Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2020, 20:16   #1
kredo
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-11-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie 2009 padła elektryka

Witam. Mam pytanie odnośnie problemu z moim Mondeo mk4 2.2 2009r w wersji keyless(start/stop). Jakiś już czas temu po normalnym wyjeździe do sklepu i zaparkowaniu auta na parkingu oraz zamknięciu go z pilota po kilku godzinach wszystko dosłownie przestało działać. Samochód da się otworzyć tylko wkładką, Przycisk start nie reaguje jakby nie było kluczyków Brak komunikatu na wyświetlaczu. Jeden "mechanik", który mi to zaczął robić stwierdził że padł moduł keyless. Kupiłem używany(z gwarancją 30 dniową z autoparts) o identycznych numerach, podpiął go, teoretycznie zaprogramował i wgrał klucze, lecz twierdził że same się usuwają po jakimś czasie( auto zepsuło się za granicą, było robione aż w Poznaniu, więc nie miałem możliwości sprawdzenia). Po ponad 3 miesięcznym przeciąganiu i zwodzeniu postanowiłem je zabrać i poszukać kogoś kto jest w stanie je zrobić. Akumulator był w dosyć słabym stanie w trakcie awarii. Aktualnie na nowym module wyświetla komunikat o nierozpoznaniu kluczyka(wcześniej na zmianę z Akumulator rozładowany-wymieniony na co prawda nie nowy ale w dobrym stanie, komunikat znikł) przy naciśnięciu przycisku start(oprócz tego żadnej reakcji), działa radio regulacja fotela awaryjne, klakson. Centralny nie reaguje( nawet wkładką otwierają sie tylko jedne drzwi), kierownica zablokowana. Na starym module wyświetlacz podświetla się przy otwarciu drzwi i pokazuje tylko przebieg oraz godzine. Brak komunikatu o kluczyku oraz jakiejkolwiek reakcji na przycisk start stop. Ktokolwiek wie co może się dziać prosiłbym o pomoc gdyż zaczyna mnie to już dobijać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kredo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2020, 21:10   #2
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: MkIV 2009 padła elektryka

a próbowałeś go odpalić na starym module za pomocą kluczyka wkładając go pod zaślepke stacyjki??
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2020, 21:40   #3
kredo
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-11-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: MkIV 2009 padła elektryka

tak. Nie reagował od samego początku
kredo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 06:35   #4
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: MkIV 2009 padła elektryka

Kredo jakies 2-3 miesiace temu mialem podobna sytuacje. Pojechalem do sklepu, zakupy, wychodze, wsiadam do auta ( maly osiedlowy sklep to nie zamykalem centralnym nawet ) noga na sprzeglo, wciskam guzik i nic, jedynie komunikat na conversie ...nie pamietam dokladnie czy o kluczyku czy immobiliserze... Poczatkowo myslalem, ze bateria w kluczyku padla. Tez pare rzeczy mi dzialalo typu szyberdach, czy ustawianie fotela, jednak zero reakcji na probe odpalenia auta. Wstyd pod sklepem, juz chcialem lawete wzywac ale probowalem kluczykiem zamykac i otwierac auto ( czasami dzialalo ) i po jakims dluzszym czasie w koncu odpalil. Od tamtej pory jezdze codziennie bez problemu - do dzisiaj jest to dla mnie zagadka i mam nadzieje, ze drugi raz mnie nie zaskoczy, bo nerwow się najadłem.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 10:52   #5
kredo
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-11-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: MkIV 2009 padła elektryka

Tu próbowałem wiele razy razy ale samochód nie reagował na pilota. W jednym wymieniłem nawet później baterie ale też nic to nie zmieniało i żaden z nich nie działał
kredo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.