Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2020, 20:17   #5251
Spiolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-11-2020
Model: Ford Mondeo Mk5 Vignale
Silnik: 2.0 TDCi 180 km
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Keyless - automatyczne zamykanie drzwi

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie. Nie ma opcji.
Szkoda. Dzięki

Spiolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2020, 13:49   #5252
wlkp
ford::average
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: wlkp
Model: MONDEO MK5 TITANIUM
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016 / SYNC 3
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Czy ktoś z użytkowników MK5 wymieniał żarówki zwykłe na Led w lusterkach bocznych od podświetlenia ,bo świecą bardzo słabo zwykłe . Czy są z tym jakieś problemy ( wyskakuje błąd ? )

Np.takie - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I jeszcze druga sprawa ,to samo tylko pod tablicę rejestracyjna ?

Np.takie - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest sens wymiany ,jak to pasuje i wygląda ?
wlkp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2020, 16:19   #5253
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał wlkp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z użytkowników MK5 wymieniał żarówki zwykłe na Led w lusterkach bocznych

I jeszcze druga sprawa ,to samo tylko pod tablicę rejestracyjna ?

Np.takie - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest sens wymiany ,jak to pasuje i wygląda ?
W lusterkach bocznych nie wymieniałem, bo mam fabrycznie zamontowane lampki LED ale do oświetlenia tablicy takie coś dedykowanego założyłem.
Zresztą do tablicy miałem już założone w poprzednim MK4 i dlatego w MK5 zdecydowałem się na takie same. Świecą mocno ale moim zdaniem jest ok.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 19:38   #5254
memaka
ford::average
 
Avatar memaka
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Polkowice
Model: Ford Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI/ 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 125
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

[QUOTE=wlkp;3295523]Czy ktoś z użytkowników MK5 wymieniał żarówki zwykłe na Led w lusterkach bocznych od podświetlenia ,bo świecą bardzo słabo zwykłe . Czy są z tym jakieś problemy ( wyskakuje błąd ? )

Mam zmienione na led od dwóch lat i działają. Po jakimś czasie zmieniłem tylko ustawienia w forscanie z żarówki na led. Dwa lata i ledy niemrugają, jedyny mankament to mocowanie, oryginalne mają lepsze.Zdjęcie kiepskie, ale tak to wygląda.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg lampki.jpg (85.8 KB, 87 wyświetleń)
__________________
Był FORD MONDEO MK III TDCI 2.0 130KM (2007) -219000km
memaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 06:57   #5255
wlkp
ford::average
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: wlkp
Model: MONDEO MK5 TITANIUM
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016 / SYNC 3
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Dzięki za info ,a powiedz mi czy zmiana w Forscanie jest konieczna ? Wywala jakieś błędy ,coś się dzieje . Oglądałem filmiki na YT o tym ,widzę że jest problem aby wydobyć te lampki z lusterka .
wlkp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 17:50   #5256
memaka
ford::average
 
Avatar memaka
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Polkowice
Model: Ford Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI/ 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 125
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Błędów nie wywalało gdy było na żarówki ( teraz też nie). Miałem jedynie obawy czy nie przełaczając na led, zaczną mrugać bo nie sądzę by to były jakieś super ledy.
__________________
Był FORD MONDEO MK III TDCI 2.0 130KM (2007) -219000km
memaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 18:01   #5257
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Nie martw się, najpóźniej do roku, raczej 6 miesięcy będą mrugać albo część przestanie działać . Taki urok chińskich led. Na pocieszenie można kupować w Polsce i reklamować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 19:13   #5258
memaka
ford::average
 
Avatar memaka
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Polkowice
Model: Ford Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI/ 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 125
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie martw się, najpóźniej do roku, raczej 6 miesięcy będą mrugać albo część przestanie działać .
Świecą już ponad dwa lata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był FORD MONDEO MK III TDCI 2.0 130KM (2007) -219000km
memaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 21:47   #5259
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

U mnie te dedykowane zarówno w lusterkach jak i w rejestracji 1,5 roku bez najmniejszych problemów

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2021, 22:56   #5260
leshqo
ford::beginner
 
Avatar leshqo
 
Zarejestrowany: 30-01-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 38
Domyślnie Nowe Mondeo MK5. Czy też tak macie/mieliście?

A więc mam, pierwszy raz nowy samochód. Było MK4, jest MK5. Generalnie jestem zadowolony, ale jest kilka tematów, które mnie denerwują/dziwią i problemów, które chyba przyjdzie mi reklamować.

1. Sync żyje trochę swoim życiem.
A dokładnie, problem objawia się po zgaszeniu, zamknięciu, otwarciu i odpaleniu samochodu. Nie dzieje się tak zawsze, ale często. Muzyka nadal idzie z ostatniego źródła ale
a) dla USB wyświetlacz przy liczniku pokazuje to co leci, a wyświetlacz na panelu centralnym pierwszą na liście stację FM. Próba zmiany piosenki kończy się przełączeniem na FM, pomaga jedynie przełączenie źródła na inne niż FM i powrót do usb
b) dla Android Auto wyświetlacz przy liczniku pokazuje 'Audio wyłączone', a wyświetlacz na panelu centralnym pierwszą na liście stację FM ... albo nic. Pomaga to samo co powyżej.
Poniżej poglądowe zdjęcia i film

Tak jest
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tak powinno być
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeszcze film
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I jeszcze jeden
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2. Samochód po kilku dniach w domu zostawiłem w garażu nie zaryglowany na 1,5 dnia. W sensie zamknięty, ale nie zamknięty kluczykiem. Następnego dnia rano jedyne co mogłem zrobić to wziąć kable i odpalać na kable. W serwisie zrobili reset kompa, powtórki nie miałem, ale znalazłem chyba przyczynę. Siedząc dziś w w nocy w garażu po zgaszeniu wszystkiego zauważyłem że 2 lampki w schowku nigdy nie gasną. Samochód zamknięty, zaryglowany/zamknięty lub nie, wszystko zgaszone, a w schowku się świeci. Do czasu kolejnej wizyty w serwisie wyjąłem i odłączyłem lampki

To są dwie najbardziej denerwujące kwestie, może ktoś/coś? Raczej skończę z nimi znów w serwisie. PS. podczas ostatniej wizyty sprawdzali soft i mam najnowszy. 3.4.cośtam

Oprócz tego 3 tematy, które mnie szczerze zdziwiły

1. Kiedy pada, a wycieraczki sobie pracują, po zgaszeniu silnika zostają tam gdzie akurat były. Dla mnie dramat w samochodzie za taką kasę. Mój MK4 miał powrót na miejsce, BMW E46 miało, Kia Ceed żony ma, a Mondeo nie. W salonie sprawdzili na innym i to samo. Tak trochę jak w polonezie.

2. Brak blokady kierownicy. Tak, nie mam blokady kierownicy, pojechałem z tym do serwisu, diagnosta męczył się prawie 2 godziny z komputerem, by stwierdzić po rozebraniu obudowy, że jej tam fizycznie nie ma. Sprawdzili inne auto z manualem: jest, inne z automatem: nie ma. Wychodzi na to że ford e-shifeterem nie ma blokady kierownicy bo bez kluczyka i tak nie zwolnisz skrzyni biegów.

3. A najbardziej to jestem zdziwiony/rozczarowany audio. Nie będę się tu rozpisywał bo widziałem już tematy na forum w tym obszarze. Przyznam tylko że nie spodziewałem się aż takiej słabizny w wykonaniu systemu Sony + 10 głośników z subem. Góry nie ma, dół dudni. O tunerze FM nie wspominam.

Bump:

Bump:
__________________
Jest 10 rodzajów ludzi. Ci którzy rozumieją zapis binarny i ci którzy go nie rozumieją.

Ostatnio edytowane przez leshqo ; 19-03-2021 o 23:08
leshqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.