Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2018, 16:31   #181
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Czy stężenie debilizmu jeszcze wzrośnie?

Chyba faktycznie jadą wszyscy prawym pasem ale wcale nie 10 kmh wolniej niż mają dopuszczalną. Pic na wodę fotomontaż.

Dalej twierdzę że jakby protestowali codziennie to cała rodzina spod Nowego Sącza dalej by żyła jak im gość tydzień temu ścinając zakręt cysterną poszedł na czołówkę.

__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 17:15   #182
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,363
Domyślnie Odp: Czy stężenie debilizmu jeszcze wzrośnie?

No widzisz..
Jak czytam komentarze w internecie to widzę, że kierowcy osobówek są w miarę szczęśliwi z tego protestu...
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 22:06   #183
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy stężenie debilizmu jeszcze wzrośnie?

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj protest TIR'ów. Chyba dlatego wszystkie napotkane na obwodnicy jechały średnio "tylko" 10 kmh więcej niż zezwalają im nalepki na pakach ... Ręce opadają.
Nalepki na pakach nie są od "zezwalania" ile i gdzie taki pojazd może jechać.
Od tego są przepisy, podobne, choć nie identyczne w całej UE i nie tylko.
Od 50 w zabudowanym do 80 (oficjalnie) na autostradach o ile znaki nie pokazują inaczej.
To, że wszyscy, może poza wiozącymi ADRy, jeżdżą autostradami 85 - 90 wynika z takiego niepisanego tolerowania tych kilku km/h przez Policję zresztą nie tylko w PL, ale i w takich policyjnych krajach jak DE, AT czy CH. Wyjątkiem są Czesi i Słowacy gdzie TIR za 85 km/h może słono zapłacić. Zresztą właśnie z tych dwóch krajów wywodzą się owe naklejki na pakach, o ile wiem już niewymagane.

A protest? No cóż. To, że się nie udał nie wynika z faktu, że kierowcy TIRów nie umieją się zjednoczyć. To wynika z polskiej mentalności i z tego, że już wielu kierowców polskich tirów to głównie Ukraińcy. Problem jest i dostrzegają go wszyscy kierowcy, ale mało który wierzy, że da się to, szczególnie w taki sposób, rozwiązać.
Mieszkałem kiedyś kilka lat w Hiszpanii. Byłem tam, zresztą jak i wcześniej w PL - kierowcą TIRa. W 2008 też był protest. Tyle, ze TIRy stanęły całkiem na 4 dni. Kierowcy obcokrajowcy dostali nakaz zatrzymania się od swoich szefów, którzy protest poparli (u nas z tego co wiem większość szefów była przeciw). W trzecim dniu protestu (a nikt nie wiedział ile to potrwa) byłem w Carrefourze. Na półkach ze spożywki był tylko makaron i cukier. Reszta w śladowych ilościach. Rząd dość szybko zainteresował się postulatami protestujących, choć nie wiem czy spełnił.

Twierdziłem i nadal twierdzę - poziom debilizmu wzrośnie. Jeśli dziś kierowcą TIRa ważącego nawet 40 ton lub autobusu może zastać każdy, kto ma C+E lub D, DE oraz totalnie bezsensowny (w obecnej formie) kurs na przewóz rzeczy czy osób, jeśli prawo jazdy B otrzymać może w zasadzie każdy, kto skończył podstawówkę (nie mylić z umiejętnością pisania i czytania), jeśli nasze kochane media i internety będą nam wmawiały, że tylko "JA, MNIE, MÓJ, MOJE, jesteś tego warta" itp bzdety, to nie oczekujmy czego innego na drodze.
Jest taka piosenka, nie pamiętam którego, polskiego piosenkarza country, która kończy się słowami "że zasady, których trzymasz się na drodze, od tych w życiu się nie różnią nic a nic" . I to działa w dwie strony. Dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. A refren jest taki:

Zachowaj odstęp bo nie zdążysz wyhamować
Zachowaj odstęp jeśli chcesz mieć cały przód
Zachowaj odstęp by Cię nie ściągali z drogi
Zachowaj odstęp żebyś dalej jechać mógł

Czego wszystkim i sobie życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 09:27   #184
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Czy stężenie debilizmu jeszcze wzrośnie?

Wiadomo że nalepki są "informacyjnie" ale z reguły pokrywają się z przepisami.

A 'propos przepisów dzisiaj jadąc do roboty obwodnicą na odcinku 8 km 5-6 Tirów mnie wyprzedzało (jechałem prawym jakieś 110-120 kmh). To tak w nawiązaniu do protestu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ps. Trochę grafik o tym jak dajemy w palnik za granicą.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 10:39   #185
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,363
Domyślnie Odp: Czy stężenie debilizmu jeszcze wzrośnie?

Wczoraj babka wyzwała mnie od debili bo raczyłem jej zwrócić uwagę że jedzie pod prąd.
2 tygodnie temu rozkopali plac przed sklepami i z jednokierunkowej zrobili dwukierunkową.
Znaków jest od groma, ale kto by przecież nie jechał "na pamięć".
Jak jej powiedziałem że stoi pod prąd, to mnie wyzwała od debili.
Na nic grzeczna prośba żeby wróciła i spojrzała na znaki.

I jak podrzucałem wyżej nagranie z rowerzystką.
Najgorzej, że ludzie jeszcze Cię zwyzywają jak zwrócisz uwagę.
Po co?
Ja tylko czekam aż w końcu uruchomią serwery w UK gdzie będzie można zgłaszać niektóre przypadki kompletnego niemyślenia.
Już pomijam tych co wpadają na czerwonym myśląc że to "późne pomarańczowe" ale jak widzę takich co jadą i są 30 metrów od skrzyżowania, jest czerwone, zwalniają, po czym rozejrzą się i heja na czerwonym, to te nagrania lecą w pierwszej kolejności

Update: Ciekawostka z wczoraj.
Jadę do domu, prędkość około 35-50km/h. Typowa godzina szczytu.
Widzę w lusterku że jedzie za mną gościu czarnym Focusem poliftem i co chwila "odbija" od krawężnika żeby w niego nie wjechać.
Myślę sobie "patrz co za menda, jedzie i smsuje (choć dzisiaj to "messenguje"?)"
Ale nie.. on nie smsował. 3 razy na radiu wyskakuje mi "Wprowadź kod PIN wyświetlony na ekranie telefonu" z jego iPhone'a.

Za czwartym razem przytrzymałem na chwilę hamulec (lekko) i zobaczyłem strach jak gościu po 1 sekundzie skapnął się że "zbliża się do hamującego pojazdu". Sorry... jestem w stanie zrozumieć że "chce sobie sparować telefon" ale chyba po dwóch nieudanych próbach chyba być się domyślił żeby jednak na chwilę zaparkować i zrobić to sobie na spokojnie? Nie... po co... przecież zaparkowanie na poboczu i ponowne włączenie się do ruchu jest "for pussies" co nie? Nie dziwi mnie więc, że np. w naszym "nowym" Fiacie Doblo nie można ani sparować telefonu, ani zmienić ustawienia auta (na komp pokładowym) póki nie zatrzymasz się w miejscu. Może to jednak dobre rozwiązanie?

Ostatnio edytowane przez edmun ; 22-08-2018 o 10:45
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 10:46   #186
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Czy stężenie debilizmu jeszcze wzrośnie?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj babka wyzwała mnie od debili bo raczyłem jej zwrócić uwagę że jedzie pod prąd.
Ja w lipcu dostałem w przednią szybę lodami, bo zatrąbiłem na pieszą na pasach przechodzącą przy czerwonym świetle co najmniej od minuty. (bo widziałem jadąc z oddali światło)
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 17:46   #187
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Czy stężenie debilizmu jeszcze wzrośnie?

Straszna świnia coś kojarzyła na temat lodów ja chłopa zobaczyła, ale żeby rzucać to już debilizm totalny.Chyba by laryngologa szukała bo bezpiecznik ma krótki.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 10:59   #188
rezowy
ford::average
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Mdz. Górą a Jezusem.
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 68
Domyślnie Odp: Czy stężenie debilizmu jeszcze wzrośnie?

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
§12
Obrażanie kogokolwiek na Forum jest niedopuszczalne.

§13
Zabrania się używania słów potocznie uznawanych za wulgarne (przeklinania), bez względu na sposób ich zapisu (np. słowa z wykropkowaną częścią liter, przestawionymi literami, itp.) oraz język z którego pochodzą.
Przepraszam za słownictwo, mój błąd, emocje niestety niekiedy biorą górę. Nie wiem też, jak określić inaczej człowieka, który przyjeżdża z palącym się papierosem pod dystrybutor. Jednocześnie proszę o sprawiedliwe traktowanie, bo z tego co jeszcze się orientuję, słowa takie jak "ciul" czy "imbecyl" do akceptowalnych też raczej nie należą wedle powyższych wytycznych, a obrywa się tylko mi. Pozdrawiam.
rezowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.