Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2018, 13:41   #21
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja

pewności nie mam ale klima dąży do obniżenia temp w aucie do zadanej, czyli np LO to chyba 16 czy 17 stopni. Jak czujniki w kabinie wykryją ze temp jest taka jak zadana to wieje cieplejszym lub mniej żeby utrzymać temperature. Uznałbym to w takim wypadku za normalne. Tak samo zimą najpierw wieje mocniej żeby nagrzać a jak w aucie jest już ciepło to ledwo ledwo. Przynajmniej takie jest założenie funkcji AUTO.
Ja jak mierzyłem zwykłem termometrem domowym to przy środkowej kratce miałem 6 stopni ale zewnętrzną pokazywał mi 28.

peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 14:30   #22
malatxxx
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Okolice Głogowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 350
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja

Jest 16 stopni i potem jak kręcę żeby obniżyć to wskakuje LO
myslalem źe przy takim ustawieniu dąży do całkowitego obniżenia temperatury np tyle ile z kratki 8 stopni.

Ostatnio edytowane przez malatxxx ; 19-04-2018 o 15:04
malatxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 20:44   #23
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja

Moze i po 16Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rzadko schodze ponizej 22. Raczej LO oznacza najnizsza wartość...cos zamiast minimum czyli te 15 czy 16 stopni. W końcu to nie lodówkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myślę ze producenci przewidzieli rozne przypadki i nie pozwolili by klimie obniżyć temp w aucie do 8 stopni. Powiedzmy ze te 15 jest bezpieczne...

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 19-04-2018 o 20:46
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 17:12   #24
chucker
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-05-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125KM@160KM, 320@410NM
Rocznik: 2007
Postów: 73
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja

Witam
Mi tez ostatnio padła klima, podejrzenie padło na fioletowy kabelek.
Ale... po sprawdzeniu miernikiem przed modułem wentylatora wszystko wyglada na ok, na fioletowy kabelku jest stale napięcie 4,4V. Pozdostałe dwa to PLUS i MASA i tu tez wszystko jest ok. Tak więc wyglada że napiecie wchodzi do modułu. Ale poza modułem jest już 0, dodam tylko że wentylator na krótko działa tak ze nie jest to winna samego wentylatora.
Jak myślicie moduł wentylatora padł?

Pozdrawiam
chucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 09:55   #25
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja

Czujnik ciśnienia sprawdzałeś? Szczelność w sensie czy jest czynnik? Zworkę robiłes na przekaźniku żeby sprawdzić czy kompresor (sprzegiełko) działa?
Za Modułem na wiatraku nie będzie napięcia puki "komputer" nie zdecyduje załączyć wentylatora. Fioletowy kabelek służy tylko do podania sygnału na moduł.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 09:20   #26
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja

Witam
Moje mondeo od jakiegos tygodnia rowniez dopadl blad P0691. Klima dziala w teybie auto, ale jedynie przy wartosci "LO". Wszystkie wartosci powyzej w ogole jakby nie dzialal nawiew. nigdy na opcji auto nie uzywalem klimy wczesniej wiec nie mam porownania jak to bylo z rok temu. Bez wlaczonej opcji auto, jak daje na LO to tez chlodzi. Gdzie sie z tym udac? Elektryk samochodowy? Sam sobie z tym nie poradze niestety. Nie jestem rowniez sam w stanie ocenic co przy tym bledzie nie dziala, bo klima jednak daje zimne powietrze. Przegladnalem forum i jest pare podobnych problemow, jednak w wiekszosci klimqtyzacja w ogole nie dziala.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 12:53   #27
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja

Z kad pewnosc ze klima dziala przy tej pogodzie to z nawiewu zawsze chlodne powietrze bedzie jak na lo i went max
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 14:45   #28
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja

Pewnosci nie mam, nie wiem jak to sprawdzic. Zimnem wieje mocno.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 11:51   #29
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja

Zrobilo sie cieplo i rzeczywiscie klima nie daje zimnego powietrza. I zaś wydatki.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 13:19   #30
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja

Poszperalem na "kwarantannie" na forum, bo nie wiedzialem jak sie do tego zabrac. Chcialem jechac do Mechanika ale pewnie znowu skroiliby z 2-3 stowki. Znalazlem umiejscowienie tego kabelka i "ksiazkowo" zaraz przy wtyczce dziurka w izolacji i zielonkawy proszek. Wlutowalem taki 2 cm nowy kabel i dziala. Kosztowalo mnie to 20 min pracy a satysfakcja ze sam cos zrobilem duzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powiedzcie mi jeszcze bo kiedys na forum szperale , ale bez wiekszego skutku. Sama wydajnosc klimatyzacji w mondeo zawsze jest taka slaba? Mam czarne + szyber+ czarne szyby. Bardzo ciezko jest mi to schlodzic. Jak jezdze to srednio klima daje rade. Rok temu uzupelnialem, to tego akurat nie brakuje, bo nawet zaraz po nabiciu tez byla slaba. W porownaniu z klima w 2 aucie vw polo to jak porownanie kupy i czekolady.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.