Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2008, 20:59   #41
MDMcapital
ford::advanced
 
Avatar MDMcapital
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MK IV
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

6 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dieslem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

600 km - to jest jazda a przy takich 'TRASACH" ... silnik sie nawet nie rozgrzeje

A mówili że krakusy to sknery :fcp27

__________________
Był :GHIA Tiptronik, FULL wypas CZARNY NAVI Denso Mapa EU+PL 2010
Jest MK4 kombi
MDMcapital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2008, 21:18   #42
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał MDMcapital
600 km - to jest jazda
w jedną stronę chyba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2008, 17:00   #43
piotr.piskozub
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał MDMcapital
6 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dieslem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

600 km - to jest jazda a przy takich 'TRASACH" ... silnik sie nawet nie rozgrzeje

A mówili że krakusy to sknery :fcp27
Bo Krakusy to są sknery! :fcp2
Co ja poradzę, że mam 6km do pracy w jedną stronę - mam jeździć przez Warszawę? Owszem silnik się nie rozgrzewa zbyt porządnie ale niestety z miejsca w którym mieszkam nie ma innego dojazdu niż samochodem... A kolega MDMcapital może pochwaliłby się spalaniem w korkach w Warszawie (gdzie jest najwyraźniej wszędzie daleko - prawie 600 km w jedną stronę.... :fcp3 ) a nie dziwił się, że Krakusy dojeżdżają dieslami do pracy...

Pozdrawiam z Krakowa,

Piotr

P.S.

Wybacz MDMcapital - wróciłem dwa posty wyżej i zauważłem, że już chwaliłeś się spalaniem...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2008, 18:02   #44
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Ja jestem kurna z tej pie...... Warszawy i swoje spalanie przedstawiłem wcześniej.
Do pracy mam 11 km x 2 oczywiście, bo i powrót.
Teraz cisnę Mundka i leje na to spalanie, przynajmniej przez jakiś czas będę miał frajdę z jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za jakiś czas wrócę pewnie do stylu emeryckiego jak już portfel schudnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam kolegów
Piotr
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2008, 17:47   #45
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

jak tam wasze autmoaty ?? bo o tym jest tu mowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2008, 22:57   #46
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

MK3 2.0 TDCi 130 KM 2004 r z ASB - 5 biegowy tiptronic - przebieg 118 000

Ostatnio zauważyłem dziwny objaw - przy wrzuconym biegu (np 2 lub 3) - obroty silnika około 2000 - dodaję gazu - w tym momencie słyszę lekkie wycie silnika - obroty skaczą na 2500 - aby po chwili znów spaść na 2000 - i potem dopiero auto zdrowo ciągnie.
W manualnej skrzyni byłby to chyba objaw zużycia sprzęgła. A jak to jest w automatach - bo w tym jestem zupełnym laikiem.
Czy to naturalne zjawisko?
Czy ktoś tak również ma w swoim mondeo?


2. Po przeczytaniu wielu wątków forum doszedłem do wniosku, żeby wymienic olej w ASB. Z tego, co sie doczytałem to można ten olej wymienić statycznie(około 50 %) lub dynamicznie. Znalazłem 3 firmy:
a. - Edmar w Nadarzynie - dzwoniłem i otrzymałem info - dostępne obie wersje (dynamiczna lub statyczna) - brak możliwości wymiany filtra oleju (wymiana możliwa tylko przy naprawie generalnej skrzyni) - byłem - nie sprawili dobrego wrażenia - za jazdę próbną odnośnie problemu punktu 1. zażądali 50 zł ! - nie polecam
b. - Auto-transmisja w Jankach- dzwoniłem i otrzymałem info - dostępna tylko wersja statyczna (koszt 280 netto) - kategoryczna odmowa wymiany dynamicznej ze względu na ... i tu szereg fachowych określeń typu ciśnienia , zawory , itp. itd - no i brak możliwości wymiany filtra oleju (wymiana możliwa tylko przy naprawie generalnej skrzyni) - byłem - podłączyli kompa - ale nie działał, bo mieli tylko do Fordów USA - z mojego opisu wywnioskowali , że trzeba naprawiac skrznię - koszt około 5000 - 6000 zł - nie polecam
c. - SAMKO na Spokojnej - byłem - kierownik przejechał się autem - stwierdził początek problemów ze skrzynią - ale podobno mogę śmiało 2-3 miesiące pojeździć - wymieniłem olej - 150 zł - ogólnie mają tam spory ruch i dużo aut (różne modele - m.in. MB E-klasa-gość nie był chyba zadowolony, bo strasznie ****... , nowe Audi a6) - filtra oleju sie nie wymienia(tylko przy naprawie skrzyni) - wrażenie takie sobie - dużo chyba zależy , na jakiego trafi się mechanika

Po wymianie oleju uślizg występuje nadal.

Wracając do domu wstapiłem jeszcze do jednego serwisu ASB - w Bukówce przy trasie katowickiej przy Fincostalu - mała firma 3-osobowa - 1 stanowisko naprawcze - wchodzę - na stole skrzynia w częściach - czyściutko - mówię co i jak - gość ze mną wsiada i jedziemy na test - po jeżdzie próbnej mówi , że wszystko jest jak najbardziej ok - że ten typ tak ma - wrażenie ok - jak coś się będzie działo - walę do nich.

A na koniec - rozmowa z sąsiadem - ma takie same Mondeo - i też podobno tak ma z tym "uślizgiem" - po niedzieli ma sie przejechać moim Mondkiem.

Czy wy też macie wrażenie takiego małego uślizgu , zanim zapnie się te sprzegło (lub sprzęgła) - bo ja już sam nie wiem ?

Z góry dziękuję za porady
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 11:38   #47
orsh
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Wieden
Postów: 86
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Mam chyba bardzo dobra nowine dla wielu. Ostatnio rozmawialem ze swoim mechanikiem, do ktorego warto mi sie pofatygowac nawet 400km. Otoz stwierdzil on, ze te skrzynie maja to do siebie, ze trudno je podobno zarżnąć. Komputer tak steruje nimi dobierajac najmniej obciazajace przelozenia. Nie da sie w niej jednak wymienic oleju, ten ktorym jest zalana podobno sie tak niezuzywa (co do tego mam watpliwosci; tarcie robi swoje, musza tam byc opilki itd).

Jak u was wyglada technika jazdy? Ja ruszam z automata, potem dopiero przechodze na tiptronica. Wydaje mi sie, ze sterowanie z kierownicy ma lekkie opoznienie w stosunku do normalnej galki.
orsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 12:09   #48
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

TTT ten typ tak ma.. .to normalne zjawisko .....

Cytat:
Jak u was wyglada technika jazdy? Ja ruszam z automata, potem dopiero przechodze na tiptronica. Wydaje mi sie, ze sterowanie z kierownicy ma lekkie opoznienie w stosunku do normalnej galki.
ja ruszam i jeżdże "automatem" - z tipa korzystam bardzo żadko bo... po co ?? :fcp26
ty masz biegi przy kierownicy ?

a tak BTW - kiedyś jeździłem po miescie z tipem tylko - dobrze ze biegi sam redukuje a w góre.. trzeba pamietać więc jeżdże... automatem :fcp2
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 16:32   #49
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cobretti - no to żeś mnie uspokoił - najpierw specjalista od ASB , potem sąsiad , teraz Ty -mam nadzieję, że jeszcze długo mój automat będzie śmigał - a do tego "uślizgu" muszę się po prostu przyzwyczaić.

Ja mam tipa + zmiana biegów przy kierownicy - najczęściej używam D (po to kupiłem automat) - rzadko manualnie zmieniam biegi (najczęściej w przypadku, gdy mam mało miejsca na wyprzedzanie - jadąc za jakimś pojazdem utrzymuje np 3 lub 4 bieg i jak jest możliwość od razu wyprzedzam - zyskuję chwilę, którą potrzebuje automat w trybie D na zmiane np z 5 na 4, z 4 na 3 - bo jak dojeżdżasz do poprzedzającego cie pojazdu musisz często odpuścić gaz , a automat reaguje na to zmianą biegu na wyższy)
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 17:37   #50
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

pokaz fotkę tego bajeru (przy kierownicy) .. a ztipa korzystam tak jak ty... jak potrzebuje juzmocy na kołach bez strat czasu na redukcję automatu
chociaż powoli wyczuwam kiedy nacisnac gaz zeby zredukować i przytrzymac obroty....
poza tym... NIGDY NIE DOJEŻDŻAM BLISKO POPRZEDZAJACEGO POJAZDU :fcp2
musze mieć miejsc na to zeby móc sie rozpędzić do prędkosci wiekszej niż wyprzedzany pojazd czyli w momencie wyprzedzania TIRA (ok 80-90kmh) ja mam koło niego ok 120 wiec wyprzedzanie trwa szybciej i jest bezpieczniejsze - bo ja kwidze takich co kleją zderzak i potem próvbują wprzedzać to mam ochote ich zepchnac do rowu za "zawalidrodztwo" :fcp16
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.