Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2020, 20:47   #1
r2d2_dawid
ford::average
 
Avatar r2d2_dawid
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-03-2016
Model: Focus MK4 HB ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue AT8
Rocznik: 2021
Postów: 75
Domyślnie Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Cześć.

Chcę zamówić Focus'a w wersji ST Line , 2.0 Eco Blue A8
Moja konfiguracja to 128 200zł.

Chciałem zapytać Was na jaki rabat można teraz liczyć ?
Zapytałem jednego dealera , jak narazie dostałem 11 000zł. W czwartek zadzwonię jeszcze do 2innych, ale chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach na ten temat ?
Na otomoto widzę oferty z rabatami po ponad 19 000zł.

Jak długo się teraz czeka na auto (zapomniałem zapytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)?

Osoba prywatna, bez grupy zawodowej itd.

Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

r2d2_dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 21:29   #2
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

mi sie jeszcze ACTIVE podoba..

A powiedz mi.. po lifcie już dali zegary wirtualne.. zamawiasz ? dla mnie mega wada focusa że nawet po lifcie nie ma nawiewów na tył.. porażka..

Co jeszcze brałeś pod uwagę z konkurencji ? Nowa Octavia ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2020, 21:47   #3
r2d2_dawid
ford::average
 
Avatar r2d2_dawid
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-03-2016
Model: Focus MK4 HB ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue AT8
Rocznik: 2021
Postów: 75
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Szczerze to nie wiem jak jest z tymi zegarami ale nie ma w opcjach wiec już chyba jest. Jeździłem dziś Vignale , tam zegary były klasyczne (nie wiem jaki to był rocznik).

Ja będę jeździł we dwójkę , na to co jest z tyłu nie patrzę ale trochę głupio bez tych nawiewów ...
Skody nie chcę , miałem i średnio jestem zadowolony. Ogólnie VW odpada.
Ceed ? Wolę Focus'a no i bedę próboał trafić w cenę 110 -115 000zł za diesla z automatem.
r2d2_dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 11:01   #4
Lan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2017
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Hej,
Konfigurowałem niedawno ST-Line X 1.5 182KM, z konfiguratora wychodziło 133 tyś, w pierwszym salonie dali 16-17 tys. rabatu (na firmę), pewnie dałoby się jeszcze coś ugrać.
Mówili, że jakbym się od razu zdecydował to jeszcze produkcja w tym roku.

Są zegary wirtualne w wersjach z X.

Ja jednak na ST X się chyba zdecyduje, ale tutaj rabaty dużo niższe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 20:06   #5
r2d2_dawid
ford::average
 
Avatar r2d2_dawid
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-03-2016
Model: Focus MK4 HB ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue AT8
Rocznik: 2021
Postów: 75
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Ja wynegocjowałem 14 100zł na osobę prywatną.
Wersja ST-Line 2.0 EcoBlue A8 , z dodatkami cena 133 100zł. Chciałem zmieścić się w max 115k zł ale dorzuciłem Pakiet Parking (żona chciała) i droższy od standardowego metalika o 1000zł lakier Panther Blue także te 4000zł poza budżetem.

W sumie dodatki to:
- Przyciemniane szyby
- Fotele AGR
- Pakiet Parking
- Pakiet Winter
- SYNC 3 , DAB+ i B&O
- Pakiet Family
- Full LED adaptacyjne.

Na umowie odbiór do końca lutego, produkcja 2021r. (mi na rękę)

Byłem u 2 dealerów , pisałem do 2 i dzwoniłem do 1. Każdy oferował około 13-14 rabatu.
Zdecydowałem się na drugi co do wysokości rabat (miałem jeszcze ofertę 14 400zł) , salon bliżej domu i fajna babka nam doradzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
.....

Ja jednak na ST X się chyba zdecyduje, ale tutaj rabaty dużo niższe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też chciałem ST X z dieslem i manualem ale tak jak mówisz , rabaty są niższe (mi przy zapytaniu dali 3000zł na start).
Do tego jeździłem cywilnym Focusem i zawieszenie było w sam raz a ST jest usztywnione. Ja to auto będę używał jako główne , do tego fotele Recaro mogą się nie sprawdzić podczas wycieczki np. do Chorwacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i cena. Zdecydowałem się na Forda bo chciałem uciec z ceny , wcześniej miałem kupić auto za 145 000zł zale po przeliczeniu rata była by trochę za wysoka a nie widzi mi się wywalić na wkład własny 50000zł, jeszcze nie czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty kupuj , będziemy oglądać i zachwalać w dziale nasze fury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez r2d2_dawid ; 13-11-2020 o 20:16
r2d2_dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 19:07   #6
Lan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2017
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Bardzo podobną pierwotnie robiłem konfigurację na 1.5 182KM, ale po jeździe próbnej stwierdziłem, że jednak dynamika gorsza od mojego obecnego auta. No i automat, co prawda bardzo płynny, ale przy bardzo dynamicznej jeździe potrafi szarpnąć konkretnie, a manetki to nieporozumienie.

Na dzień dobry za ST (benzyna, manual) 5 tys. rabatu dali, doszedłem do 13 tys. ale za dosyć bogatą wersję. O Recaro właśnie czytałem same pozytywy, również na długich trasach.

Mi wyszło wyraźnie ponad 145 tys. ale konkurencja niestety jest niemal żadna jak chce dynamiczne kombi w benzynie. Musiałbym wejść w klasę wyżej, albo premium, a wtedy już się 200 tys. robi i więcej.
Lan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 19:41   #7
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

a octavia nowa ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 15:00   #8
r2d2_dawid
ford::average
 
Avatar r2d2_dawid
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-03-2016
Model: Focus MK4 HB ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue AT8
Rocznik: 2021
Postów: 75
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Octavia zaczyna się od 151 850zł i zawsze trzeba coś dołożyć , ciekawe jak tam z rabatami? (przy nowych modelach/wersjach cienko bywa). Do tego nowa O4 bardzo słabo wypada w teście łosia.

Tak z mojej strony.

Ford rzeczywiście nie ma konkurencji w tej cenie , to jest duży plus.
Jak pisałem wyżej dla mnie Focus (chyba w każdej wersji?) wypada rewelacyjnie cenowo i dlatego się zdecydowałem. Poza tym to świetny samochód. Jeszcze Kia Ceed (dla kolegi nie ma sportowego kombi , ja wybieram HB) jest porównywalna ale wolę Forda.

Ostatnio edytowane przez r2d2_dawid ; 15-11-2020 o 15:04
r2d2_dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 15:27   #9
West_GD
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 59
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Dzień dobry,

Planuję zmianę auta i proszę Was o pomoc. Skonfigurowałem Focusa, cena z katalogu to 130.500 zł, cena po rabacie to 115.000 zł.

Focus ST-Line X, 2.0 EcoBlue, pakiet winter, pakiet parking, pakiet technology, fotele AGR, felgi 18", czarny lakier, Full Led adaptacyjne, Sync 3 z B&O oraz alarm.


Moje pytanie do Was - co ewentualnie dorzucić a co odjąć? Nie jestem przekonany do felg 18 cali, wydaje mi się, że 17 cali będzie nieco bardziej praktyczne na dziurawe drogi oraz nie wyglądają też źle. Alarm fabryczny jest chyba nieco drogi, mam wrażenie, że można później zamontować w zewnętrznej firmie taniej. Jakby nie patrzeć to 4100 zł taniej. Jakie są wasze opinie na temat tych dwóch elementów wyposażenia? Może coś innego urwać albo dodać?
West_GD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 15:54   #10
jleszek
ford::amateur
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 15-11-2020
Skąd: Okolice Wrocławia
Model: Partner
Silnik: 1,6 HDI
Rocznik: 2017
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Witam na forum.
Noszę się z zamiarem zakupu Focusa 2.0 Diesel A8 kombi z hakiem.
W konfiguratorze FORD.PL wybrałem model Focus TITANIUM X - na specyfikacji Nie ma wzmianki na temat zegarów wirualnych, a w konfiguratorze FORD.DE jak najbardziej są.
Czy ktoś tłumacząc polską wersję strony przeoczył ten szczegół ?
Mam jeszcze pytanie w jakiej opcji /wersji jest elektryczna klapa tylna ?
Mam JDG i wykonuję usługi dla Automotive - na jaką zniżkę mogę liczyć na zakup Forda ?
jleszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.