Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2012, 10:14   #1
kenfollet
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-11-2012
Skąd: Katowice
Model: Transit 350
Silnik: 2.4
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Pierwsze normalne auto w firmie - kilka pytań - serwis

Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post na forum bo i pierwszy używany Ford ma dołączyć do skromnej floty naszej firmy.

Znalazłem do sprzedania dokładnie takiego Transita jak szukałem. Podwójna kabina, bliźniak z tyłu i długa paka bez plandeki.

Auto ma 11 lat i będzie miało służyć do przewożenia wszystkiego co ciężkie i przyjdzie nam do głowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Samochód który planujemy zakupić pochodzi z Włoch i pojawia się kilka pytań.
Czy na Śląsku jest jakiś serwis specjalizujący się w Fordzie Transicie?

Poniżej lista dolegliwości. Chcielibyśmy wszystko poreperować zanim auto ruszy do roboty:

1) Duży luz na wale napędowym. Przynajmniej na pół obrotu. Przy zmianie biegów, jak doda się gazu słychać w kabinie jak wał się tłucze
2) Wycieki ze skrzyni biegów, osłon przegubów, pompy wspomagania itd.
3) Kontrolka sygnalizująca chyba obecność wody w paliwie (pomarańczowy dystrybutor z kropelkami wody)
4) Stłuczona przednia szyba

Punkt 4 to oczywiście najmniejszy problem. Najgorzej z tym luzem na wale. W serwisie Forda powiedzieli mi, że oni mogą tylko wymienić cały wał za 4 500 złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy dostanę jakiś zamiennik czy szukać kogoś, kto może spróbować naprawić istniejący wał?
Chciałbym oddać auto w ręce kogoś kto ma o takich autach jakieś pojęcie.


Ostatnio edytowane przez kenfollet ; 08-11-2012 o 10:16
kenfollet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 11:26   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Pierwszy normalny Transit w firmie - kilka pytań - serwis

Cytat:
Napisał kenfollet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Duży luz na wale napędowym. Przynajmniej na pół obrotu. Przy zmianie biegów, jak doda się gazu słychać w kabinie jak wał się tłucze
Gdyby był zwalony wał, to by wibrował podczas jazdy. Najczęściej taki luz jest na dyfrze. Tym nie mniej najlepiej podjechać do specjalistycznej firmy od wałów, która sprawdzi gdzie jest luz.
Jeżeli będzie na dyfrze, to jest to duży problem, ustawienie wałka atakującego i talerza to jest robota dla kumatego mechanika. Luz może być też na satelitach i na półosiach.
W Radomiu jest dobry warsztat Bratford, w Warszawie Auto-Waś. Na Śląsku nie wiem...
Cytat:
Napisał kenfollet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) Wycieki ze skrzyni biegów, osłon przegubów, pompy wspomagania itd.
Wątpię w wycieki ze skrzyni, jeżeli wyciek jest na łączeniu z silnikiem, to prawie na pewno jest z silnika na wale pod kołem zamachowym. O jakich osłonach przegubów mówisz? Jeżeli wyciek jest na wałku pompy serwa, to najlepiej kupić dobrą używke i wymienić całą pompę.
Cytat:
Napisał kenfollet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3) Kontrolka sygnalizująca chyba obecność wody w paliwie
Trzeba spuścić nieco paliwa z wodą z filtra. Z tym, że (chyba) taka ikonka wyświetla się na ekranie w modelach po 2006 roku, we wcześniejszych chyba nie - ale mogę się mylić...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-11-2012 o 11:39
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 18:02   #3
rostek
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-04-2005
Skąd: Piotrków Tryb.
Model: Transit x 3, Mondeo MKII, Galaxy MKIII
Silnik: 2.0 TDDi, 2.0 TDCi, 2.2 TDCi, 1.8TD, 2.0TDCi
Rocznik: 2001, 2003, 2008, 1997, 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Pierwszy normalny Transit w firmie - kilka pytań - serwis

1 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z tej firmy korzystałem i jestem b. zadowolony.

Ja jestem z Piotrkowa i swoje auta robie w Radomiu. Wiem że to daleko z SK ale oddaje się tam auto do naprawy bez poczucia ze czegoś nie zrobią tak jak należy. Zaopatrzeni we wszystkie części (nowe+używki)

Magika od silników diesla, pomp wtryskowych mam w Dyrdach (jadąc z Tarnowskich Gór na Wożniki) gość ma pojęcie.


szybę wymienisz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w Katowicach znajdują się na Rozdzieńskiego tuż przed Muteximem jadąc na Częstochowę. ja płaciłem 320PLN z wymianą. Uważam, że to b. dobra cena.

Co do wału kolego to sądzę żebyś nie oddawał auta do normalnego mechaniora (oni wyjmą odeślą do specjalistycznego zakładu, zamontują i skasują jak za zboże).
Poszukaj jakiegoś magika od wałów i bezpośrednio u niego zrób.

Nie dopuść aby wspomaganie pracowało na sucho, pompa pójdzie na szrot.
__________________
[you] widzę Cię

Ostatnio edytowane przez rostek ; 08-11-2012 o 18:15
rostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2012, 08:21   #4
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Pierwszy normalny Transit w firmie - kilka pytań - serwis

Wojtku jest taka kontrolka po prostu nie doprowadziłeś nigdy do tego gdyż na bieżąco wymieniasz filtr pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. p.s. odezwę się do Ciebie na priv
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2012, 08:36   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Pierwszy normalny Transit w firmie - kilka pytań - serwis

Cytat:
Napisał bksfuo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtku jest taka kontrolka po prostu nie doprowadziłeś nigdy do tego gdyż na bieżąco wymieniasz filtr pozdrawiam
U mnie w 2,0 tdci nie mam czujnika wody w filtrze...
Przejrzałem instrukcję - też nic nie ma na ten temat... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-11-2012 o 08:39
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2012, 09:28   #6
Góralczyk
ford::beginner
 
Avatar Góralczyk
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 22-07-2009
Skąd: Pruszków
Model: Były: Transit, Transit Euroline, ST200 :(
Silnik: 2500 V6
Rocznik: 2000
Postów: 38
Domyślnie Odp: Pierwszy normalny Transit w firmie - kilka pytań - serwis

To dziwne Wojtku u mnie (2.5TD, wyprodukowany XII.1999) jest, chociaż pewnie gdyby się nie objawił, to bym o tym nie wiedział. Może to ustrojstwo występowało jako opcja?
Góralczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2012, 10:42   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Pierwszy normalny Transit w firmie - kilka pytań - serwis

Cytat:
Napisał Góralczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To dziwne Wojtku u mnie (2.5TD, wyprodukowany XII.1999) jest
U mnie w 2,5D/1993 też jest. Ale nie ma w 2,0 tdci/2003.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2012, 22:09   #8
mm666
ford::average
 
Avatar mm666
 
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: rz-ów
Model: Transit
Silnik: 2,4tddi
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Pierwszy normalny Transit w firmie - kilka pytań - serwis

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wątpię w wycieki ze skrzyni
Wątpisz, bo nie znasz realiów eksploatacji transitów z paką, a te są zgoła inne, jak blaszaków.

Podejrzewam, że leci z uszczelniacza wybieraka, ewentualnie z simmeringu wałka wyjściowego. W drugim przypadku oryginalny simmering kosztuje ok 50zł, ale można założyć trochę inny za 8zł. U mnie trzyma, auto dokładnie to samo, jak w Twoim przypadku

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba spuścić nieco paliwa z wodą z filtra. Z tym, że (chyba) taka ikonka wyświetla się na ekranie w modelach po 2006 roku, we wcześniejszych chyba nie - ale mogę się mylić...
Dokładnie tak- mylisz się.


Co do pękniętej szyby, to w tej wersji może nie być różowo, bo szyba strzela albo od napężeń (przeciążanie auta), albo z powodu korozji podszybia. Temat rzeka, bo w przypadku korozji trzeba na prawdę się przyłożyć, by szyba nie walnęła znowu. Problem tkwi w tym, że większość tego typu samochodów to przekładki z anglika, a tam trzeba przerabiać podszybie przy dostosowywaniu pod nasze warunki.
mm666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2012, 07:58   #9
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: Pierwsze normalne auto w firmie - kilka pytań - serwis

Kapiący olej z łączenia silnika i skrzyni łatwo poznać. Z silnika jest przepracowany a ze skrzyni o wiele ładniejszy i można sprawdzić gdzie ubywa. A lampka jest.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Czujnik wody.jpg (99.2 KB, 16 wyświetleń)
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2012, 08:17   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Pierwszy normalny Transit w firmie - kilka pytań - serwis

Cytat:
Napisał mm666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wątpisz, bo nie znasz realiów eksploatacji transitów z paką, a te są zgoła inne, jak blaszaków.
I tu, i tu silnik zespolony ze skrzynią wisi swobodnie na trzech poduszkach, a wał wychodząc ze skrzyni idzie do podpory w elastycznym fartuchu. Czym - w tej sytuacji - różnią się te realia w odniesieniu do możliwości wystąpienia wycieku oleju?
Cytat:
Napisał mm666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak- mylisz się.
Nie mylę się co do mojego auta - bo u mnie się nie wyświetla (w modelu 2000-2006). Wyświetla się w Osiołku 1993.
Cytat:
Napisał AKIM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kapiący olej z łączenia silnika i skrzyni łatwo poznać.
Łatwo poznać także po zapachu - oleje skrzyniowe mają wyjątkowo ostry, mocny charakterystyczny zapach. Olej z silnika jest prawie bezwonny. Wystarczy wziąć na palec i... powąchać.

Kenfollet pisał o dystrybutorze z kropelkami wody:
Cytat:
Napisał kenfollet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3) Kontrolka sygnalizująca chyba obecność wody w paliwie (pmarańczowy dystrybutor z kropelkami wody)
Na tym załączonym schemacie dystrybutor to rezerwa paliwa (u mnie w samochodzie też), a woda w paliwie jak wygląda? Bo nie mogę dokładnie dojrzeć - za małe to jest...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-11-2012 o 08:29
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
serwis , transit , wał , wyciek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.