą część i myślę, że zauważyłby u mnie luźne klapki.

Problem mamy taki, że focus mk2 z tym silnikiem to jednak rzadkość i ciężko o poradę.

Na forum mondeo jest masa tematów o tym silniku i jego problemach, ale tematu o takich stukach nie ma.

Póki co nie wiem co robić. Mechanika mam dobrego, ale pewnie też na słuch tego na 100% nie oceni.
michalek600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
duratec



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.