Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2018, 23:47   #1
eineproblemo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-06-2018
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8 DI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Dziwny, nieprzerwany dźwięk spod maski

Witam, moja Fiesta MK4 1.8DI GhiA z roku 2000 wydaje bardzo rzadko dziwny dźwięk.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na filmie słychać dźwięk po wyłączeniu silnika, ale jest także słyszalny nawet podczas pracy.
Pierwsze kilka razy można było zaobserwować rok temu podczas lata, ale zignorowałem problem, bo znikał po relatywnie krótkim czasie od wyłączenia silnika.
Problem powrócił wczoraj, gdy po powrocie do domu słyszałem od wcześniej zaparkowanego samochodu wydobywające się te same dźwięki. Wziąłem więc kluczyki, przejechałem ok. 500m i stanąłem przy drodze na włączonym silniku, ale wkrótce go zgasiłem. Dźwięk ustał po kilku minutach, więc podjechałem spowrotem do domu. Dziwny dźwięk powrócił na chwilę i zamilkł. Dzisiaj moja mama wróciła autem z pracy i po godzinie od jej powrotu przechodziłem obok auta i dalej był słyszalny ten dźwięk. Zignorowałem to spiesząc się. Dopiero wieczorem mama chcąc otworzyć auto nie mogła tego zrobić. Okazało się, że wyładował się cały akumulator.

Podczas wydawania z siebie tejże melodii drga szczególnie jeden przewód/rurka:
Spoiler:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Idzie ona do zbiornika (na oko 1L) z korkiem o nazwie "Power steering fluid". Wspomaganie działa dobrze. Ta rurka od razu po odpaleniu na kable była ciepła i tak samo słyszalny był feralny dźwięk.

Niedługo jadę do mechanika, to przy okazji zapytam czy poszperałby w poszukiwaniu problemu, ale na razie pytam tutaj, co to do cholery może być?

eineproblemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 23:12   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Dziwny, nieprzerwany dźwięk spod maski

A wentylator od chłodnicy pracuje normalnie?
Dźwięk i wyładowany akumulator wskazują, że uszkodziło się coś elektrycznego, co pracuje mimo wyłączenia silnika.
sprawdź też miernikiem na bezpiecznikach co pobiera prąd i ile.
erentulanie wyjmuj po wyłączeniu silnika kolejno bezpieczniki i też znajdziesz winowajcę.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 23:27   #3
eineproblemo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-06-2018
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8 DI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwny, nieprzerwany dźwięk spod maski

Jestem laikiem w stopniu "generalnie wiem co się z czym je, ale nic więcej", miernika nie posiadam, ale pomysł z bezpiecznikami jest fajny i na pewno go wykorzystam następnym razem do sprawdzenia tego. Pytałem o ten problem kolegi, który zna się trochę więcej i on strzelał w jakąś pompę, ale nie był w stanie wytypować konkretnie jaką.
eineproblemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 09:54   #4
eineproblemo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-06-2018
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8 DI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwny, nieprzerwany dźwięk spod maski

Byłem u mechanika i powiedział, że to wadliwy przekaźnik świec żarowych. Objawy by pasowały?
eineproblemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.