Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2018, 19:58   #1
Marek61
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2018
Skąd: Żagań
Model: Ford Transit MK7
Silnik: 2.4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Czym i na ile różni się silnik 100KM od 140KM

Witam, chciałbym zapytać czy możliwa jest zamiana silnika PHFA (korbowód zrobił sobie wyjście na jezdnię) na silnik H9FB. Słupki pewnie pasują ale czego nie da się wykorzystać ze starego uszkodzonego?

Marek61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 21:29   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Czym i na ile różni się silnik 100KM od 140KM

Lista zmian jest tak obszerna, że nawet szkoda mówić...
Podstawowa sprawa - inna głowica (bo wtryskiwacze inne) i tłoki (bo wtryskiwacze inne).

To jest zły pomysł, nie szukaj kłopotów - kup silnik z Modelu Mk7.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 09:58   #3
Marek61
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2018
Skąd: Żagań
Model: Ford Transit MK7
Silnik: 2.4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czym i na ile różni się silnik 100KM od 140KM

Dzięki za szybką odpowiedź, rozumiem, że nie podchodzi głowica i wtryski oraz większość osprzętu. Nie rozumiem jednak co znaczy: "nie szukaj kłopotów - kup silnik z Modelu Mk7". Ten Transit ma wg Haynes'a dla pojemności 2,4 trzy wersje silnika: PHFA- 100KM, JXFA- 115KM, H9FB- 140KM. Według danych z tego forum jest ich nawet pięć. Proszę więc o obszerniejsze wskazówki. A jeśli zamiast 140KM zastosować 115KM (w miejsce rozwalonego 100KM)? Jak by to pasowało?
Marek61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 10:39   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Czym i na ile różni się silnik 100KM od 140KM

Pomyliło mi się, zrozumiałem, że chcesz wziąć silnik H9FA, a to jest silnik z modelu Mk6.

Samo prawidłowe złożenie silnika Puma wymaga bardzo dobrej ręki doświadczonego mechanika, który zna te silniki, a dochodzą jeszcze niemałe koszty zakupu wielu dupereli typu uszczelki, oringi, simmeringi, łączniki przewodów itd., itd. To jest bardzo wymagający w montażu silnik... W sumie zdecydowanie łatwiej i taniej jest kupić dowolny złożony sprawny silnik z modelu Mk7 o dowolnej mocy. Jeżeli w uszkodzonym był dobry układ wtryskowy - przełożyć go do tego nowego i po sprawie.
Każda z wersji z lat 2006-2011 będzie pasować.
Optymalne rozwiązanie to zakup takiego silnika w firmie zajmującej się zawodowo rozbieraniem Transitów, najlepiej z powypadkowego rozbitka uderzonego w bok lub w tył...

W linku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
znajdziesz nr zespołu silnika 3030100 wspólny (taki sam) dla wielu wersji o różnych mocach...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-12-2018 o 10:53
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 11:19   #5
Marek61
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2018
Skąd: Żagań
Model: Ford Transit MK7
Silnik: 2.4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czym i na ile różni się silnik 100KM od 140KM

Bardzo dziękuję za jasne wyjaśnienie. Zakup całego silnika to spory problem, bo najczęściej kupujesz "kota w worku" z gwarancją rozruchową za kosmiczne kwoty. Te silniki są chyba jakieś felerne, bo większość jest sprzedawana jako słupek, blok, dół, a rzadko w całości. Ciekawe, że przeważnie podawany przebieg, to około 200kkm (u mnie akurat podobny). Na razie znalazłem dwie opcje: słupek ze 100KM uderzonego podobno w bok i słupek ze 115KM w dużo korzystniejszej cenie ze stukającym korbowodem. Z drugiej strony nie wiadomo, czy w tym 100KM też nie będzie luzów do likwidacji. Jakie jest twoje zdanie o takich opcjach?

Ostatnio edytowane przez Marek61 ; 09-12-2018 o 11:42 Powód: brak znaku zapytania na końcu postu
Marek61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 13:38   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Czym i na ile różni się silnik 100KM od 140KM

Słupek ogołocony z osprzętu kompletnie nic nie mówi o silniku.
Ja brałem silnik z pompą wtryskową, za którą założyłem kasę, wsadziłem swoją i swoje wtryskiwacze, a pompę oryginalna odesłałem. Dzięki temu nie dotykałem rozrządu, bo koło pompy na czas przekładki wisiało na wieszaku/przyrządzie.

Trudno radzić tu zdecydowanie określone postępowanie, bo dużo zależy po prostu od szczęścia. Ale biorąc złożony silnik od firmy rozbierającej auta, która w ofercie ma ich kilka, przynajmniej wiesz, że nie jest to silnik zwalony, tylko z rozbiórki z rozbitka lub skorodowanego auta. Minimalizujesz prawdopodobieństwo wejścia na minę - a Polska to kraj niekaranego złodziejstwa i pospolitych oszustw. No i silnik złożony fabrycznie, to zupełnie inna bajka, jak silnik składany w warsztacie... Na Allegro ja mam uzysk spełniania się obietnic sprzedawcy rzędu 50%. Teraz droższe zakupy robię zawsze osobiście, oglądam towar i dopiero się decyduję. Tydzień temu kupowałem w ciemno alternator do Lupo - przyszedł ładny, czyściutki jak na zdjęciu, ale... łożyska do wymiany.
Ja z silnikiem miałem to szczęście, że brałem 2,0 tdci z Mondeo (do Transita) i widziałem stan licznika rozbitego anglika... No i silnik widziałem, był ładny, zadbany, nie skatowany.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-12-2018 o 13:53
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.