Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2017, 15:03   #741
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Odp dla Keradyan

To dla mnie ok, może być. Myślałem że więcej niż 15%.


Ostatnio edytowane przez Idkram ; 02-01-2017 o 15:04 Powód: .
Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 15:04   #742
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał TomQ62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przebieg około 550 kkm. Nieosiągalny dla Castrola
Nieosiągalny, ponieważ... to Castrol? ;-) No właśnie, dlaczego nieosiągalny? W jaki sposób to zbadałeś? W jaki sposób zbadałeś, że zalewając tę konkretną Fiestę Castrolem wyzionęłaby ducha przed przejechaniem 550 tys km? Szklana kula tak powiedziała?

Cytat:
Napisał TomQ62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś aż tak naiwny, iż wierzysz, że przeciętny Smitch/Kowalski czyta normy?
Czy przeciętny Kowalski czyta normy nie ma żadnego znaczenia przy porównywaniu olejów.
Jestem na tyle "naiwny" że wierzę, że producenci badają również oleje swojej konkurencji :-)

Cytat:
Napisał TomQ62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Że one [normy] lub parametry i jakość towaru mają jakikolwiek wpływ na sukces rynkowy?
A czy ja pisałem coś o sukcesie rynkowym??????????

Cytat:
Napisał TomQ62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koncern, który z premedytacją wypuszcza na rynek olej zabijający silniki klientów.
A [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Pewnie BMW, Fiat, Chrysler, Ford, General Motors, Honda, Mitsubishi, Subaru i Toyota byli inicjatorami tego spisku - opary absurdu :-(

Cytat:
Napisał TomQ62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja do marki zrażam się raz. Pojawia się napis "Tym panom dziękujemy - nigdy więcej!" i to wszystko.
Kolego, to jest właśnie sedno sprawy: masz do Castrola negatywny stosunek emocjonalny, a - niestety - nie odnosisz się do niego merytorycznie. I to jest generalny problem większości osób wypowiadających się w tym wątku.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 15:07   #743
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

zasada jest taka. im więcej marketingu i sławnych piłkarzy tym słabsza jakość, bo marketing tego typu załatwia sprawy sprzedażowe - lemingom wystarczy pokazać.

im większa cisza o marce, tym olej jest lepszy.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 15:27   #744
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał Idkram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
castrol mnie nie interesuje
Merytoryka ponad wszystko! ;-)

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zasada jest taka. im więcej marketingu i sławnych piłkarzy tym słabsza jakość, bo marketing tego typu załatwia sprawy sprzedażowe - lemingom wystarczy pokazać.

im większa cisza o marce, tym olej jest lepszy.
Ręce opadają :-( Czyli jak Castrol przestanie się reklamować to wzrośnie jego jakość? Czy jak inny producent uruchomi akcję marketingową to jego oleje staną się gorsze? Większych głupot w tym roku nie czytałem i wcale nie jestem pewien, czy przeczytam, mimo, że dzisiaj dopiero 2. stycznia...

Muliste dno zostało osiągnięte kilkadziesiąt stron wcześniej, teraz trwa wkopywanie się coraz głębiej. Gdzie jest kres?
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 15:48   #745
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Ignaś - jesteś w stanie kupić inny olej niż castrol i zalać nim auto przy kolejnej wymianie oleju?
Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 15:52   #746
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Zawsze można dobić 100 postów do licznika pytając np. czy castrol jest lepszy od LM czy Motul? Nurtuje mnie to pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 16:04   #747
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Panowie i Panie dość o wyższości oleju a nad b mamy już za dużo tematów i nigdy zgodny w nich nie będzie. Każdy niech leje co lubi.
Temat zamykam.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 22:31   #748
nowy123321
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-10-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Wybór oleju silnikowego - 1.6TDCI

Witam,

Kupiłem ostatnio Forda Focusa MK3 2014 wersja po liftingu 1.6 TDCi 85kW/115KM. Chciałem zamówić olej i filtry. Niestety ku mojemu zdziwieniu olej, który był wlany nie jest popularny w naszym kraju (Total Quartz MDC 5W-30). Czy można zamienić na jakiś inny olej, czy starać się ściągnąć z zachodu akurat ten wyżej wymieniony?
nowy123321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 22:22   #749
mickow80
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-05-2020
Skąd: śląskie
Model: FORD FOCUS MK3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie olej do DV6 Forda

Witam.
Tematów dotyczących olei silnikowych jest sporo na forum ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi na poniższe pytania.

Ford dla silnika 1,6TDCI Duratorq 95KM T3DA zaleca olej Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 A5 który posiada specyfikację Forda WSS-M2C913-C i D. Olej ten posiada również klasyfikację ACEA A5/B5 (czyli dla silników benzynowych i Diesla). [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

Peugeot dla tego samego sinika zaleca olej o specyfikacji ACEA C2. Np. Castrol na swojej stronie do Peugeot 308 T9 (2013-) z silniku DV6DTED zaleca Castrol Magnatec Stop-Start 0W-30 C2 który posiada dopuszczenie ACEA C2 (cyzli dla DPFa wskazany). [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])
1. Czy to są różne silniki?
2. Czy mają różne DPFy?
3. Dlaczego Ford nie zaleca olei ze specyfikacją np. ACEA C2 lub C3 czyli olei niskopopiołowych które są przeznaczone do silników wyposażonych w DPFy i które mają pomóc przedłużyć żywotność DPFa?
4. Abstra***ąc od kosztów zakupu oleju czy użycie oleju ACEA C2 lub C3 (nie posiadającego aprobaty WSS-M2C913-C) do silnika FORDa T3DA może spowodować uszkodzeni jakiś komponentów silnika lub samego DPFa?

Proszę o powstrzymanie się od docinek, snucia domysłów i oleju kujawskiego, który wiadomo że jest najlepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dzięki za konkrety.
mickow80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 23:49   #750
Maliś
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-10-2020
Skąd: Inowrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Był 5w40 a serwis mówi lać 5w30

Hejo,
Kto nie spi niech radzi. Temat szeroki jak morze, zeby nie było szukałem.
Ksiązka podaje 5w/30 i taki był lany wg faktur. 2 ostatnie oleje ( facet zapisuje wszystko w zeszycie - dobry sposób na historię pojazdu) no i lał 5w/40 Castrol. Co lać 30 jak serwis czy 40 ?
Maliś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , dpf , olej silnikowy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.