Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2019, 19:36   #11
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Odp: Rowery na dachu panoramicznym

Dzięki bardzo za info.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przyszły wtorek mam termin w serwisie do dopytam jeszcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary dobry LIPA też fajnie brzmi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2019, 19:40   #12
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Rowery na dachu panoramicznym

Nóż i Lipa w akcji. Zęba kumplowi wybiłem w 90-latach jak żeśmy na koncercie muzyki " słuchali " Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał kmop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam termin
Zabrzmiało jakbyś USG miał .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2019, 22:16   #13
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,380
Domyślnie Odp: Rowery na dachu panoramicznym

W moim wozidle z panoramą nic nie trzeszczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli masz stanowisko na rowery typu /zacisk na widelec/ to znaczy bez kola przedniego/ to musisz uważać na korby mechanizmu powyżej 170mm, bo będą dotykać dachu w pozycji godz.6 ,więc trzeba je zabezpieczyć paskiem/opaską o rame w poz. godz. 9,15. Koło przednie trzeba zdejmować, jednak rekompensuje to super mocnym uchwytem roweru podczas jazdy, mniejszą wagą na bazie bagażnika i rower podczas jazdy sie nie telepie jak dywan na trzepaku.
Moje belki na relingi mają podane max 55kg
Pamiętam jak wracałem z Chorwacji z boksem na dachu, w którym znajdował sie ponton 85kg. i kilka lżejszych gratów, to współtowarzysz na tylnim siedzeniu
na wybojach robił sie czerwony oglądając od wnętrza uginające sie belkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 14-01-2019 o 22:18
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2019, 22:40   #14
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Rowery na dachu panoramicznym

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to współtowarzysz na tylnim siedzeniu
na wybojach robił sie czerwony oglądając od wnętrza uginające sie belki
To bardzo dowcipne z tym pontonem, ciekawe czy takie dowcipne by było ,jakby twój dwukrotnie przeładowany box przy nagłym hamowaniu lub stłuczce poleciał do przodu i zabił by kogoś siedzącego w samochodzie przed tobą lub np motocyklistę.Za grosz wyobrażni.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2019, 22:53   #15
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,380
Domyślnie Odp: Rowery na dachu panoramicznym

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Postaram sie zrobić w garażu zdjęcia wzmocnionego boxu to zrozumiesz, idealny kolego z wyobraźnią
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 20:25   #16
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Rowery na dachu panoramicznym

też mam panoramę bagażnik normalny w mym HB i do kombi normalny nosnosc tak jak w metalowym wejdź na wyszukiwarke thule nic nie pisza o zmniejszonej nosnosci 75kg na dach i do przodu
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY

Ostatnio edytowane przez mondeo70235 ; 15-01-2019 o 20:32
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 09:28   #17
markis
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5EB Titanium X
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Rowery na dachu panoramicznym

Cytat:
Napisał kmop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z lekka trzeszczą, ale znalazłem rozwiązanie Muza na maxa
Moja panorama też w pewnym momencie paskudnie trzeszczała. Nawet latem.
Około roku od zakupu podjechałem do ASO i na moje utyskiwania szybko znaleźli receptę.
Chyba nawet jakiś biuletyn techniczny powstał na tę okoliczność.

Przesmarowali uszczelki dachu jakimś szuwaksem (chyba czymś podobnym do WURTH HSW 100 - przynajmniej ten preparat wskazał mi doradca serwisowy przy kolejnym spotkaniu).
Od tego czasu z dachem świnty spokój.

Co kilka myć samochodu przelecę uszczelki drzwi smarem silikonowym w sprayu.
Aplikacja na szmatkę, jazda dookoła. 5-10 min. i po sprawie.

Tymczasowe remedium w postaci głośnego dż-dż jak najbardziej wskazane! :diabel2:
Odliczam już dni: 6.07.19 - Olympiastadion, Berlin \m/
markis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 11:12   #18
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Rowery na dachu panoramicznym

Panowie tu nie chodzi o wytrzymałość profilu krawędzi dachu idącej wzdłuż linii okien,bo wytrzymałość i sztywność tego profilu i relingu jest ogromna.Wycięcie połaci blachy na okno nic tu nie zmienia.Nie chodzi też wzmocnienie boxu czy belek.Chodzi o uchwyty mocujące które są najsłabszym ogniwem w całym tym systemie.Jeśli przeładowywujemy taki bagażnik,to krytycznie zmieniają się parametry wytrzymałości mocowań.I przy dużych wartościach przeciążeń i przyśpieszeń może dojść bo oderwania bagażnika.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Matych ; 16-01-2019 o 11:21
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 17:59   #19
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Odp: Rowery na dachu panoramicznym

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thule nic nie pisza o zmniejszonej nosnosci 75kg na dach i do przodu
No to wszystko jasneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I ja też zdecydowałem sie na Thule, tym bardziej że mają zestawy w czarnym kolorze co mi bardzo pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki
kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2019, 14:18   #20
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Odp: Rowery na dachu panoramicznym

Wracając do tematu.
Byłem dzisiaj w serwisie na przeglądzie blach i lakieru, przy okazji zrobiłem wymianę oleju po17tys. Wpadła jeszcze wymiana płynu hamulcowego.
Zapytałem o te nieszczęsne bagażniki na dach z panoramą i gościu nie był pewien, ale sprawdził w systemie ford po numerach vin i wyszło na to że jednak mogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lato będzie rowerowe o ile pogoda też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.