Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2016, 10:37   #391
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Odświeżam temat bo nadal nie mam rozwiązania problemu ani diagnozy.
Ponad miesiąc temu nagle wysiadł mi wsteczny, po wstępnym przeszperaniu internetu sądziłem że może pękła taśma hamulcowa w skrzyni która podobno czasami puszcza na zgrzewie. Po tygodniu bez wstecznego pojechałem w małą trasę ok. 70 km i przed wyjechaniem po kilku godzinach (więc wszystko już ostygło) w drogę powrotną kontrolnie wrzuciłem R i samochód zaczął jechać do tyłu z tym że z niewielką prędkością bez reakcji na dodanie gazu. Po powrocie do domu jeszcze zaparkowałem na wstecznym (również powoli bo nadal nie było reakcji na gaz). Od tamtej pory raczej nie jedzie chyba że mu się pomoże wystawieniem nogi z samochodu i jak jest równa nawierzchnia i wyprostowane koła. Kolejne przypuszczenia padły na mały poziom oleju, ale wczoraj na kanale sprawdziliśmy stan oleju poprzez poluzowanie śruby kontrolnej od spodu i po niewielkim odkręceniu olej zaczął wyciekać więc raczej poziom oleju jest ok. Ciekawe było to że kiedy na podlewarowanym przodzie uruchomiliśmy silnik i wrzuciliśmy R, koła w powietrzu się kręcą kiedy nie mają oporów. Podrzućcie jakieś pomysły proszę bo nie sztuka pojechać do serwisu ASB i usłyszeć że konieczny jest remont za 5 czy 6 tyś. Problem w tym że mój Mundek ma już 13 lat i wart jest może z 10 tyś więc nie zamierzam w niego wkładać tyle kasy tym bardziej że za jakiś rok planowałem po 9 latach zmienić już samochód.
Jeszcze jedno pytanie, czy ta rurka wystająca ze skrzyni od góry to jakieś odpowietrzenie ? Widać że jest tam urwany jakiś przewód. Wydaje mi się że tam powinien być nieco dłuższy zwisający (według znalezionych zdjęć w necie) przewód chyba właśnie do odpowietrzenia, chyba że tam powinno wchodzić jakieś podciśnienie i dlatego nie ma wstecznego ?!?!?!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160906_193158.jpg (90.8 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160906_193209.jpg (91.9 KB, 42 wyświetleń)

__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 11:07   #392
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam,
Wymieniłem skrzynię Jatco na używkę.
Wszystko jest ok, ale mam pytanie o stan oleju.
Sprzedawca zeznał że przed demontażem z uszkodzonego samochodu ze skrzyni został zlany olej ale jak wiadomo schodzi ok. 4 L czyli mniej więcej połowa.
Po zamontowaniu skrzyni u siebie dolaliśmy to co zeszło z mojej skrzyni + 2L nowego, po czym stwierdziliśmy że chyba jest nadmiar bo zaczął wyrzucać podczas jazdy przez tą cienką rurkę odpowietrzenia która zwisa ze skrzyni.
Wiem że olej powinno się dolewać do czasu pojawienia się wyciekającego w poluzowanym korku kontrolnym od spodu skrzyni. Natomiast my zlewaliśmy znowu do czasu aż przez ten korek zupełnie przestało lecieć i zastanawiam się czy w takim razie nie za dużo zlaliśmy bo wróciło do baniaka z powrotem prawie 5 L.
Czy skrzynię powinno się zalewać do momentu wycieku przez korek kontrolny i w tym momencie koniec co oznacza że stan jest odpowiedni ? Zalewać na ciepłym czy zimnym silniku ?
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 00:25   #393
Albowito
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 16-03-2014
Skąd: Wars&Sawa
Model: Mondeo mk3 kombi automat
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 35
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Olej sprawdza się i dolewa na uruchomionym silniku o temp.ok.35st.C.
Ja śrubę kontrolną nie luzuję a wykręcam całkiem.
Albowito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 16:00   #394
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu

Mam pytanie do posiadaczy mondeo w automacie. Czy macie w swoich samochodach lub mieliscie taka duza osłone pod silnikiem czarna plastikowa? Ona osłaniała cały silnik i skrzynie od dołu.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 17:52   #395
WombatPL
ford::amateur
 
Avatar WombatPL
 
Zarejestrowany: 17-11-2016
Skąd: WWa
Model: Focus MK1 Break
Silnik: TDDi 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu

Odkopię trochę.
Ostatnio świeżo nabyłem MK3 2002 130KM TDCi z 5-cio biegowym automatem (kombi, Ghia, xenon) bez zmian biegów w kierownicy.

No i takie mam mieszane uczucia co do pracy skrzyni. Skrzynia prawidłowo "pełza" prawie na wolnych, nie szarpie, spalanie w normie jak dla automatu (komputer twierdzi że 8.4-8.6) ale chodzi o samo ruszanie.

Jak się ciut mocniej depnie to mam wrażenie że bardziej depcze niż jade - tzn obroty rosną do koło ~3000 i wbija II ale na taki skok obrotów i tak niskie przełożenie powinien prawie wyrwać do przodu a tutaj tak jakby przyspieszenie jest niewspółmierne do wciskanego gazu. Na III lub IV już nie ma tego wrażenia.
Miałem w automatach subaru 2.2, lagune RT 2.0, lexusa LS400 i tam te skrzynie zawsze przy delikatnym przyspieszaniu przy tych 2300 wrzucały wyższe biegi a ta "przeciaga" do 3000 bez gwałtownego wzrostu przyśpieszenia.. jakoś tak nieproporcjonalnie do wciskanego gazu (opisane tu już jako uczucie poślizgu sprzęgła w manualu).
Inna sprawa że może własnie z takiej pracy tej skrzyni wynika fakt że dla manuala deklarują spalanie 7.8 a dla automatu 10.2. Przecież tej róznicy nie robi te 50-70kg w ciężarze skrzyni bo wtedy co pasażer to by wzrastało o 2.5 litra.
Poprzedni własciciel deklaruje że 1,5 roku temu "robił" automat za ponad 4400zł i jakichś ekstremalnych dystasnów nie narobił.

No i tu pytanie - to tak ma być w tej skrzyni czy jutro jechać do Samko na połczyńskiej w wawie i zostawić 400 za wymiane oleju w automacie?
WombatPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 19:29   #396
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu

Kolego bo na 1 i 2 biegu nie załącza sie sprzeglo lock-up. Dopiero od 3 biegu jest uruchamiany lock up i masz spiety silnik ze skrzynia bezposrednio 1:1. No chyba ze skrzynia jest przegrzana to i na 2 biegu lockup dziala.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 19:57   #397
WombatPL
ford::amateur
 
Avatar WombatPL
 
Zarejestrowany: 17-11-2016
Skąd: WWa
Model: Focus MK1 Break
Silnik: TDDi 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu

w innych skrzyniach z którymi jeździłem też sie nie załączało a takiego wrażenia "poślizgu" nie było. Stan taki jest od kompletnie zimnego silnika jak i po 150km w upale.
Jak mam byc jutro bez sensu lżejszy o 400zł to wole sie dopytać
WombatPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 20:11   #398
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu

Warto zmienic olej kto wie co tam bylo nalane? Moze jakis najtanszy olej? To ze masz fakture to o niczym nie swiadczy. Zmien olej na ravenol i wtedy daj znac jak pracuje skrzynia. Ja mam ta skrzynie i wszystki ladnie chodzi. Chyba ze nie rozumiem w czym jest problem. Opisz jeszcze raz co jest bie tak wedlug Ciebie
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 21:38   #399
WombatPL
ford::amateur
 
Avatar WombatPL
 
Zarejestrowany: 17-11-2016
Skąd: WWa
Model: Focus MK1 Break
Silnik: TDDi 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu

Trudno to opisać bo to subiektywne odczucia. Może mi sie uda film nagrać.


W każdym razie wrażenie mam takie jakby miedzy 700 a 3000-3300 obr to przełozenie momentu z silnika na koła było słabe - właśnie jak poslizg sprzęgła.. tzn obrotomierz szybko leci w góre a prędkość nie bardzo - jak przy skrzyni z reduktorem.. albo nawet raczej tak jak przy CVT.
Tzn tocząc sie dodaje gazu (ale nie do kickdowna tylko po prostu mocniej) i najpierw silnik sie wkręca do okolic 3000 a w zasadzie potem dopiero zaczyna rosnąć prędkość. Zawsze w automatach miałem tak że jadąc na I czy II i dodając gazu powodowało to zmiane prędkości i obroty rosły wraz z prędkością - to powiązanie było takie "oczywiste". A tu mam takie wrażenie że już jest 3300 a jeszcze nie ciśnie w plecy - a przeciez na najniższych biegach to powinno być najgwałtowniejsze
WombatPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 23:03   #400
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu

Kolego nagraj jakis dobry filmik i mow co robisz w nim jak bedzisz nagrywac. Porownam ze swoim. Moze tez nagram filmik.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.