Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2020, 16:45   #1
Kamil_1991
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-02-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.

Witam! Posiadam Mondeo 2015 rok 2.0 Tdci 150km automat. Ostatnio przy szybkiej jeździe samochód stracił moc tzn.przyśpieszał ale baaardzo wolno. Wyskoczył żółty klucz i komunikat patrz w instrukcje. Po podpięciu pod komputer wyskakuje błąd P0014 i komunikat: Regulacja faz rozrządu zaworów wydechowych, 1 rząd cylindrów- za duże wyprzedzenie. Skrzynia jak i inne podzespoły nie pokazują żadnych błędów. Za pomoc z góry dziękujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kamil_1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 18:16   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.

Rozrząd był zmieniany albo coś grzebane przy nim,olej zmieniany często i właściwy jego stan?
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 20:52   #3
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.

Trzeba sprawdzić zawór od zmiennych faz rozrządu czy nie jest zapchany
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 21:18   #4
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.

miałem niedawno identyczny przypadek,klient dał ostro w palnik, auto zaczęło coś szarpać, zapaliła się usterka, zjechał na parking i zadzwonił do mnie, dojechałem i miał ten błąd p0014 od faz rozrządu, skasowałem - powrócił, silnik normalnie pracował, pomyśleliśmy że to pewnie czujnik albo zawór (jak kolega wyżej) no to trzeba do mechanika, wsiadł i w drogę, ujechał kilkadziesiąt metrów i auto zgasło. Po sholowaniu do mechanika i wymianie czujników itp pojazd dalej nie działał. Mechanik trochę porozbierał i brak połowy zębów na pasku, z tego co wiem silnik poszedł do wymiany.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 13:52   #5
Kamil_1991
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-02-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozrząd był zmieniany albo coś grzebane przy nim,olej zmieniany często i właściwy jego stan?
Tak rozrząd był zmieniany w pazdzierniku. Olej też wymieniony może z 2/3 tys przejechane na nim i stan jest właściwy.

Bump:
Cytat:
Napisał Garbojad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba sprawdzić zawór od zmiennych faz rozrządu czy nie jest zapchany
Hmm a mógłbyś podpowiedzieć gdzie go szukać? bo nie za bardzo właśnie potrafię go odszukać.

Bump:
Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem niedawno identyczny przypadek,klient dał ostro w palnik, auto zaczęło coś szarpać, zapaliła się usterka, zjechał na parking i zadzwonił do mnie, dojechałem i miał ten błąd p0014 od faz rozrządu, skasowałem - powrócił, silnik normalnie pracował, pomyśleliśmy że to pewnie czujnik albo zawór (jak kolega wyżej) no to trzeba do mechanika, wsiadł i w drogę, ujechał kilkadziesiąt metrów i auto zgasło. Po sholowaniu do mechanika i wymianie czujników itp pojazd dalej nie działał. Mechanik trochę porozbierał i brak połowy zębów na pasku, z tego co wiem silnik poszedł do wymiany.
Rozrząd był wymieniony i jest ok przy normalnej jeździe. Dopiero jak mu przywale i po dłuższej jeździe to się dzieje. Gdy zgaszę samochód i znowu odpalę błąd znika i zdarza się że zrobię z 200 km i nic.
Kamil_1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 15:42   #6
kaczor99
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-07-2007
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 317
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.

Cytat:
Napisał Garbojad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba sprawdzić zawór od zmiennych faz rozrządu czy nie jest zapchany
A pierwsze słyszę, że w klekocie coś takiego jest.
__________________
Przybywam ze Szczecina !!!!!
kaczor99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 17:42   #7
Kamil_1991
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-02-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.

Cytat:
Napisał kaczor99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A pierwsze słyszę, że w klekocie coś takiego jest.
No na allegro są więc możliwe ze jest. Tylko nie potrafię go zlokalizować
Kamil_1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 18:01   #8
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.

w benzynie.. ty masz spier.. rozrzad albo czujnik pada.. ale obstawiam raczej 1..
jaki pasek montowano kto robil robote? itd..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 18:13   #9
Kamil_1991
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-02-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w benzynie.. ty masz spier.. rozrzad albo czujnik pada.. ale obstawiam raczej 1..
jaki pasek montowano kto robil robote? itd..
O jakim czujniku mówisz? Rozrząd był montowany w październiku i myslisz że dopiero teraz by to wyszło? Za każdym razem gdy ten błąd wysypuje i później na nowo odpale auto błąd gaśnie. Przy normalnej jeździe po mieście auto chodzi normalnie przyśpiesza tak jak ma. Sytuacja zdarzyla sie 3 razy gdy mocno pocisnąłem na autostradzie. Proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem co o tym sądzić. Gdyby rozrząd był spieprzony to chyba by musiał cały czas sypać tym błędem i tracić moc nie? Od października zrobiłem trochę km i ten błąd wyskoczył dopiero w zeszłym tygodniu.Robotę robił sprawdzony mechanik. Teraz sprawdzałem na tym pasku zrobiłem już około 3 tys km. Sam przy nim nie grzebałem i chciałbym wiedzieć na co się nastawić zanim oddam go do mechanik. Z góry dziękuję za pomoc forumowicze.

Ostatnio edytowane przez Kamil_1991 ; 28-02-2020 o 18:50
Kamil_1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 19:15   #10
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 2.0 tdci automat.Samochód traci moc. Błąd P0014.

Cytat:
Napisał kaczor99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A pierwsze słyszę, że w klekocie coś takiego jest.
No widzisz, czegoś się dzisiaj dowiedziałeś
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.