Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2019, 22:44   #1
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cześć wszystkim,
opiszę moje przygody z hamulcami w edku,
jako że na autostradach cisnę ile fabryka dała, wiedziałem że coś mam z hamplami nie halo, mocniejsze naciśnięcie pedału przy 160-180 powodowało natychmiastowe wibracje, na szczęście nigdy nie musiałem się awaryjnie zatrzymać z takiej prędkości, ale o tym później.
Od znajomego pożyczyłem czujnik zegarowy i zabrałem się za pomiary, nadmienię że auto ma 45 kkm tarcze bez rantu wyglądają jak nowe, klocki też ok, od strony kierowcy pomiar wykazał, a w zasadzie parę pomiarów wykonanych dla pewności ponad 9 setek bicia, to zdecydowanie za dużo, oczywiście tarcza dokręcona wszystkimi śrubami jedną siłą, rozkręciłem zacisk i jarzmo, z problemami zdjąłem tarczę, oczom ukazała się wszędobylska rdza, deczko się zdziwiłem, wyczyściłem wszystko piknie, po założeniu tarczy bicie w normie niecałe 2 setki, z tą stroną coś musiało być nie tak i to chyba fabryka coś sknociła, albo ktoś jeździł z niedokręconym kołem, powtórzona sytuacja od strony pasażera, tu było czysto, 1 setka bicia może nawet deko mniej, wyczyściłem zaciski, klocki, poskładałem wszystko z wielką pieczołowitością i w drogę, sprawdzić czy moja robota coś dała.

Hamowanie a w zasadzie zwolnienie ze 160 minimalne wibracje, o wiele lepiej niż było, przedtem bałem się nacisnąć powtórnie pedał w obawie że coś się rozleci, kolejne 2-3 hamowania, stwierdziłem spoko jest ok, lepiej nie będzie.
Przejechałem spory dystans, tarcze ostygły, myślę sobie zobaczymy jak awaryjnie się zatrzyma, rozpęd do 180 i sandał, auto stanęło dęba zwolniło do 80 może 70 i O ZGROZO HAMULEC ZNIKNĄŁ !!
kto przegrzał kiedyś hample ten wie jak to wygląda, pedał wpada auto praktycznie nie zwalnia, włosy mi chyba dęba stanęły, na szczęście nikogo na drodze nie było.
Stwierdzam że ten samochód ma niedopracowany układ hamulcowy.

Piszę ten post ku przestrodze dla innych, co by wiedzieli co mają pod nogą.
Myślę że nawiercane tarcze powinny załatwić sprawę, ale to chyba fabryka powinna je od razu montować, czyżby nie testowali zatrzymania z takich prędkości ?

__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 14-10-2019 o 22:48
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 22:52   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cytat:
Napisał mordziaty1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
Stwierdzam że ten samochód ma niedopracowany układ hamulcowy.
...
A ja stwierdzam, że Kolega chciał zaoszczędzić koszt przetoczenia tarcz hamulcowych.
Dla aut sprowadzonych z USA to w zasadzie standardowa procedura.
Jedzie się do warsztatu i nie ma się takich problemów.
Sprowadziłe Edge 2015 2.0EB Titanium na kołach 20cali, byłem i przetoczyłem tarcze i stwierdzam, że auto ma rewelacyjny układ hamulcowy.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 07:58   #3
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Potwierdzam, że hamulce auto ma rewelacyjne, ja mam koła 19 i tarcze założone oryginalne o średnicy 34. Po zrobieniu i testowaniu go przez kilka dni, został poddany mocnemu hamowaniu w różnych warunkach i zawsze okazywały się hamulce skuteczne. Tak samo prawdą jest, że po sprowadzeniu trzeba trochę zregenerować tarcze - wpływ wody morskiej podczas transportu przez ocean robi swoje oraz to, że samochody dość długo stoją na placu bez ruchu powoduje różne wrzery itp. na tarczach.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 08:13   #4
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Tarcze są proste i gładkie jak by wyszły z fabryki, po co przetaczać,
tedi-k sory ale to Ty raczej robisz oszczędnościówkę, jak by były krzywe to bym kupił nowe a nie toczył.

Nie powiedziałem że auto nie hamuje, hamuje i to bardzo dobrze, ale przy małych prędkościach, przy większych układ natychmiast się przegrzewa, stąd bicie oraz pogorszenie hamowania, po ostygnięciu wszystko wraca do normy.
Ktoś już pisał że ma podobne problemy, może na początku produkcji zakładali inne tarcze.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 15-10-2019 o 09:02
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 09:18   #5
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Sprawdzał kolega stan płynu hamulcowego ? Ile tak naprawde ma przebiegu i co sie wcześnie z edkiem działo to mało kto może wiedzieć ?
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2019, 08:41   #6
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzał kolega stan płynu hamulcowego ?
stan i jego jakość . Hamulce są ok i jeszcze nigdy nie zawiodły przy mocnym depnięciu
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2019, 08:43   #7
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzał kolega stan płynu hamulcowego ? Ile tak naprawde ma przebiegu i co sie wcześnie z edkiem działo to mało kto może wiedzieć ?
Sprowadzałem z USA, przebieg raczej aktualny w stanach chyba nie bawią się w korekty, bezwypadkowy, płyn wymieniony.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2019, 09:42   #8
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

w korekty liczników być może się nie bawią ale z tymi bezwypadkowymi to czasem też się trochę bawiąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2019, 09:45   #9
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Hamulce w Edwardzie jeszcze mnie nie zawiodły, a już kilka razy awaryjne hamowanie było konieczne... z prędkości odpowiedniej na niemieckiej autostradzie.
Nie zauważyłem także, aby skuteczność jakoś astronomiczne spadała jeśli są rozgrzane, nie były nigdy przegrzane.

"Dziury" szukalbym gdzie indziej, tak jak koledzy podpowiadali, a nie w błędzie fabryki czy niedopracowaniu układu hamulcowego.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 17:28   #10
przemyp
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Elbląg
Model: Edge
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 29
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cześć
Mam ten sam problem ale w Edge wersja na Europę.
Rok 2018 przejechane 55 tys km. Tarcze się przegrzały, w sumie prawa. Teraz przy hamowaniu z prędkości powyżej 100 km/h hamulce biją.
Muszę wymienić.
Ciężko dostać poza serwisem tarczy, bo z tego co wiem, są tam tarcze o średnicy 344 mm.
Czy można takie kupić poza oryginałami ?
Czy mnożenie polecić jakiś warsztat w okolicy Gdańska?
Dziękuję
przemyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.