Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2019, 22:03   #1
Dr.Foka
ford::amateur
 
Avatar Dr.Foka
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: E-g
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 1.8 QQDB 92kW
Rocznik: 2004
Postów: 7
Unhappy Głośno pracująca klimatyzacja

Witam serdecznie wszystkich Fordowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po przeszukaniu forum niestety nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, toteż czuję się zmuszony założyć nowy temat.

Posiadany przeze mnie od niedawna Focus C-Max Ghia z 2004r. cierpi na dziwną przypadłość - po uruchomieniu klimy słychać dziwny hałas, w dodatku jakby zschynronizowany z wciskaniem gazu. Rozwijając nieco bardziej - klimatyzacja pracuje stosunkowo głośno - hałas narasta wraz z przyśpieszaniem, przy czym po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Dodam też, iż sam nawiew chodzi cicho. Klima normalnie chłodzi, wręcz robi lodówkę w środku. Czyżby problem leżał po stronie sprzęgła/łożyska sprężarki?

PS. Dodam, że jest to mój pierwszy samochód z klimatyzacją (wcześniejsze dwa były biednymi golasami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), więc jestem nieco ciemny w temacie. Będę wdzięczny za wszystkie sensowne odpowiedzi.

Dr.Foka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 09:32   #2
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Głośno pracująca klimatyzacja

klimatyzacja znacznie obciąża silnik swoją pracą, po pierwszych wierszach można obstawić że coś dzieje się ze sprężarką, może łożysko na sprzęgiełku lub w samej sprężarce klimatyzacji już siada i słychać to właśnie pod obciążeniem, normalne jest że jeśli łożysko ulega zużyciu to zaczyna huczeć, czym wyższe jego obroty to większy hałas.
Zastanawia mnie tylko fakt wciśnięcia pedału sprzęgła, że hałas cichnie.
Czy po wciśnięciu całkowicie go nie słychać czy jego głośność spada o kilka db?
myślę że ktoś by się przydał by dokładniej to sprawdzić z której strony silnika dochodzi ten dźwięk. Jeśli możesz wrzuć na youtube filmik. może on bardziej da nam lepsze zobrazowanie całej sytuacji.
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 13:48   #3
Dr.Foka
ford::amateur
 
Avatar Dr.Foka
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: E-g
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 1.8 QQDB 92kW
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Głośno pracująca klimatyzacja

Cytat:
Napisał klodis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klimatyzacja znacznie obciąża silnik swoją pracą, po pierwszych wierszach można obstawić że coś dzieje się ze sprężarką, może łożysko na sprzęgiełku lub w samej sprężarce klimatyzacji już siada i słychać to właśnie pod obciążeniem, normalne jest że jeśli łożysko ulega zużyciu to zaczyna huczeć, czym wyższe jego obroty to większy hałas.
Zastanawia mnie tylko fakt wciśnięcia pedału sprzęgła, że hałas cichnie.
Czy po wciśnięciu całkowicie go nie słychać czy jego głośność spada o kilka db?
myślę że ktoś by się przydał by dokładniej to sprawdzić z której strony silnika dochodzi ten dźwięk. Jeśli możesz wrzuć na youtube filmik. może on bardziej da nam lepsze zobrazowanie całej sytuacji.

Źle sformułowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hałas po prostu staje się cichszy, nie znika całkowicie. Dokładnie to miałem na myśli.

Czyli to będzie prawdopodobnie to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dla pewności jeszcze nagram filmik jak będę miał chwilkę czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dr.Foka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , hałas , klimatyzacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.