Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2020, 19:49   #31
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Podepnę sie pod temat . co prawda ma Kugę ale silniki sa takie same . Konkretnie mam 2.0 TDCI 150km DW10f euro 6.2.

Od momentu wyjazdu z salonu stuka , cyka i czasem dudni .

Zrobione od nowości 19000km .
Zgłaszałem w serwisie . Jeździli nasłuchiwali, podłączali komputer i nic .
Za każdym razem : "Wszystko jest w porządku, komputer nic nie pokazuje .
Muszę jednak stwierdzic ,ze te stuki w miare przebiegu były co raz to cichsze .
U mojego kolegi w Mondeo (odbieralismy auta tego samego dnia ) też stukało i cykało od nowości . Teraz stuka dopóki się nie rozgrzeje .
doszedłem do pewnych wniosków po przejechaniu 19tys km . Oczywiście moge sie mylić . Otóż:

silnik DW10f jest o niebo głośniejszy niż DW10C (jaki miałem w poprzedniej Kudze.

Wtryskiwacze Delphi Piezoelektryczne w DW10F są z reguły głośne . Zwyczajnie sa to najgłośniej pracujące wtryski na rynku przez specyficzny ich typ i metode pracy . U mnie czasem jak jadę wolno 1200-1500obr/min to dosłownie wtryski słychać w kabinie jakby ktoś nad tłok kulek z łożyska wrzucił . Jak skrzynia zredukuje i dodam gazu to cichnie . Odnoszę wrażenie ,ze ten silnik jednak lubi ciepło i obroty powyżej 2tys . Wtedy jest cichutki i idzie dobrze . Pmpa vacum to też nie jest nic dobrego czym może pochwalić sie silnik DW10F. Na wolnych obrotach cyka jak dobry stary budzik na szafce . Cyka po prostu cyka i nic z tym nie zrobimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powracając do Wtrysków to jeździłem Citroenem, Peugeotem z tym samym silnikiem i tez wtryski stukają i cykają jak z wolniejszych obrotów wychodzi . Moim zdaniem to stukanie to nie jest wina żadnego koła pasowego czy osprzętu paska wielorowkowego . To pie.....lone wtryskiwacze Delphi ze swoim wkładem piezoelektrycznym tak podają dawkę paliwa ,ze silnik wydaje taki dźwięk jak jest zimny a i same wtryski do cichych nie należą . Mówił mi mechanik a ASO Peugeot ,ze oni jak wymieniają wtryski to jak się trafi . Może się trafić nowy głośniejszy niż ten co wymienili . Pocieszył mnie ,ze 80% z nich ponoć sie układa i cichnie po 50 tys km . Reasumując :

W mojej Kudze cyka i stuka
W Mondeo kolegi cyka i stuka
W waszych autach cyka i stuka
W innych jakie widziałem i specjalnie przysłuchiwałem się pod lidlami, Biedronkami i innymi parkingami tez cykało i stukało .
Chyba juz tak musi być w tym silniku .

Ten silnik chodzi tak jakoś twardo póki sie nie rozgrzeje .
Wybuch mieszanki podanej przez te wtryski nadaje ten dziwny dźwięk . To jest na granicy prawidłowej detonacji a spalania stukowego (choć w dieslu podobno to nie występuje )

Pozdrawiam

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 20:35   #32
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

No to ja albo już lekko przygłuchawy jestem, albo trafił mi się dziwny egzemplarz bo silnik pracuje cicho i nic nie stuka. A pracuje napewno ciszej nic dw10c w mojej poprzedniej cytrynie. Tyle że to 180KM ale nie sądzę żeby to miało jakiekolwiek znaczenie. Przebieg 13k

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 21:33   #33
Patryk85
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-12-2012
Skąd: Biały Młyn
Model: Mondeo mk III Focus mk1
Silnik: 2.0 tddi 1.8 tddi
Rocznik: 2001 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Ja wam powiem że nie każdy to słyszy,np mojemu koledze wszystko jest ok "terkocze bo jest zimny , objawy złego diesla wychodzą na ciepłym,a ciepły pracuje spoko",ale wam powiem że sumując wszystkich użytkowników (ich wymiany części od popychaczy do wtrysków sond itd.To myślę a nawet jestem pewny że to jest coś ze sterownikiem PCM,W moim aucie uzależnione to jest od temp zewnętrznej 0-5° .Powyżej ,albo niżej tak niestuka tylko twarda praca zimnego diesla.Tak jak kolega Kozioł napisał , że nowe też tak pracują.
Tylko teraz pytanie czy te odgłosy nie zaszkodzą w przyszłości silnikowi?
Patryk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 16:33   #34
Patryk85
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-12-2012
Skąd: Biały Młyn
Model: Mondeo mk III Focus mk1
Silnik: 2.0 tddi 1.8 tddi
Rocznik: 2001 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Dobra, koledzy dzisiaj pojeździłem z komputerem i co mnie zastanowiło.Dwie wartości,EGR położenie zaworu i wymagane położenie.Otóż te dwie wartości znacznie odbiegają od siebie(od 15do35%)więc postanowiłem zrobić test.Wystudzilem silnik,zdemontowałem kapsel mechanizmu zaworu ,tam co pracuje ten pół księżyc, wyciągnąłem wtyczkę od zaworu EGR i odpaliłem silnik(oczywiście wypluł błąd zaworu)ale to nieważne.Zimny silnik stukał jak zawsze dopiero po otwarciu ręcznie zaworu do połowy, pracował jak należy ,więc albo zawór jest uwalony albo są złe nastawy w pcmie
Patryk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 20:49   #35
gaga123
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 53
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Sprawdzałeś forscanem? Jakie parametry dodałeś? Sprawdzę u siebie jak tylko będę miał chwilę czasu
gaga123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 21:04   #36
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Cytat:
Napisał Patryk85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc albo zawór jest uwalony albo są złe nastawy w pcmie
Cytat:
Napisał truszczu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmieniłem EGR na drugi używany, po uprzednim rozkręceniu go w drobny mak i wyczyszczeniu
A co na to silnik z rana ? Stuk, stuk, stuk.
Wychodzi na to,że winny jest PCM.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 19:52   #37
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Cytat:
Napisał Patryk85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zimny silnik stukał jak zawsze dopiero po otwarciu ręcznie zaworu do połowy, pracował jak należy ,więc albo zawór jest uwalony albo są złe nastawy w pcmie
U mnie niestety to nie zadziałało. Stukał tak samo.
Dzisiaj spróbowałem oszukać samochód, że jest ciepło. Wziąłem inną przepływkę,nagrzałem ją, a następnie szybko zamontowałem (miała 35 stopni). Niestety stukał jak zwykle.
Zostają jeszcze do sprawdzenia czujniki na wydechu, zwłaszcza lambda (na którą nie mam pomysłu jak ją sprawdzić, poza odpięciem wtyczki i liczenie że sterownik przejdzie w tryb awaryjny z innymi parametrami).
No a jak nie to też mi się wydaje, że jest to coś z softem. Tylko, że mam najnowszą wersję jaka istnieje: FS7A-14C204-CVN....
Najdziwniejsze, że DW10C też ma takie przypadki.
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 20:51   #38
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Od kiedy przepływka podaje temperaturę?

Ostatnio edytowane przez Deryll ; 05-02-2020 o 21:22
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 21:03   #39
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od kiedy
Od zawsze ?
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 21:22   #40
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

To ja chyba się nie znam. Przepływomierz z samej nazwy mierzy przepływ zasysanego powietrza.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.