Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2015, 18:49   #1
Pildid
ford::amateur
 
Avatar Pildid
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: ze wschodu
Model: Mondeo, S-max
Silnik: 2.0, 2.0ecoboost
Rocznik: 2008 2012
Postów: 9
Smile sedan wymiana drzwi tył lub naprawa

Witam po krótkiej przerwie.
Otóż na Mikołajki moje Mondeo dostało od Golfa w tylne drzwi po stronie kierowcy. Drzwi się nie otwierają.
Jutro ma zadzwonić rzeczoznawca z Generali a kolejnym krokiem będzie określenie się czy wybrać naprawę gotówkową czy bezgotówkową.
Mondeo i tak miałem wstawić do warsztatu na poprawki lakiernicze - kilka odprysków na rantach drzwi itp. Ot zwykłe ślady użytkowania.
Niestety niespodzianka ze wczoraj trochę to komplikuje.
Zasadniczo mam jedno pytanie:
moje Mondeo to SEDAN.
Czy będą do niego pasowały drzwi od wersji HB?
Nie chcę żeby rzeczoznawca wykręcił się używanymi tanimi drzwiami po najniższej cenie ze znanego wszystkim portalu ogłoszeniowego, jeżeli okaże się że te drzwi w ogóle nie będą do mnie pasowały.
Wiem że bardzo rzadko spotyka się mondeo w wersji sedan. Stąd moje obawy. Rok produkcji to 2008 więc nie jest to już pierwyj sort, ale za to sedan. Pewnie będzie mi się opłacało wybrać opcję gotówkową przy takim wieku auta, ale nie chcę sam się wsadzić na minę.
Proszę o odpowiedź czy drzwi MK4 tył sedan są takie same na drzwi tył MK4 HB.
Dziękuję.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-08-2019 o 18:14 Powód: rozbudowa tematu
Pildid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 19:05   #2
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 sedan drzwi tył

Moja rada to wybierz opcję bezgotówkową w jakimś warsztacie i dogadaj się aby przy okazji poprawili inne niedostatki w cenie, a jak masz ich duż za niewielką dopłatą... Wbrew pozorom masz wcale nie takie stare auto a szkodę likwidujesz z oc... W wycenie gotówkowej na 300% rzeczoznawca pozaniża wszystko a odwoływanie się zajmuje dużo czasu... wstawiasz do warsztatu bierzesz auto zastępcze i masz to w nosie - niech ubezpieczyciel z OC buli jak za zborze za Twoją naprawę...

PS: dodaj np. słowo naprawa w tytule tematu to będzie nieco czytelniejszy na pierwszy rzut oka
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 19:58   #3
Pildid
ford::amateur
 
Avatar Pildid
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: ze wschodu
Model: Mondeo, S-max
Silnik: 2.0, 2.0ecoboost
Rocznik: 2008 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 sedan drzwi tył naprawa, wymiana

Dziękuję za cenną poradę. Ostatni raz miałem z tym do czynienia prawie 10 lat temu.
Rzeczywiście to bardzo rozsądna propozycja. Jutro będę za tym oponował.
[a dla potomnych... to jak z tymi drzwiami?]
Pildid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 20:09   #4
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 sedan drzwi tył naprawa, wymiana

Pamiętaj, że nie mogą Ci nic narzucić! Jesteś górą, bo likwidujesz to z OC sprawcy i sam decydujesz o sposobie naprawy. Nawet nie mogą Cię zmusić do wzięcia auta z ich wypożyczalni, sam możesz sobie wybrać wypożyczalnie pamiętając o tym, że możesz wziąć maksymalnie auto w tej samej klasie (mondeo to segment D).

Najlepiej jakbyś udał się przed spotkaniem z rzeczoznawcą do jakiegoś zakładu blacharsko lakierniczego i zapytał o wycenę naprawy szkody i innych detali nie przyznając się, że to będzie z ubezpieczenia. Jak powiesz przy konsultacji ceny, że sam to zrobiłeś i płacisz gotówką bo nie masz AC to usłyszysz ile naprawdę ta naprawa będzie kosztowała. Potem dowiesz się ile więcej za to zabuli ubezpieczyciel przy likwidacji bezgotówkowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powodzenia kolego i nie daj się wyrolować ubezpieczalni!
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 08:48   #5
Pildid
ford::amateur
 
Avatar Pildid
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: ze wschodu
Model: Mondeo, S-max
Silnik: 2.0, 2.0ecoboost
Rocznik: 2008 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 sedan drzwi tył naprawa, wymiana

ASO które serwisuje oba Fordy ma do mnie dziś dzwonić po 10. Okazało się, że zajmują się również likwidacją szkód z OC sprawcy. Trzymają wysoki poziom jeżeli chodzi o klienta, nie raz się o tym przekonałem. Planet Car Siedlce. Jeżeli zrobią to kompleksowo i zapewnią samochód zastępczy to nic więcej do szczęścia nie będzie mi potrzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zdam raport po kontakcie z rzeczoznawcą i ASO.
Jestem mało czasowy żeby jeździć po warsztatach, stąd uderzyłem do ASO. Zawsze co do godziny się wywiązywali więc w tym wypadku też liczę na ich rzetelność i fachową obsługę.
Pildid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 09:39   #6
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 sedan drzwi tył

Cytat:
Napisał Andrzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W wycenie gotówkowej na 300% rzeczoznawca pozaniża wszystko a odwoływanie się zajmuje dużo czasu...
Jedno zdanie a kilka błędów.
Rzeczoznawca nie zaniży, bo mu na to nie pozwala program. Zaniży kierownik działu likwidacji szkód, do którego trafi wycena rzeczoznawcy. Czas to pojęcie względne. Można zatem wziąć kasę zaproponowaną przez ubezpieczyciela, po czym sporządzić stosowne odwołanie i czekać na korektę wyceny i dokładkę kasy. Jeśli odwołanie okaże się nieskuteczne (ubezpieczyciel podtrzyma swoje stanowisko), wtedy bierze się niezależnego rzeczoznawcę (mam takiego, który robi wycenę na podstawie fotek uszkodzeń /można to więc załatwić korespondencyjnie/). Kosztorys naprawy sporządzony przez niezależnego rzeczoznawcę dołączamy do żądania zapłaty kierowanego do ubezpieczyciela, a jeśli ten odmówi występujemy na drogę sądową (takiej sprawy nie da się przegrać).
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 13:43   #7
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 sedan drzwi tył naprawa, wymiana

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Andrzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W wycenie gotówkowej na 300% rzeczoznawca pozaniża wszystko a odwoływanie się zajmuje dużo czasu...
Jedno zdanie a kilka błędów.
Drogi Henryku, nie chcę za bardzo wywoływać dyskusji okołotematycznej ale w cytowanym zdaniu, jak na mój gust, nie zrobiłem żadnego błędu (czy to ortograficznego czy stylistycznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Jeżeli natomiast chodzi Ci o samą treść, to z punktu widzenia poszkodowanego nie ma znaczenia kto mu uwali wycenę, chodzi właśnie o to, że będzie zaniżona... Jak sam dalej piszesz, czas to pojęcie względne i dla mnie cała opisana dalej przez Ciebie procedura jest niezmiernie czasochłonna. Także pytam, gdzie są moje błędy? (To oczywiście pytanie retoryczne, bo ich tam nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 08-12-2015 o 16:34 Powód: korekta cytatu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 15:24   #8
Pildid
ford::amateur
 
Avatar Pildid
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: ze wschodu
Model: Mondeo, S-max
Silnik: 2.0, 2.0ecoboost
Rocznik: 2008 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 sedan drzwi tył naprawa, wymiana

Ile nowych informacji.
Rzeczoznawca jeszcze się nie odezwał.
Odezwało się moje ASO.
Procedura: czekamy na opis szkody - czyli rzeczoznawcę.
Z opisem uderzam do ASO. Wyceniają ile to wyniesie.
W międzyczasie dostaje od Generali propozycję ich wyceny w opcji gotówkowej.
Jeżeli się zgadzam to biorę kasę. Jeżeli nie to zgłaszam się do ASO i robią wszystko za mnie. Mogę zgodzić się na samochód od ASO a mogę od Generali. Bez znaczenia ma opcja którą wybiorę - gotówkowa lub bez gotówkowa.
Jako że zależy mi na drzwiach i na czasie a nie ciąganinie po warsztatach to opcja ASO jest mi bardzo na rękę.
Po opinii rzeczoznawcy ASO zamawia części niezbędne do dokonania naprawy.
Mondeo jest jeżdżące i pracujące więc czekam sobie aż zadzwonią że części dojechały, następnie kilka podpisów i przesiadka do samochodu zastępczego na 3-4 dni. Po czym kolejny telefon i zamiana zastępczego na moje ulubione policyjne cacko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro o 12 rzeczoznawca. W trakcie pisania zadzwonił i przeprosił że dziś nie zdąży.
Jeżeli ktoś ma coś zaniżać to niech to sobie robi. Mnie interesuje żeby bez wielkiego nakładu czasu mieć sprawne auto. A o to jak oni się już będą między sobą kłócić to niech mnie głowa nie boli. Będę mógł porównać wycenę jednej i drugie strony - to wiem na pewno. Nie omieszkam się tym podzielić.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pildid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 16:45   #9
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 sedan drzwi tył naprawa, wymiana

Patrząc na uszkodzenia już wiem, że to nie tylko drzwi. Obawiam sie że środkowy słupek ucierpiał, oraz próg
Cytat:
Napisał Pildid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli się zgadzam to biorę kasę. Jeżeli nie to zgłaszam się do ASO i robią wszystko za mnie.
Nawet jeśli się nie zgadzasz, to bierzesz kasę i się odwołujesz (chyba że chcesz naprawy z rozliczeniem bezgotówkowym)
Cytat:
Napisał Andrzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak na mój gust, nie zrobiłem żadnego błędu
. Sorry, chodziło mi wyłącznie o błędne przekonanie, zwłaszcza w kwestii postrzegania roli rzeczoznawcy i jego rzekomego udziału w "strzyżeniu baranów".
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2015, 14:50   #10
Pildid
ford::amateur
 
Avatar Pildid
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: ze wschodu
Model: Mondeo, S-max
Silnik: 2.0, 2.0ecoboost
Rocznik: 2008 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 sedan drzwi tył naprawa, wymiana

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Patrząc na uszkodzenia już wiem, że to nie tylko drzwi. Obawiam sie że środkowy słupek ucierpiał, oraz próg
Cytat:
Napisał Pildid
Jeżeli się zgadzam to biorę kasę. Jeżeli nie to zgłaszam się do ASO i robią wszystko za mnie.
Nawet jeśli się nie zgadzasz, to bierzesz kasę i się odwołujesz (chyba że chcesz naprawy z rozliczeniem bezgotówkowym)
Był. Obejrzał. Sprawdził głębokość bieżnika. Sprawdził grubość lakieru na każdym elemencie w kilku miejscach. Słupek cały. Zwróciłem uwagę na ten element oraz na próg, który na moje oko wydawał się okay, ale rzeczoznawca coś wypatrzył bo uwzględnił to w swojej opinii. Mam ja dostać jutro na maila od razu z wyceną Generali.
Poinformował mnie o możliwościach jakie mi przysługują i ze nie muszę brać kasy, mogę bezgotówkowo. Teraz czekam na maila, podzielę się treścią jak go dostanę.
Pildid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drzwi , mondeo mk4 , tył


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.