Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2012, 18:25   #1
cibormac
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Smax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie ESP + komunikat awaria silnika

Witam
Od jakiegoś czasu małżonka zgłasza mi problem z pojawiającym się komunikatem dotyczącym jednoczesnego zapalania się kontrolki ESP + awaria silnika. Problem występuje tylko w sytuacji ruszania na zimnym silniku. Z uzyskanych informacji wynika, że pomaga ponowny rozruch silnika. Jakie ma powiązanie kontrolka, ESP z awarią silnika?, Czy można temu zaradzić? Czy jechać do serwisu?, Gdzie można sprawdzić zarejestrowane komunikaty?. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

cibormac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2012, 18:46   #2
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: ESP + komunikat awaria silnika

Było juz o tym.Poszukaj na forum.Sam przerabiałem to u siebie.Auto 6 tygodni w serwisie na naprawie gwarancyjnej.Padł czujnik na dolocie i wymieniali całe okablowanie łacznie z czujnikiem... pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2012, 14:01   #3
cristabel
ford::beginner
 
Imię: damian
Zarejestrowany: 23-10-2010
Skąd: gdynia
Model: s-max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Re: ESP + komunikat awaria silnika

Witam
Dopadło mnie to samo: usterka silnika+kontrolka ESP. Jedna diagnostyka komp. wykazała wymianę softu. Pojechałem do ASO w Gdyni, twierdzą że pada turbina i muszę kupić nową/regenerować. Czy to jest możliwe.
cristabel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2012, 15:41   #4
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Re: ESP + komunikat awaria silnika

Cytat:
Napisał cristabel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Dopadło mnie to samo..... Pojechałem do ASO w Gdyni, twierdzą że pada turbina i muszę kupić nową/regenerować. Czy to jest możliwe.
Oj dość ostra diagnoza,ja bym jeszcze pojechał do innego "znachora" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2012, 15:57   #5
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: ESP + komunikat awaria silnika

W Gdyni to ci sami którzy uznali że wypadaja mi zapłony i dlatego silnik nie ma mocy, a nauczeni przeze mnie jak wejść w test zegarów uznali że komunikat "wysokie ciśnienie doładowania" bierze się właśnie z za małej mocy silnika....

Podjedź gdzieś indziej - tak z własnego doświadczenia radzę.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2012, 20:52   #6
treq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006/7
Postów: 35
Domyślnie Odp: ESP + komunikat awaria silnika

Witam
jak tam sytuacja w temacie? Błędy możesz próbować sprawdzić w teście zegarów (przycisk OK i włączenie stacyjki) pozycja DTC ale nie jest powiedziane, że coś tam się pokaże, w innym wypadku diagnostyka komputerowa. Ja od pewnego czasu borykam się z tymi samymi objawami, choć początkowo komunikat o usterce silnika i ESP zapalał mi się zawsze na zimnym silniku na postoju zaraz po odpaleniu silnika (wyłączenie zapłonu i ponowne odpalenie silnika kasowało komunikat), aż któregoś dnia wyłączanie i ponowne odpalanie silnika nie pomagało i na stałe zapaliła się kontrolka CHECK ENGINE. Po podłączeniu komputera wyszedł błąd P2263-"Tubocharger/supercharger boost system performance", hmm... przeładowanie? Błąd wykasowany i zobaczymy co dalej. Po kilku dniach ponownie komunikat o usterce silnika i ESP, ale tym razem podczas jazdy i muł, wyłączenie zapłonu i ponowne odpalenie i wszystko OK, za niedługą chwile to samo - podłączenie pod komputer i zero błędów (brak na stałe zapalonej kontroli CHECK). Może jutro sprawdzę na kanale jak zachowuje się grucha na turbinie, złączkę czujnika położenia membrany, ewentualnie podmienię rurkę podciśnienia i sprawdzę elektromagnes. W dalszej kolejności zerknę na wirnik w turbinie.
Będę dawał znaki jaki progress.

pozdr.
treq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2012, 20:21   #7
ALOSZA
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2011
Skąd: WARMIA-MAZURY
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: ESP + komunikat awaria silnika

Witam !!!!
No i co było , ja stawiam na EGR lub DPF/ o ile jest w autku / . Napisz jak to wygląda z perspektywy czasu. Pozdrawiam.
ALOSZA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 17:05   #8
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: ESP + komunikat awaria silnika

treq; ...u mnie też takie objawy, lecz niestety diagnostyka komputerowa nic nie wykazała. Na szczęście moje przypadki były dość rzadkie i liczę na to że tak pozostanie. Diagnostyka/Test nie wykazał żadnych nieprawidłowości: EGR'a, zaworu przy turbo, DPf'a czy przepływomierza. Zycze powodzenia i wytrwałości w poszukiwaniu przyczyny. Fachowcy z moich okolic niestety nie podołali ( chociaż bardzo w nich wierzyłem ) Pozdrawiam.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 22:56   #9
Mrok
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 31-01-2013
Skąd: Katowice
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: ESP + komunikat awaria silnika

Witam wszystkich. Mam podobny problem. Na początku najpierw pojawił się komunikat Usterka ESP. Było to jakiś miesiąc temu, ale nie miałem czasu się tym zająć tylko wyłączyłem ręcznie poprzez wyłącznik. Teraz pojawił się komunikat Usterka ESP i zaraz za nim Usterka silnika i maxiu się wyłączył. Proszę napiszcie w czym leży problem?
Mrok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 18:57   #10
fisiekek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: ESP + komunikat awaria silnika

A ktoś ma może jakiś pomysł dlaczego podczas jazdy z włączonym ESP kontrolka trakcji raz się włącza raz wyłącza?
fisiekek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.