Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2020, 08:34   #31
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Fajnie że udało się zmusić TCU z HS4 do współpracy po MSCAN (i-can). Walcze własnie z TCU "na stole", aby zaoszczędzić matce narzturze 1/4 zbiorka paliwa. wyglada jednak że tcu nie chce sie komunikowac bez APIM. Musze zrobić nadającego się przyjaznej pracy "pająka". Swoja droga mam nowego faworyta w długosci programowania modułu 6,5H paczka zajmuje 43MB.

Bump:
Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze gratulacje :-)
A kolejne jest moje pytanie, w TCU z focusa są złącza do trzech anten, ja mam tylko fioletową, czy to wystarczy, czy trzeba dołożyć resztę ?
3 anteny zależa od konfiguracji

1. GSM
2. Hotspot
3. GPS

Może do twojego auta nie przewidziano HOTSPOTa.

__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 09:22   #32
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,156
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

prawie 7h :O
prom kosmiczny fleszowali krócej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 12:32   #33
kecok
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-07-2019
Skąd: Kołobrzeg
Model: Ford escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Moje gratulacje! Świetna robota.
Pytanie czy w fordpass widzi escape czy "dawce tcu" czyli focusa (dodajemy vin swojego auta czy dawcy modemu)?

No i najważniejsze - z uwagi że sam raczej nie ogarnę tematu w swoim escape - to czy ktoś z zachodniopomorskiego będzie w stanie pomóc?
kecok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 13:36   #34
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,041
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Z czystej ciekawości zapytam czy jeśli mam w Kudze Sync3 ...
W poliftowej Kudze MK2 powinno zadziałać to dokładnie tak samo. Dokładanie TCU nie jest jakimś dużym problemem - najtrudniej zdobyć odpowiednią wtyczkę. Podłączenie to 4 przewody: +12V z aku (cały czas, nie po zapłonie), masa oraz MS-CAN (dwa przewody). TCU może być umieszczone gdzie tam nam będzie najwygodniej i gdzie się zmieści.
3 anteny:
- purpurowa/fioletowa to GSM - jest niezbędna
- biała/kremowa - WiFi do hot-spotu (można nie aktywować hot-spotu bo i tak nie bardzo chce ruszyć)
- niebieska (jeśli jest) to antena GPS. Można podpiąć antenę z allegro za 30zł z miniFakra, choć nie ma to znaczenia bo i tak eCall musi być skonfigurowany na Sync3.

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ja mam tylko fioletową, czy to wystarczy, czy trzeba dołożyć resztę ?
Funkcjonalnie wystarczy sama antena GSM. Hot-spotu można nie aktywować bo na razie i tak nie rusza u mnie.

Cytat:
Napisał kecok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Pytanie czy w fordpass widzi escape czy "dawce tcu" czyli focusa (dodajemy vin swojego auta czy dawcy modemu)?
...
Nie ma technicznej możliwości by widział "dawcę". TCU podłączone jest do konkretnego auta instalacją a nie "telepatycznie do dawcy"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście na screenshotach jest info z auta mojej córki. VIN podaje się auta swojego, bo aplikację na telefonie trzeba jeszcze sparować z samochodem. Parowanie potwierdza się fizycznie klikając na ekranie Sync3 siedząc w aucie, z którym się parujemy. Nie da się podłączać/sparować z autem, do którego nie mamy dostępu. Samo TCU nie ma wpisanej informacji (VIN auta) z dawcy. Serwery natomiast od razu widzą w jakim aucie TCU jest podłączone i widzą czy jest aktywne dla danego auta parowanie z jakimś telefonem (a dokładniej kontem na serwerach FordPass).

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-01-2020 o 13:53
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 21:04   #35
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Podziwiam za zapał i gratuluję sukcesu. Fajnie byłoby ożywić oryginalny moduł. Miałem inwestować w gps ale jeszcze poczekam. Dla mnie funkcje namierzania auta i zdalny start są najużyteczniejsze w FordPass.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 22:37   #36
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,041
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Fajnie byłoby ożywić oryginalny moduł. ...
Słabo to widzę. Wynika to ze sposobu aktywowania/"ożywiania" eSIM.
Zasada pracy eSIM w urządzeniach IoT (Internet rzeczy) polega na tym, że aktywuje (ale też dezaktywuje) się go bezobsługowo, bez czynności obsługowych użytkownika rzeczy, zdalnie - poprzez sieć.
Łatwo można go dezaktywować np. w oparciu o informacje GPS (miejsce pobytu) - najwyraźniej Amerykanie właśnie takie rozwiązanie zastosowali - TCU "pojawiło" się w Europie, to z automatu idzie komenda kasowania profilu GSM zapisanego w eSIM i TCU przestaje działać.
Teraz musiał by się znaleźć operator GSM Polski/Europejski, który byłby zainteresowany zaoferowaniem aktywacji takich TCU (przetransferowania swoich profili GSM do eSIM naszego TCU).

Nie widzę szans w najbliższych latach. Nie ma aż takiego rynku w tym obszarze by jakikolwiek operator GSM podejmował nietrywialne prace R&D w tym zakresie dla tych kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy potencjalnych klientów.

Potencjalnie Ford Europe mógłby oczywiście dodać możliwość zakupu profilu GSM "europejskiego" dla tych TCU z USA - ale wcześniej USA ogłoszą przyłączenie do Unii Europejskiej niż coś takiego miało by się zdarzyć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bardzo jest intrygujące z jakiego powodu w FoMoCo podjęto decyzję, że modemy 3,5G z hybryd/hybryd plugin USA "pozostawi się w Europie żywymi" a modemy 4G FordPass Connect zdalnie się "uśpi" (nie jest to uśmiercenie, bo zgodnie ze specyfikacją do eSIM można w każdej chwili załadować stosowny profil GSM - jeśli jest operator, który gotów jest to zrobić...).

FoMoCo uwielbia "meandrowanie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-01-2020 o 23:16
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2020, 08:10   #37
mariuszkili
ford::amateur
 
Avatar mariuszkili
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-12-2015
Skąd: Stronno
Model: Escape (Kuga)
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Kolega tedi_k włożył bardzo dużo pracy w rozpracowanie TCU i szacun dla Niego za to. Żywo mnie ten temat interesuje i zrobiłem sobie w głowie takie małe podsumowanie. Biorąc na szalę to co mam i to co mogę zyskać, skórka nie warta wyprawki. W FordPass mam w tej chwili (bez aktywnego TCU) stan paliwa, oleju, licznika, pozycję auta, komunikaty o awariach i być może raporty o zdrowiu pojazdu. Nie mam zdalnego startu i sterowania zamkiem. Ale mam za to te dwie ostatnie funkcje z pilota i to z bardzo sporym zasięgiem. I tak nie wyobrażam sobie odpalania auta nie mając go na oku. Kiedy jestem w domu, to widzę auto przez okno i mogę je odpalić, to samo w pracy. Może w przyszłości łączność GSM zyska nowe funkcje, ale na razie zapał mi opadł.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mariuszkili jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2020, 08:16   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,041
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał mariuszkili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...W FordPass mam w tej chwili (bez aktywnego TCU) stan paliwa, oleju, licznika, pozycję auta, komunikaty o awariach i być może raporty o zdrowiu pojazdu....
Wszystkie te informacje (w tym pozycja pojazdu) aktualizowane są jedynie po podłączeniu telefonu z FordPass kablem do Sync3.
Takie są przynajmniej wnioski z moich doświadczeń w tym zakresie.
Jest to jednak dość istotne ograniczenie - wiedza o tym "gdzie ja ostatnio postawiłem auto" nie koniecznie musi się pokrywać z jego aktualną pozycją...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VHR ("stan zdrowia pojazdu") generowany jest wg mnie jedynie przy aktywnym TCU.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 04-01-2020 o 08:18
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2020, 09:05   #39
mariuszkili
ford::amateur
 
Avatar mariuszkili
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-12-2015
Skąd: Stronno
Model: Escape (Kuga)
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiedza o tym "gdzie ja ostatnio postawiłem auto" nie koniecznie musi się pokrywać z jego aktualną pozycją...
Tak, to prawda, przydatne zwłaszcza wtedy kiedy ktoś sobie "pożyczy auto". Oczywiście idea łączności pojazdów z siecią jest jak najbardziej słuszna i potrzebna. Fajnie, że są ludzie tacy jak Ty, co mają tyle wiedzy i samozaparcia w rozpracowywaniu problemów technicznych.
mariuszkili jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2020, 09:08   #40
kecok
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-07-2019
Skąd: Kołobrzeg
Model: Ford escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Tedi bardzo dokładnie wytłumaczone dlaczego oryginalne TCU z usa/ kanada nie działa, dziękuję. Rozumiem, że gdyby była "łopatologiczna" możliwość podłączenia tcu do Internetu np kablem to by zadziałało (oczywiście nie ma takiej możliwości). Po prostu trzeba "mu dostarczyć" neta, aby mógł się połączyć z serwerem. Stąd problem rozwiązuje zmiana TCU na europejski, w którym eSim łączy się z naszymi sieciami GSM.

Wiem, że eSIM jest programowo wgrana w moduł. Nie da się wylutować jej i wlutować np z jakiegoś innego urządzenia (niektóre iphony maja też eSim na pokładzie).

Można w Polsce kupić kartę eSim (oczywiście wirtualnie) - otrzymujemy dane jakie należy "wpisać" w urządzenie aby eSim zadziałał i urządzenie uzyskało połączenie z GSM.

Stąd pytanie, może naiwne, bo raczej jestem laikiem w temacie, dlatego wolę zapytać ludzi, którzy mają wiedzę - czy w konfiguracji TCU można ręcznie zmieniać parametry eSim? Czyli gdyby mieć dane polskiej eSim od operatora czy można "wpisać" gdzie w TCU?

I jeszcze jedno - modemy mają supskrypcję startową po zakupie nowego auta - działają przez rok,dwa... potem trzeba wykupić pakiet danych, abonament. Ciekawy jestem Czy po zmianie tcu na europejskie w fordpass będzie możliwość kupienia tego jako europa czy usa i czy wtedy się to nie "rozjedzie" - ale to pewnie się okaże jak auta się "zestarzeją".
kecok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.