Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2014, 17:09   #191
okens1986
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 v6
Rocznik: 1997
Postów: 42
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

WitekG. dzięki za tak szybką wysyłkę.
Pomóżcie ludzie bo nie wytrzymam. Założyłem tą gumkę i nic to nie dało nadal mi wieje gdzie chce. Sprawa wygląda tak: gdy przełączę pokrętłem nawiew na siebie wieje mi na szybę przy tym słychać syczenie z pokrętła, ale tylko w tej pozycji syczy. Gdy przełączę na pozycje na mnie i na nogi wieje tylko na mnie i czasami na szybę. Gdy przełączę na nogi wieje na mnie i delikatnie na nogi i czasami też na szybę. Następnie gdy przełączę w pozycje na nogi i na szybę wieje wszędzie bardzo delikatnie no i została ostatnia pozycja tylko na szybę i ta działa poprawnie jeśli w ogóle załapie. Jest też tak, że mam ustawione np w pozycji na nogi i chce aby przełączyło mi się na nogi i na szybę to muszę pokrętło skierować na pozycje na siebie poczekać chwile ,aż zacznie wiać na szybe i syczeć z przełącznika i wtedy znów przełączyć na wybraną pozycje, że by się łaskawie zmieniło cokolwiek. Siedziałem cały dzień przy tym badziewiu tropiąc przewody czy któryś nie jest pęknięty. Przedmuchałem pod kompresorem wszystkie przewody i dalej du.a. O co to chodzi koledzy? Czy to jest wina tego syczenia w przełączniku? A jesli tak to co mam z nim zrobić? Bo młotkiem to ja się umiem obsługiwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

okens1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 18:09   #192
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Wygląda na to, że resztki zielonej gumki wciągnęło ci do przełącznika kierunków nawiewu. Przez to masz takie problemy. Niestety ten przełącznik ciężko rozebrać i poprawnie złożyć. Przeglądnij wloty (tam gdzie podłączasz kostkę z wężykami) może zobaczysz resztki gumeczki..
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 18:25   #193
okens1986
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 v6
Rocznik: 1997
Postów: 42
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Nie ma tam nic wygladaja jak nówki. A jeszcze jedno pytanie w kostce tylko tej co idzie do przełącznika siły nawiewu jest zaslepiony jeden wężyk jak się nie myle koloru czarnego to może być tego wina?
okens1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 07:45   #194
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Może to być przyczyna. Trzeba wrócić do stanu fabrycznego. Widać ktoś sobie radził jak mógł. Nie miał gumeczki więc zaślepił wężyk. Nie wiem jak to masz zrobione ale żeby mieć pewność wróć do początku. Jeżeli przełączniki są czyste i wężyki drożne ma wszystko działać..
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 13:06   #195
okens1986
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 v6
Rocznik: 1997
Postów: 42
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

A więc udrożniłem ten wężyk. Ktoś wsadził tam zapałkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jest lepiej nie powiem lecz dalej działa to różnie. Działają dwie opcje jedynie normalnie. W pozycji na nogi i szybę i samą szybę reszta ja chce. Opcja na same nogi to wieje na mnie i na nogi. Następna opcja na mnie i na nogi wieje tylko na mnie ale tak, że mało mi głowy nie urwie, a opcja tylko na mnie to wieje na szybę i syczy z przełącznika. Fakt faktem mniej niż wcześniej ale jednak. A i ogólnie strasznie długo trzeba czekać aż się przełączy cokolwiek i czasami jest tak słychać jak by klapa spadała tak bezwładnie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
okens1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 18:09   #196
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

hmmm dalej mi to wskazuje na przełącznik kierunków nawiewu. Mogło tam wciągnąć resztki starej gumeczki i to powoduje, że to nie pracuje prawidłowo. To syczenie jest nieprawidłowe może któryś przewód jest jeszcze zatkany lub nieszczelny i jak tam przełączysz to powietrze
ucieka... Sprawdzaj dalej.
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2014, 20:21   #197
roe
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 11-03-2014
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0 benzyna lpg
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

jeśli nawiewy głupieją i wieją jak i gdzie chcą to rozbierz przełącznik nawiewów tam jest gumka która potrafi się odkleić lub przestawić się suwak na ząbkach z tą gumką .Przykleiłem ją na silikon szklarski i jest ok! Oczywiście pod warunkiem że jest zielona gumka i przewody podciśnienia są drożne Dołączę zdjęcie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 100_2214.jpg (38.9 KB, 178 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 100_2212.jpg (33.2 KB, 160 wyświetleń)
roe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 18:21   #198
stuku2004
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Witam Panowie,

Odswieze troche watek.

Mam cos nie tak z nawiewem ale: dziala regulacja sily nadmuchu, dzialaja elegancko kierunki nadmuchu ale nie mam cieplego powietrza. Wieje tylko zimne lub klima i tez tylko na zimno. Dodatkowo od momentu wlaczenia zaplonu cos stuka co kilka sekund spod deski rozdzielczej. Dla dokladnego wytlumaczenia zamieszczam link do swojego filmu. Sprawdzilem kod bledu i wyskoczyl numer 24 czyli: niesprawnosc silniczka regulacji doplywu cieplego powietrza.

Pytanie: czy ktos juz to naprawial i potrafil by napisac co i jak trzeba odkrecic?

Film:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam.
stuku2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 08:40   #199
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Myślałem, że ten problem mnie nie dotyczy ale jednak stało się, nawiew "zamarł" na szybie. Chciałbym upewnić się, u bardziej doświadczonych kolegów, czy przyczyna tkwi w przełączniku siły nadmuchu? Tak wywnioskowałem z przeczytanych postów.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 11:13   #200
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Rozbierz przełącznik i będziesz wiedział....
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nawiew



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.