Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2020, 17:14   #11
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Shell V-Power taniej

Marketing, marketing, dużo marketingu. Jeśli jest tanio i się opłaca, to może warto. Jeśli drożej niż inne, to nie. Na stacjach marketów nie tankuję. Zwykle Orlen albo Lotos. Jak jeździłem dieslem, to BP. Żadnych problemów z paliwem nie miałem.

Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2020, 22:26   #12
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Shell V-Power taniej

Cytat:
Napisał Robert 68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak duże różnice w spalaniu (ponad 2 litry/100 km), które opisałeś na pewno nie są spowodowane jakością paliwa, które tankujesz. Przyczyny szukał bym gdzie indziej np. styl jazdy, pogoda, ciśnienie w kołach, ruch na drodze, rozmiar opon czy stan samochodu
od 80 tys. km tankuję na Auchan i mam ciągle spalanie 4.9 - 5.1. Jeżdżę po Europie i tam też tankuję na różnych stacjach, Auchan we Francji oraz we Włoszech i spalanie jest stałe, na autostradzie 5.2 litra, taki mam styl jazdy. Mierzę wyłącznie pod dystrybutorem. 2 razy zatankowałem na BP (miałem cashback z banku) i nagle zamiast ok. 1000 zrobiłem 800 km. I dwa razy zatankowałem na Auchan we Wrocławiu i zamiast 1000 zrobiłem 700 km. Więc jakkolwiek surrealistycznie to wygląda, takie mam statystyki...

Ostatnio edytowane przez hindus ; 22-01-2020 o 22:29
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 20:12   #13
Zbigniew_K
ford::beginner
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 15-11-2019
Model: Grand C-Max II
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: Shell V-Power taniej

Na autostradzie 5l ?!
To z jaką prędkością jeździsz ?
Jakie auto i jakie obciążenie ?



Pozdrawiam
Z.K.
Zbigniew_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 07:48   #14
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Shell V-Power taniej

120 - 140 km/h ale wiadomo, że jak są remonty to się jedzie 80-100. 5.2l udało mi się wykręcić na autostradzie w drodze ze Szczecina do Wormacji. Auto jak w profilu. Obciążenie - 2 osoby + walizki. Przewiduję sytuacje na drodze, hamuję silnikiem gdzie tylko się da - ostatnio zmieniłem klocki i tarcze po raz pierwszy od zakupu auta i wyłącznie z tego powodu, że tarcza już była dość mocno przeżarta. Zrobiłem na nich 75 tys. km + tyle co poprzedni właściciel.
Tak na szybko znalazłem dwa potwierdzone zdjęciami odczyty, tym razem przeprawa przez góry w 30-stopniowy upał i klima na full Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wormacja (Niemcy) - Gruyeres (Szwajcaria) - Montelimar (Francja), 828 km, 44.81 litra diesla czyli 5.4 litra.
I ostatni w trakcie powrotu z Prowansji, było trochę kręcenia się po okolicy (a kto był na Lazurowym Wybrzeżu albo w Monako ten wie jakie tam są górki wszędzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a dopiero potem trasa do Austrii przez Włochy, wyszło 844 km i 45.85 litra diesla, też 5.4 litra.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 08:06   #15
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Shell V-Power taniej

Na paliwo z oszołoma w Rumii też nigdy nie narzekałem. Ba, nawet miałem teorię, że jest zdecydowanie lepsze niż orlenowskie ze stacji na Morskiej przy burdel-hotelu.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 13:13   #16
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Shell V-Power taniej

ja tam też kilka razy tankowałem jak bywałem w Rumii u siostry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 13:43   #17
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Shell V-Power taniej

Rumi (jedno "i"). Tak jak - Gdyni (a nie - Gdynii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Ale odchodzimy od tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W sumie może i bym dla testu zatankował na Shellu we wtorek tego lepszego diesla i zobaczył jak "zasmakuje" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 17:57   #18
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Shell V-Power taniej

Możesz sobie darować.
W służbówce nie raz tankuje na BP zwykle i premium. Zero różnicy.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 12:47   #19
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Shell V-Power taniej

ja tankowałem esmaksa kiedyś jak było promo na szelu że rano chyba od 7 do 8 tankowali vpowera w cenie zwyklej, skusilem sie pare razy mimo ze bylo to uciazliwe bo w robocie trzeba bylo byc punkt 7 i na to tankowanie trzeba sie bylo zwalniac itp.

po chyba 3 tankowaniach do pelna ~80l stwierdziłem, ze nie warto, nie czuc absolutnie zadnej roznicy, ani w dzwieku silnika, ani w mocy ani w zasiegu, za to wyraznie bylo czuc roznice w portfelu bo koszt nawet zwyklego dizla na szelu byl srogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ja tam wole auchana, dobra cena/jakosc, jakos od 7 lat mnie nie zawiodl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo orlę i -10gr "na ksiedza" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 13:10   #20
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Shell V-Power taniej

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-10gr "na ksiedza"
8gr
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.