Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2020, 08:25   #281
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Nie trzeba było nawet nic zmieniać w konfiguracji, ale kamera musi być podpięta i zasilona.

Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 20:10   #282
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Rzeczywiście, po podłączeniu kamery wszystko działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 20:19   #283
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie będzie. Wyłączy się i tak po wrzuceniu innego biegu niż wsteczny, a dodatkowo rozladuje aku (tam prąd jest nawet po zamknięciu auta) i niepotrzebnie będzie grzać kamerę.

Hmm a to radio nie wymusza, żeby obraz z kamery był na nim wyświetlany do prędkości 10km/h ?
Czyli dopóki radio "ma ochotę" wyświetlać obraz, to powinno być zasilanie kamerki?

Dobrze, że mi przypomniałeś o tym, że gniazdko w bagażniku jest non stop zasilane, zapomniałem o tym.
To teraz tak sobie myślę - jest jeszcze zielona wtyczka do zasilania całego tego modułu kamerki. Są tam doprowadzone 3 kable (domyślam się że masy w tych kabelkach nie ma), pewnie +12V zasilanie i pewnie coś od czujników położenia kierownicy do linii skrętnych?

Jak znajdę z tych 3 kabelków jeden co ma zasilanie +12V to się do niego podłączę z kamerką i wtedy myślę że będzie ok? (nie chcę się podłączać pod żarówkę cofania, bo ona gaśnie po wbiciu innego biegu, a chciałem żeby kamerka działała tak jak w oryginale, czyli do prędkości 10km/h)


PS kamerka i przejściówka już zamówione, jak przyjdą to jeszcze w tym tygodniu to wrzucę do samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 20:13   #284
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

już dwa dni męczę się z montażem kamerki (krótkie popołudnia)

i tak, założyłem kamerkę, wszystko wydawało się ok, a dzisiaj pierwsze uruchomienie i niestety nie ten kąt :/ trzeba będzie na nowo zdemontować i poprawić, ale...


Większy problem, podłączam wszystko, jest obraz, ale szumy się na nim pojawiają, jakieś czerwone i niebieskie plamy i taki nie bardzo obraz.
Pierwsze co, to pomyślałem że różne systemy PAL/NTSC i się gryzą? (kamera jest niby NTSC, a radio ? )
Ale po próbach okazuje się, że jak chinch ma tylko wewnętrzny "drut" podłączony, a zewnętrzny się nie styka, to obraz jest idealny, tylko że czarno biały! :/
jak chwyci się za zewnętrzną część chincha palcami, to pojawiają się kolory i obraz jest idealny. Jak podłączy się zewnętrzną część chincha do masy to obraz też jest idealny i w kolorze.
O co chodzi? ktoś pomoże?
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 20:17   #285
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

petla masy?
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 21:11   #286
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

hmmm czyli mam szansę, że trafiłem uszkodzoną kamerkę?
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 17:07   #287
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

dwa dni męczarni z tematem kamerki..
Pierwsze co - nie ma co podłączać kamerki pod zasilanie "po stacyjce". Ponieważ jak tak podłączyłem, to nie za każdym razem kamerka działała, wyglądało to tak, jakby radio robiło jakiś problem z odbiorem, bo zasilanie na kamerce było a obrazu na wyświetlaczu nie było. Musiałem gasić samochód, wtedy na zgaszonym obraz działał, i potem po odpaleniu działał. Druga opcja - jak się auto zostawiało na dłużej, to po odpaleniu normalnie działało. Nie wiem skąd ten błąd, już nie chce mi się wnikać, poprostu podłączyłem do żarówki cofania. (niepotrzebnie tylko zmarnowałem czas na profesjonanie zrobiony montaż do "plus po stacyjce" i czas na zabawę "dlaczego to nie działa za każdym razem"


Ale jest dalej problem tego nieszczęsnego obrazu.
Aktualnie mam tylko czarno biały.
Żeby był kolor, to muszę dotknąć się do "masy chincha" na kablu idącym od radia. (na kablu idącym od kamerki nie trzeba nic dotykać, może być niepodłączony)
Zmierzyłem multimetrem i jest przejście z "masy chincha" na masę samochodu :/
Domyślam się, że tak być nie powinno?
Skoro oryginalna kamerka jeszcze niedawno działała, to skąd ten problem nagle? Chyba nie poszło takie zwarcie, że coś w radiu popaliło?

Opcją na sprawdzenie, jest na pewno demontaż radia i podpięcie bezpośrednio nowym okablowaniem, ale nie uśmiecha mi się rozbierać kokpit :/

Jedyne co, to jak dotykam "masy chincha" palcami, to obraz jest idealny i w kolorze, ale to raczej nie będę jeździł z kabelkiem w ręce? Czy jest może jakiś sposób żeby tam do tej masy chincha coś podłączyć i symulowało "dotknięcie człowieka" ?
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 17:20   #288
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Ale zasilanie kamery podłączyłeś + i masę? Bo wygląda jakbyś nie miał (albo słaby) -.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 20:13   #289
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Tak podłaczyłem zasilanie kamery.

1. Najpierw z zapalniczki w bagażniku na próbę
2. Potem z zasilania modułu oryginalnej kamerki
3. Ostatecznie podpiąłem pod żarówkę cofania.

Za każdym razem ten sam efekt.

(ogólnie to "masa chincha" po stronie kamerki może być wcale nie podłączona ani w żaden sposób nie musi być dotykana. Problem stanowi masa chincha po stronie samochodu. )
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2020, 15:16   #290
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
petla masy?

Zamówiłem specjalnie "separator pętli masy RCA" na allegro.
Dzisiaj przyszedł i niestety nie działa :/ jak wpinam separator, to albo nie ma całkowicie obrazu, albo ekran robi się niebieski, lub są tylko mazy na ekranie :/
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.