Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2019, 21:07   #1
aluna
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2018
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 15
Domyślnie 1.8 DI z 2000r. Nie widac w zbiorniczku płynu wspomag. kierownicy

Witam Państwa.
Mam wrażenie że ciężej obraca się kierownica. Zbiorniczek jest nietypowo w tym modelu w dolnym prawym rogu pod maską. Na zimnym silniku nie widać płynu w pojemniku. Czy to dopuszczalne ? Musi być widoczny ? Słabo widać kreski ale i tak pusty zbiornik na zimnym silniku. Nie mam kontrolki tego układu.

Bump:

Bump:


Ostatnio edytowane przez aluna ; 14-05-2019 o 06:19
aluna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 07:37   #2
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: 1.8 DI z 2000r. Nie widac w zbiorniczku płynu wspomag. kierownicy

[QUOTE=aluna;3130599]

Płyn w zbiorniku musi być i zawsze jest tam wskazanie poziomu, jak ci ciężko zajrzeć to zrób zdjęcie, wykorzystaj lusterko itp. sposobów na ułatwiania sobie życia jest wiele.


Nie rozumiem tylko tego, że przy zimnym silniku nie ma płynu w zbiorniku ? A jak się zagrzeje to wówczas masz właściwy poziom?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 08:09   #3
aluna
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2018
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 DI z 2000r. Nie widac w zbiorniczku płynu wspomag. kierownicy

Nie sprawdzalem na gorącym czy ciepłym. Kierownicę kręcę łatwiej jak w Polonezie. Cwiczylem parkowania przez godzine, i teraz dopiero poznaję co pod maską. Zbiorniczek obsmarowany, otulony "kożuszkiem", przeciętym wzdłuż. Musiałem go rozchylić by dojrzeć chyba te kreski max i min. Sprawdzę lusterkiem, ale zwyczajnie widziałem wilgotne dno pojemnika . Manewry dość szybkie parkowania zaszkodzily i wyciekło?
aluna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 18:57   #4
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: 1.8 DI z 2000r. Nie widac w zbiorniczku płynu wspomag. kierownicy

Dziwiłbym się gdyby była różnica poziomu płynu na zimnym i ciepłym silniku, ale ty tak napisałeś - "Na zimnym silniku nie widać płynu w pojemniku." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak zlokalizowałeś wyciek to nie ma na co czekać - usuń usterkę, najlepiej wymień płyn i możesz dalej bezpiecznie jeździć.
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 21:45   #5
aluna
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2018
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 DI z 2000r. Nie widac w zbiorniczku płynu wspomag. kierownicy

Dzięki za informacje, Podobno jeździł jakiś czas na pustym zbiorniku, skoro nie wiadomo kiedy był zalany. Może było tyle co w układzie. Ńie ma jakiegoś płynu na sprawdzenie szczelności i korka spustowego ?
-----------------
uzupełniam . Dolałem raptem 100-150 ml płynu i osiągnąłem kreskę MAX. Zwyczajnie nie było oleju tylko w tym widocznym zbiorniczku. Wg specyfikacji gdzieś na necie podawali ilość płynu do wspomagania na 0,8 litra, ale to chyba dotyczyło starszych modeli sprzed 1998 roku. Późniejsze instrukcje nie padają pojemności układu.

Ostatnio edytowane przez aluna ; 05-06-2019 o 09:29
aluna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.