Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2010, 18:45   #1
gipsy2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Postów: 15
Domyślnie Zawiesza się CD i FM w Denso

Witam,

Przede wszystkim witam ponowie bo zrobiłem ponowny comeback na Mondeo MK3 FL po Peugeocie 407.

Pojawia mi się pewien problem (czasem omawiany) iż traci mi się możliwość użycia CD i radia FM w navi Denso. W trybie serwisowym nie da się nawet na zakładkę audio wejść. Oczywiście wyczytałem że należy odłączyć akumulator na chwilkę i problem się rozwiąże, tak też robię i Denso wraca do pełnej świetności , czyli wszystko pięknie chodzi w tym CD i FM, ale po którymś tam razie jak auto zgaszę problem z zawieszonym CD i radiem wraca. Ponowne odłączenie akumulatora pomaga, ale oczywiście ileż można się w to bawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Co jest nie tak? Auto mam dopiero parę dni, wydaje mi się że poprzedniemu właścicielowi się to nie działo, aczkolwiek wszystko możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdrawiam

gipsy2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 19:22   #2
PawelPoznan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford S-Max VIGNALE
Silnik: 2.0 / 190
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zawiesza się CD i FM w Denso

Cze!
Pytanie czy poprzedni właściciel się przyzna że coś się działo, ale,
1. sprawdź czy ma podpięty przewód od podtrzymania zasilania po odłączeniu "stacyjki" -"zapłonu" , może brak zasilania powoduje utratę ustawień...
nie napisałeś czy po ponownym uruchomieniu ma w pamięci np. wcześniej zaprogramowane stacje?
2. możliwym jest też banał w postaci wypiętej a własciwie nie do końca dobrze kontaktującej wtyczki w "kostce"
Denso jest fabrycznie zamontowane, czy poprzedni właściciel je zamontował?
3. objawy wskazują raczej na brak podtrzymania "nastaw" czyli zanik napięcia,
4. sprawdzić połączenia albo niestety serwis...
5. Zawsze możesz przeciąć kabel zasilający i zamiast odłączać aku, wyciągnąć sobie przełącznik, gdzieś ukryty, "pod ręką" :-)
pozdro.
PawelPoznan
PawelPoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 19:27   #3
gipsy2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zawiesza się CD i FM w Denso

Hej,

1. po ponownym uruchomieniu (po odłączeniu akumulatora) ma wcześniej zaprogramowane stacje

2. denso jest fabrycznie montowane u mnie . Być może trzeba wyjąć i zerknąć (fakt, to może być banał) aczkolwiek chyba muszę klucze skombinować do wyjęcia.

Zobacze co będzie po obmacaniu wtyczek.

Dzięki

ps. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] --> post 2137 , to ten sam przypadek co ja mam , tylko koledze "reset" pomógł a mi niestety nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez gipsy2 ; 19-12-2010 o 20:19
gipsy2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 13:50   #4
gipsy2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zawiesza się CD i FM w Denso

Witam ponownie,

Problemu nie rozwiązałem ale znalazłem pewną zależność :

Po resecie (odpięcie aku) radio wraca do normy, jednak po długim zgaszeniu silnika CD i radio się zawiesza. Wyłączanie Denso na zapalonym silniku nic nie robi, nawet jak zgaszę silnik i szybko go odpalę Denso też chodzi, jednak wystarczy np. 5 min i radio z CD mam zawieszone w działaniu.

Głębię temat dalej.
gipsy2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 21:40   #5
PawelPoznan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford S-Max VIGNALE
Silnik: 2.0 / 190
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zawiesza się CD i FM w Denso

Cze!
Myślę że jednak bez serwisu się nie obędzie...
Ile lat ma to Denso?
Bardzo prawdopodobne uszkodzenie kondensatora/rów, z obwodu zasilania lub podtrzymania pamięci, niektóre wersje "kondzi" miały tendencje do "wysychania" , szczególnie te pracujące w podwyższonych temp.
Łatwo pomierzyć czy są sprawne jeśli są czytelne opisy w przeciwnym wypadku bez schematu z wartościami zamont. elementów nic nie zdziałasz samemu.
Czasami choć rzadko, wprawne oko zauważy uszkodzenie , przegrzane, najczęściej "puchną" nie maja kształtu walca tylko przyjmują kształt "beczki" ale to też nie koniecznie musi świadczyć o uszkodzeniu...
Tak czy owak powodzenia i przy okazji świąt Tobie i wszystkim "czytającym" najlepszego i bogatego gwiazdora... :-)
PawelPoznan
PawelPoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 21:46   #6
golowy
ford::beginner
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 06-12-2014
Skąd: OLSZTYN
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: Zawiesza się CD i FM w Denso

I co zna już ktoś odpowiedź co z tym denso robić? U mnie to samo jak u kolegi. Jak z rana wsiadam i odpalam to cyk i brak FM i CD. Jak ciepły to wszystko cacy, można go odpalać 40 razy i jest ok. Akumulator ma lekko ponad rok, miałem testy (spr. aku, rozruch i ładowanie) i wszystko według wydruku jest w normie. Myślałem że to może zbyt duży spadek napięcia przy rozruchu (10,6v na 0,84s) ale jest ok więc ie wiem gdzie szukać. Czy to jest może wina oprogramowania? Mam wgranego nowego softa.
golowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 15:35   #7
mariuszbox
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Zawiesza się CD i FM w Denso

Cytat:
Napisał golowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I co zna już ktoś odpowiedź co z tym denso robić? U mnie to samo jak u kolegi. Jak z rana wsiadam i odpalam to cyk i brak FM i CD. Jak ciepły to wszystko cacy, można go odpalać 40 razy i jest ok. Akumulator ma lekko ponad rok, miałem testy (spr. aku, rozruch i ładowanie) i wszystko według wydruku jest w normie. Myślałem że to może zbyt duży spadek napięcia przy rozruchu (10,6v na 0,84s) ale jest ok więc ie wiem gdzie szukać. Czy to jest może wina oprogramowania? Mam wgranego nowego softa.
Hej "golowy" - parę latek minęło, ale widzę, że bywasz na forum - znalazłeś przyczynę i jej rozwiązanie?
mariuszbox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 12:15   #8
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Zawiesza się CD i FM w Denso

Do sprawdzenia wtyk przy napędzie DVD.
Najlepiej wysunąć go z napędu, popsikać czymś do styków, przedmuchać wtyk i wcisnąć do napędu.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.