Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2016, 21:54   #1
wassyll
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 04-03-2016
Skąd: Lubin
Model: Transit
Silnik: 2,2 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie polećcie proszę sprawdzonego mechanika od wtrysków

Cześć wszystkim.

Jestem tu nowy, cały dzień dzisiaj "przetrzepałem" to forum pod kątem znalezienia sprawdzonego mechanika od regeneracji wtrysków.

Jestem z Lubina, lecz mogę pojechać nawet 300km regenerować wtryski, ponieważ zawiodłem się na wszystkich mechanikach w swojej okolicy.

Szukam mechanika, który posiada program fordowski i jest w stanie skutecznie zregenerować i ustawić mi wtryski w moim autku.

Problem z wtryskami mam Transicie 2008r 2.2 TDCI 140KM.

Z przeczytanych doslownie wszystkich postow dotyczacych regeneracji wtryskow, nie potrafilem jednoznacznie ocenic, ktory mechanik sie nadaje.

Polecaliscie najbardziej:

- Stefana Batorego 118, Zielona Góra
- Diesel System Wilkowo 11
- Pracownia ASO Bosch Service Dariusz Pawlik Stalowa Wola
- Diesel Service Grzegorz Trzebniak Świebodzin
- Diesel Center Adamczyk Piekary Śląskie

Po przeczytaniu wszystkich opini, kompletnie nie wiem kogo wybrac, a problem mam taki, ze "przejechalem"sie doslownie na wszystkich mechanikach z okolicy i wydalem zbednie wiele tysiecy zlotych.

Z gory dzieki za pomoc. pozdrawiam, Karol

wassyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 22:16   #2
wassyll
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 04-03-2016
Skąd: Lubin
Model: Transit
Silnik: 2,2 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie gdzie najlepiej dać do regeneracji wtryski

Cześć wszystkim.

Jestem tu nowy, cały dzień dzisiaj "przetrzepałem" to forum pod kątem znalezienia sprawdzonego mechanika od regeneracji wtrysków.

Jestem z Lubina, lecz mogę pojechać nawet 300km regenerować wtryski, ponieważ zawiodłem się na wszystkich mechanikach w swojej okolicy.

Szukam mechanika, który posiada program fordowski i jest w stanie skutecznie zregenerować i ustawić mi wtryski w moim autku.

Problem z wtryskami mam Transicie 2008r 2.2 TDCI 140KM.

Z przeczytanych doslownie wszystkich postow dotyczacych regeneracji wtryskow, nie potrafilem jednoznacznie ocenic, ktory mechanik sie nadaje.

Polecaliscie najbardziej:
- Stefana Batorego 118, Zielona Góra
- Diesel System Wilkowo 11
- Pracownia ASO Bosch Service Dariusz Pawlik Stalowa Wola
- Diesel Service Grzegorz Trzebniak Świebodzin
- Diesel Center Adamczyk Piekary Śląskie

Po przeczytaniu wszystkich opini, kompletnie nie wiem kogo wybrac, a problem mam taki, ze "przejechalem"sie doslownie na wszystkich mechanikach z okolicy i wydalem zbednie wiele tysiecy zlotych.

Z gory dzieki za pomoc. pozdrawiam, Karol

Ostatnio edytowane przez wassyll ; 06-03-2016 o 13:07
wassyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 05:25   #3
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: polećcie proszę sprawdzonego mechanika od wtrysków

Nie wiem czy nazwy nie przekręcę nazwy ale znajomy robił swoje tdci pod Głogowem.....Serby lub Sady...podobno dobry gość tam jest.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 08:02   #4
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: regeneracja wtrysków w transicie

Zadzwoń do Lublina [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], bardzo solidna firma, robiłem u nich dwie pompy i wtryski. Trzebniaka mijaj wielkim łukiem.
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 09:21   #5
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: polećcie proszę sprawdzonego mechanika od wtrysków

A co się dzieje z autem???? Na pewno wtryski???
Przerobiłem ten temat już kilka lat temu i miałem podobne doświadczenie jak i Ty. Jak raz się uda to za drugim lub trzecim razem już ręce opadają.
Daj nr VIN, nie będzie tanio ale dobrze i pewnie zrobione
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 09:24   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: regeneracja wtrysków w transicie

W Warszawie działa firma Auto-Waś, specjalizująca się w Transitach. To jest duża firma, w ciągu roku serwisują - myślę - około 2000-3000 samochodów. Przyjeżdżają do nich ludzie z całej Polski.
I właśnie armaturę wtryskową (pompy, wtryskiwacze) wysyłają po wyjęciu z auta do Lublina do Diesel Technika. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] To ten zakład polecany przez kol. medar. Tak ceniący sobie jakość i renomę zakład jak Auto-Waś na pewno nie współpracowałby z kooperantem nie zapewniającym profesjonalnego, prawidłowego serwisu.
Tam też była robiona moja pompa, przejechałem na niej po regeneracji już ponad 100 kkm i jest ok. Ale dostałem kpl wydruków (4 str. A4) ze stanowiska kontrolnego, także z numerem mojej pompy, datą i godziną testu. Nikt nie opowiadał mi bajek na gębę.

Układ wtryskowy po regeneracji wtryskiwaczy trzeba prawidłowo odpowietrzyć, wpisać nowe kody, odpalić i skalibrować. Potrzebny jest do tego kumaty diagnosta z fabrycznym IDS-em.
Czy jesteś pewny swojej pompy?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-03-2016 o 09:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 13:19   #7
wassyll
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 04-03-2016
Skąd: Lubin
Model: Transit
Silnik: 2,2 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: gdzie najlepiej dać do regeneracji wtryski

SRS - juz poprawilem temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: medar dzieki - wlasnie mialem w poniedzialek do Trzebniaka dzwonic

Bump: wojtekjanus - dzieki Ci takze, odleglosc dla mnie nie ma znaczenia, poniewaz juz jestem zmeczony tematem, i chce miec naprawione i zapomniec o klopocie.

Reasumując, lepiej jechac do Auto-Waś w Warszawie czy Diesel Technika w Lublinie?

Czy jestem pewny swojej pompy? Nie mam pojecia. Mialem auto sprawdzane IDS-em, i ponoc tylko wtryski sa do robienia. Wszystkie wykazywaly odchyłki od 1,5 do powyzej 3 w jakiejs tam skali w programie, i wszystkie cztery byly ponoc zle ustawione.

Dodatkowo widać jak leją, miesiac temu naprawialem te wtryski w miejscowej firmie i tylko kase wzieli, a problem dalej pozostal.

Ponizej napisze co sie dzieje:
- auto nie zapala na dotyk tylko z sekundowym opoznieniem
- na zimnym silniku klekocze
- na rozgrzanym klekocze przy wyprzedzaniu jak dodam mu gazu
- przy pewnych obrotach silnik wibruje, i na biegu jalowym i podczas jazdy
- wizualnie widac ze wtryski leją
- w komputerze fordowskim wykazalo problem tylko z wtryskami

Bump: Aby zregenerowac wtryski i wszystko co z tym związane, z jakim kosztem powinienem sie liczyc?

Bump: - dodam jeszcze ze czasami obroty falują (odchyłki o 2 kreski czasami)
- auto pali z półtora litra wiecej paliwa
- zdarzy się, że po odpaleniu ale tylko na zimnym silniku śwcieci się kontrolka od silnika i aku, i pedal gazu nie reaguje, a obroty spadają az sie zadławi i zgasi. Wystarczy, że zapale ponownie i problem znika
wassyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 13:34   #8
wassyll
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 04-03-2016
Skąd: Lubin
Model: Transit
Silnik: 2,2 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: polećcie proszę sprawdzonego mechanika od wtrysków

Marek - dzieki za odp, napewno chodzilo Ci o Serby, na tym forum duzo roznych opini o tym serwisie krąży, że nie jestem przekonany, polowa ludzi poleca a polowa każe omijac szerokim lukiem, caly dzien mi zajelo przeczytanie wszystkich opini w tym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Mialem auto sprawdzane IDS-em, i ponoc tylko wtryski sa do robienia. Wszystkie wykazywaly odchyłki od 1,5 do powyzej 3 w jakiejs tam skali w programie, i wszystkie cztery byly ponoc zle ustawione.

- auto nie zapala na dotyk tylko z sekundowym opoznieniem
- na zimnym silniku klekocze
- na rozgrzanym klekocze przy wyprzedzaniu jak dodam mu gazu
- przy pewnych obrotach silnik wibruje, i na biegu jalowym i podczas jazdy
- wizualnie widac ze wtryski leją
- w komputerze fordowskim wykazalo problem tylko z wtryskami

Aby zregenerowac wtryski i wszystko co z tym związane, z jakim kosztem powinienem sie liczyc?

Bump: - dodam jeszcze ze czasami obroty falują (odchyłki o 2 kreski czasami)
- auto pali z półtora litra wiecej paliwa
- zdarzy się, że po odpaleniu ale tylko na zimnym silniku śwcieci się kontrolka od silnika i aku, i pedal gazu nie reaguje, a obroty spadają az sie zadławi i zgasi. Wystarczy, że zapale ponownie i problem znika
wassyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 14:08   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: gdzie najlepiej dać do regeneracji wtryski

Cytat:
Napisał wassyll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reasumując, lepiej jechac do Auto-Waś w Warszawie czy Diesel Technika w Lublinie?
Diesel Technika nie ma warsztatu samochodowego, tam się oddaje wyjęte z auta pompy i wtryskiwacze (tzn tak myślę...).

W Auto-Waś w twoim przypadku wyjmą wtryski, wyślą kurierem do Lublina, po trzech-czterech dniach będą z powrotem u nich. Więc w praktyce czekały by cię dwa wyjazdy do Warszawy i kilka dni auta w warsztacie.
Ale efekt gwarantowany...
Zadzwoń do nich i podpytaj się jak to widzą czasowo...

Cytat:
Napisał wassyll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby zregenerowac wtryski i wszystko co z tym związane, z jakim kosztem powinienem sie liczyc?
Nie wiem jak teraz jest z dostępem części do wtrysków Denso, ale jeszcze niedawno nic nie było na rynku. W zasadzie wymieniało się wtryski Denso na nowe. Zadzwoń do Diesel Technika i spytaj, oni chętnie udzielają informacji.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-03-2016 o 14:10
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 14:27   #10
wassyll
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 04-03-2016
Skąd: Lubin
Model: Transit
Silnik: 2,2 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: gdzie najlepiej dać do regeneracji wtryski

Bardzo dziękuje za informacje, były pomocne, na pewno przedzwonię.

Czy na tym forum można jakoś odznaczyć użytkowników, którzy byli pomocni?

Bump: Jest jakaś możliwość ocenić po moim opisie czy tylko wtryski a nie dodatkowo pompa i inne podzespoły?
wassyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dolnośląskie , lubin , regeneracja , transit , wtryski , wtryskiwacze , zielona góra


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.