Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2020, 07:29   #1
mariuszkoman
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-11-2019
Skąd: Mielec
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 0
Cool Samochód z USA po przejściach

Witam

To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak w temacie zainteresowałem się pewnym konkretnym modelem Focusa pierwotnie sprowadzonego z USA. Sprzedawca nie ukrywa, że auto miało stłuczkę i podesłał mi kilka zdjęć jak to wyglądało. Znajomy po obejrzeniu zdjęć twierdzi, że jeśli dobrze zrobiony to nie powinno być z nim jakiś dziwnych sytuacji w przyszłości.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pierwsze zdjęcie (z rosyjskim napisem) sam znalazłem, reszta to mi podesłał

Treść ogłoszenia:

---------------------
Ford Focus rok 2017/10 miesiąc,
2.0 benzyna 163km w automacie.
Piękny lakier grafitowa perła. Auto sprowadzone i zarejestrowane w kraju.Zawieszenie i silnik pracują wzorowo. Możliwość sprawdzenia na dowolnej stacji diagnostycznej.
Bogate wyposażenie m.in.
duży dotykowy wyświetlacz z
kamera cofania i czujnikami,
nawigacja z auto mapami google,
Youtube,
różnokolorowe podświetlenie wnętrza led,
tempomat,
automatyczne światła ledowe
szyberdach,
org. dwukolorowe 17 calowe felgi,
nowe wielosezonowe opony Continental.
Wysokiej klasy system grający Sony z głośnikiem basowym.
System sterowania głosowego
SYN3 itd.
Bez wkładu finansowego.
Udokumentowany niski przebieg tylko 19tys.km.
----------------------

Nr VIN 1FADP3M23HL347316

Czy taki silnik to problem jeśli chodzi o obsługę (zmiana rozrządu itp.) czy naprawę?

Podkreślam, że auta jeszcze nie oglądałem, Dopiero myślę to zrobić. Nie myślałem wcześniej o kupnie auta z USA, dlatego mam wątpliwości i się jednak coś boję.

Dziękuje i pozdrawiam
Mariusz
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (33.8 KB, 62 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (92.4 KB, 56 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (44.4 KB, 56 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (41.3 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 6.JPG (52.6 KB, 49 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez mariuszkoman ; 18-05-2020 o 07:42
mariuszkoman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 09:15   #2
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Samochód z USA po przejściach

tu masz trochę więcej zdjęć dostępnych
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 11:22   #3
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: Samochód z USA po przejściach

Ewidentnie wysłał Ci zdjecia takie jakie było mu najwygodniej. Zdjecie bez wywalonej poduszki i wyciety fragment zdjecia gdzie najbardziej widac uszkodzenie. Ja bym sie trzymał z dala. Samochod dostanie strzala z tej samej strony to nastepnym razem sie moze bardziej poskladac. Ma chociaz jakies faktury gdzie to bylo naprawione? Na jakich czesciach itd?

Ostatnio edytowane przez tyrlas1 ; 18-05-2020 o 11:26
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 12:06   #4
mariuszkoman
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-11-2019
Skąd: Mielec
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 0
Domyślnie Odp: Samochód z USA po przejściach

Cytat:
Napisał tyrlas1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ewidentnie wysłał Ci zdjecia takie jakie było mu najwygodniej. Zdjecie bez wywalonej poduszki i wyciety fragment zdjecia gdzie najbardziej widac uszkodzenie. Ja bym sie trzymał z dala. Samochod dostanie strzala z tej samej strony to nastepnym razem sie moze bardziej poskladac. Ma chociaz jakies faktury gdzie to bylo naprawione? Na jakich czesciach itd?
Dopiero mam to auto oglądnąć, później zadzwonię i dowiem się więcej.
Puki co wiem tyle ile napisałem. Nie żebym go bronił, ale to nie do końca jest wycięte zdjęcie, a nie powiększone, bo na telefonie screen zrobiony.
mariuszkoman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 12:38   #5
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: Samochód z USA po przejściach

Tak,wiem wiem ze to przed ogledzinamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mozna zawsze pojechac i zobaczyc,uwazam ze im wiecej ogladniesz aut przed zakupem tym wiecej sie "nauczysz" i przy kazdym kolejnym bedziesz zwracal uwage na wiecej rzeczy. Ja bym sie (może) interesowal tym egzemplarzem jakbym mial pewnosc ze bylo dobrze zrobione, np w ASO-ale to wtedy sprzedawcy by sie raczej nie oplacalo wiec watpie.
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 13:35   #6
mariuszkoman
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-11-2019
Skąd: Mielec
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 0
Domyślnie Odp: Samochód z USA po przejściach

Cytat:
Napisał tyrlas1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak,wiem wiem ze to przed ogledzinamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mozna zawsze pojechac i zobaczyc,uwazam ze im wiecej ogladniesz aut przed zakupem tym wiecej sie "nauczysz" i przy kazdym kolejnym bedziesz zwracal uwage na wiecej rzeczy. Ja bym sie (może) interesowal tym egzemplarzem jakbym mial pewnosc ze bylo dobrze zrobione, np w ASO-ale to wtedy sprzedawcy by sie raczej nie oplacalo wiec watpie.
Juź dość sporo aut oglądałem, choć za specjalistę się nie uważam. Tyle, że nie miałem do tej pory doczynienia z autem z USA. Nawet wcześniej nie brałem takiego pod uwagę. Jak powszechnie wiadomo to raczej rzadkość, że nie było bite takie auto. Sprzedający sam napisał, że można podjechać do stacji diagnostycznej czy ASO i sprawdzić auto. Jakbym się decydował to ponad 40k nie wywalę w ciemno i wole wydać na ASO 450zł (już dzwoniłem pytać) niż brać na słowo honoru. Jeśli auto będzie ok, a gość się zgodzi na ASO to wtedy będę widział na czym stoję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczę też ile mi udostępni dokumentów związanych z autem.
Nie raz się spotkałem, że ktoś przez telefon wychwalał auto, że nie ma się do czego przyczepić, a jak okazywało się na miejscu to chyba jedynie ślepy czy Stępień z 13 posterunku by nie widzieli takich czy innych wad.
mariuszkoman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 17:49   #7
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: Samochód z USA po przejściach

Cytat:
Napisał tyrlas1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochod dostanie strzala z tej samej strony to nastepnym razem sie moze bardziej poskladac.
Po czym to stwierdzasz?

Pytanie do chcącego kupić, jest jaka to wersja wyposażenia i za jakie pieniądze do kupienia. Wtedy będzie wiadomo czy warto sobie głowę zawracać.

Według mnie uszkodzenie powierzchowne, dostało poszycie prawe i ruszyło pas górny, w którym jest czujnik uderzeniowy i pewnie stąd poduszka strzeliła.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 21:01   #8
mariuszkoman
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-11-2019
Skąd: Mielec
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 0
Domyślnie Odp: Samochód z USA po przejściach

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po czym to stwierdzasz?

Pytanie do chcącego kupić, jest jaka to wersja wyposażenia i za jakie pieniądze do kupienia. Wtedy będzie wiadomo czy warto sobie głowę zawracać.

Według mnie uszkodzenie powierzchowne, dostało poszycie prawe i ruszyło pas górny, w którym jest czujnik uderzeniowy i pewnie stąd poduszka strzeliła.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Autko jest wystawione za 46.000. Wyposażenie jak w załączonym zdjęciu.
Akurat to lifcie to nagłośnienie SONY widziałem tylko w Focusach ST. Taka jakby wersja Titanium ale nie pełna?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200518_215505.jpg (99.4 KB, 22 wyświetleń)
mariuszkoman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 21:43   #9
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: Samochód z USA po przejściach

Różne rzeczy już widziałem w autach z USA. Ludzie aby uatrakcyjnić auto wrzucają właśnie sync 3, skóry zamiast szmat itp.

Ja osobiście jakbym miał kupować to za ok 40 tys. ze względu na pochodzenie i przeszłość.

Uważaj też na te skrzynie bo z czasem się sypią.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 05:35   #10
mariuszkoman
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-11-2019
Skąd: Mielec
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 0
Domyślnie Odp: Samochód z USA po przejściach

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Różne rzeczy już widziałem w autach z USA. Ludzie aby uatrakcyjnić auto wrzucają właśnie sync 3, skóry zamiast szmat itp.

Ja osobiście jakbym miał kupować to za ok 40 tys. ze względu na pochodzenie i przeszłość.

Uważaj też na te skrzynie bo z czasem się sypią.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Auto ma jakieś 19.000 przebiegu. Jaka może być wytrzymałość takiej skrzyni? Podkreślam, że jestem dość zielony jeśli chodzi o automaty. 18 lat na Manualu. W ciągu roku nie robię więcej jak 10.000. Jeśli oczywiście wziąść pod uwagę, że się dba o automat, zmienia olej itp.

Ostatnio edytowane przez mariuszkoman ; 19-05-2020 o 06:05
mariuszkoman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.