Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2019, 22:56   #1
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Przedwczesna wymiana oleju 1,5 ecoboost

Pytanie jak rozwiązać ewentualną przedwczesną wymianę oleju. Aktualnie mam przejechane ca 12 tysięcy. Książka mówi o roku lub wg licznika zużycia. Jeżeli algorytm nie przyspieszy to wcześniej będzie czerwiec. Powinienem mieć wtedy nakręcone max 20 tysięcy. Wiem, że nie będę w pierwszym półroczu robił dużo kilometrów, ale wydaje mi się że interwał 20 tysięcy to dużo. Z drugiej strony jak teraz wymienię to następna wymiana za 8 tysięcy, a może nawet mniej. Taka zagwostka co robić.

blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 06:13   #2
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Przedwczesna wymiana oleju 1,5 ecoboost

Pytanie to jest, jak długo tym autem chcesz jeździć?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 06:38   #3
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Przedwczesna wymiana oleju 1,5 ecoboost

Jeżeli masz 12k przejechane i nie wymieniałeś jeszcze oleju od nowości to moja radą jest: wymień (teraz, albo gdzieś do 15k). Zakładam, że olej jest w słabym stanie, a dodatkowo będziesz miał nowy, czysty na zimę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze możesz wpisać tą wymianę jako rejestrowaną i od tego będziesz znowu miał nowy interwał wymiany (20k / rok).
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 06:53   #4
stew66
ford::advanced
 
Avatar stew66
 
Imię: WR
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Ford Focus ST-Line
Silnik: 1.5 EcoBoost 150>195KM 340Nm
Rocznik: 2018/2019
Postów: 245
Domyślnie Odp: Przedwczesna wymiana oleju 1,5 ecoboost

Wszystko zależy od Ciebie, jeśli dbasz o silnik i planujesz dłużej jeździć tym autem, to wg mnie warto wymienić olej i filtr. Ja wymieniłem w ASO przy przebiegu 6 tyś. km, z wpisem do książki serwisowej i zresetowaniem interwału wymiany (w FordPass znowu od 100%)
Kolejną wymianę planuje przy przebiegu ok. 16-20 tyś. km
Decyzja należy do Ciebie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
stew66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 07:35   #5
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Przedwczesna wymiana oleju 1,5 ecoboost

Czy planuję długo jeździć to się okaże. Nie wiadomo jak długo wytrzyma silnik i skrzynia (obie to nowe konstrukcje). Poprzednim tez chciałem dłużej pojeździć, a skończyło się przedwcześnie (1.6 THP).
Skoro można zrobić wcześniejszy przegląd z wpisem to chyba załatwia sprawę.
Rozumiem, że po roku (czerwiec) pozostanie przegląd perforacyjny? Czy może coś jeszcze.
Pytanie jeszcze o koszt takiego wcześniejszego przeglądu z wpisem. Cena jak rocznego czy jakoś inaczej? Pytam tylko pod kątem ewentualnego naciągnięcia mnie przez ASO.
Sorry za tyle pytań, ale moje doświadczenie z ASO Ford jest zerowe.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 07:47   #6
stew66
ford::advanced
 
Avatar stew66
 
Imię: WR
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Ford Focus ST-Line
Silnik: 1.5 EcoBoost 150>195KM 340Nm
Rocznik: 2018/2019
Postów: 245
Domyślnie Odp: Przedwczesna wymiana oleju 1,5 ecoboost

Co do trwałości nowej konstrukcji to czas pokaże, nie mniej jednak chyba warto zaryzykować i dbać o silnik. Przegląd lakierniczy oczywiscie trzeba wykonać co rok, aby utrzymac gwarancje na perforacje nadwozia. U mnie wymiana oleju z filtrem w ASO wyszla ok 330zl.
stew66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 07:51   #7
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Przedwczesna wymiana oleju 1,5 ecoboost

wymieniasz sam olej i filtr oleju tylko przypilnować by zresetowali w kompie ustawienie przeglądu i tyle - od tego czasu liczy Ci kolejne 20 tys km.. Pierwszy przegląd po roku i tak zawiera wyłącznie wymianę oleju i filtra powietrza, bo o filtr oleju trzeba poprosić, bo jego wymienia się wg procedury serwisowej forda co dwa lata. Także nie ma sensu czekać rok do pierwszego przeglądu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 07:57   #8
Tomekcvc
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-11-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Przedwczesna wymiana oleju 1,5 ecoboost

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymieniasz sam olej i filtr oleju tylko przypilnować by zresetowali w kompie ustawienie przeglądu i tyle - od tego czasu liczy Ci kolejne 20 tys km.. Pierwszy przegląd po roku i tak zawiera wyłącznie wymianę oleju i filtra powietrza, bo o filtr oleju trzeba poprosić, bo jego wymienia się wg procedury serwisowej forda co dwa lata. Także nie ma sensu czekać rok do pierwszego przeglądu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy przegląd jest po dwóch latach (lub 30tyś km), przynajmniej u mnie.. hmm
Tomekcvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 08:01   #9
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Przedwczesna wymiana oleju 1,5 ecoboost

Co innego procedury serwisowe Forda i interwały, a co innego zdrowy rozsądek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po dwóch latach to w silniku będzie kisiel, a nie olej. Filtra oleju też nie będziesz wymieniał, bo każą go robić co dwa lata?
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 08:16   #10
Tomekcvc
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-11-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Przedwczesna wymiana oleju 1,5 ecoboost

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co innego procedury serwisowe Forda i interwały, a co innego zdrowy rozsądek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po dwóch latach to w silniku będzie kisiel, a nie olej. Filtra oleju też nie będziesz wymieniał, bo każą go robić co dwa lata?
To co jaki czas ja serwisuje to moja sprawa, odniosłem sie do twojej wypowiedzi o tym, co jest przewidziane. Chyba masz zly dzien kolego bo w kazdym poscie sie sadzisz.
Tomekcvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.