Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Probe

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2010, 19:58   #1
Makary75
ford::beginner
 
Avatar Makary75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Otwock
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 23
Domyślnie Pompuje układ chłodzenia

Witam wszystkich
Tym razem grzecznościowo (dla mojego Taty) wpisuję nowy temat
Jest to Ford Probe 92r 2,2 turbo (silnik chyba mazdy??).
Problem zaczął się od braku ogrzewania- zaprowadzony do warsztatu
wyczyszczona nagrzewnica wymieniony rozrząd, termostat, uszczelka pod głowicą, pompa płynu chłodniczego. Zrobiło się troszkę cieplej w samochodzie,
ale nadal niewiele grzał.... Po jakimś czasie silnik zgasł i nie dał się odpalić.
Wstawiony został do pobliskiego warsztatu gdzie stwierdzono przesunięcie paska rozrządu, uszkodzenie (przy klinie) kółka górnego skrzywił się klin, pęknięty wałek na klinie. Po zdjęciu wałka mechanik stwierdził brak dopływu oleju przez kanalik do łożyska w głowicy. Wymienił wałek, głowicę, rozrząd, oczywiście nowe uszczelki. Po odebraniu i uruchomieniu samochodu przewody do chłodnicy zrobiły się wielkie (pojawiło się wysokie ciśnienie w układzie chłodniczym). Teraz jest tak: jak włączą się wentylatory to trochę zbija to ciśnienie ale na ogół wywala jakiś przewód wodny. Jeśli ktoś coś może poradzić w tej sprawie to proszę pomóżcie.....
Staruszek jest zakochany w tym samochodzie więc nie ma szansy na zmianę.

Makary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2010, 20:33   #2
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Pompuje układ chłodzenia

tak to jest silnik mazdy i tutaj nie sadze zeby ktos poradził . Nie wiem czy moge ale wiecej na temat tych silników powiedzą moi koledzy na stronach mazdy i tam Cie zapraszam ( ja niestety akurat na temat silników z Probe I wiem mało , na temat Probe II o wiele wiecej) > oto link [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , pytania zadawaj na forum , wejdz w dział 626/mx6/xedos
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 08:44   #3
Makary75
ford::beginner
 
Avatar Makary75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Otwock
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 23
Domyślnie Odp: Pompuje układ chłodzenia

Dzięki kolego za podpowiedź --- jak okaże się że to co napisał mi kolega jest prawdą to.... niech ( zły korek od chłodnicy...) jak sprawdzę to się odezwę...
Makary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 12:39   #4
Makary75
ford::beginner
 
Avatar Makary75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Otwock
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 23
Domyślnie Odp: Pompuje układ chłodzenia

Witam
Jak obiecałem piszę korek wymieniony na nowy - otwiera się przy ciśnieniu 0,9
Odebrałem bolida - pojeździłem trochę po Warszawce i zonk
najpierw się zagotował ( na szczęście nie mocno ) a potem stracił całą moc - może to brak paliwa ale wynikałoby że pali conajmniej 20l na setke wlałem 15l i po 60km ......
a nie goniłem go specjalnie. Ogrzewanie się pojawiło ale jakby wcale nie dmuchał ...
troszkę lepiej jest jak ustawię wewnętrzny obieg powietrza. W poniedziałek doleje paliwka i zobaczymy..... tak w ogóle jest jakiś dobry mechanik w Warszawie od tych aut??? Bo na razie to... no comments.
Makary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 13:13   #5
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Pompuje układ chłodzenia

witam, tu masz linka do goscia co sie specijalizuje w mazdach , polecany na forum Mazdy, prowadzi nieautoryzowany serwis . Co do cennika u niego to nie wiem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak dla Twojej informacji Ford Probe I to odpowiednik Mazdy 626 GD Coupe
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 20:23   #6
exit
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Probe I GT
Silnik: 2,2 Turbo benz. 147KM
Rocznik: 1991
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pompuje układ chłodzenia

Co jak co ale o probe najwięcej znajdziesz tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. I tam na pewno znajdziesz setki rozwiązań. Na pierwszy rzut oka, skoro robi się ciśnienie w ukł. chłodzenia to wygląda to na walniętą uszczelkę głowicy, lub gdzieś głowica pękła. Ciśnienie dostaje się do ukł. chłodzenia i się dzieje jak się dzieje.
Co do ogrzewania, często i gęsto po prostu nie domykają się zapadki na regulacji ciepło - zimno (osobiście tak miałem) I wtedy masz wiecznie albo zimno albo gorąco.
A co do mechaników, osobiście swojego probe nie dałbym mechanikowi, który nie zna się na tych autach. Jest tam wiele "bonusów" o których większość mechaników nawet nie słyszała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
exit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 17:09   #7
Friday71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2009
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 324
Domyślnie Odp: Pompuje układ chłodzenia

Makary75 zastanow sie dobrze nad warsztatem bo chyba 3 raz bedziesz glowice robil - jak walnie glowica to w czesci przypadkow pada ogrzewanie bo plyn nie dochodzi do nagrzewnicy tylko powietrze przez np walnieta uszczelke

jackoba1 a ty znowy smietnik robisz
Friday71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 11:04   #8
baluckityp
ford::average
 
Avatar baluckityp
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: Pompuje układ chłodzenia

Polecam również stronę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dużo technicznych nowinek o pierwszej i drugiej generacji PROBE - osobiście uważam niezbędna strona twojego taty forda P
__________________
"In complete darkness we are all the same, it is only our knowledge and wisdom that separates us, don't let your eyes deceive you"
baluckityp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 15:53   #9
matix84
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2006
Skąd: Wrocław
Model: Ford Probe II
Silnik: 2,5 V6 163KM
Rocznik: 1994
Postów: 74
Domyślnie Odp: Pompuje układ chłodzenia

zrobiłeś tego probasa?
tak jak poprzednicy pisali zapraszam na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Węże wodne w probe generalnie są twarde, tam jest trochę inny układ chłodzenia niż w większości europejczyków.
Ale skoro przegrzewa Ci się silnik i wywala płyn na zewnątrz to najprawdopodobniej padła Ci uszczelka pod głowicą. Uważaj bo w probe są metalowe uszczelki pod głowicą (nie wiem czy w 2,2 ale w 2,5 V6 na bank) i część mechaników przy składaniu zamiast założyć nową wkłada starą na silikon!! Co będzie skutkowało przedmuchem. I przy składaniu głowicę koniecznie trzeba splanować oraz sprawdzona w warsztacie. Skoro masz takie problemy to warto również sprawdzić czy nie pękł blok (może tam dmucha).
A płynu chłodzącego Ci nie ubywa?
Generalnie koszty takiej roboty mogą wyjść dosyć spore więc polecam najpierw wszystko sprawdzić a w razie konieczności kapitalnego remontu rozejrzeć się za innym silnikiem w dobrym stanie.

U siebie w fałce miałem do roboty silnik i kupiłem inny w dobrym stanie, a uszkodzony poszedł na części. Im bardziej rozkręcałem ten silnik tym mocniej utwierdzałem się w przekonaniu, że koszt remontu byłby kilka razy wyższy niż koszt zakupu drugiego silnika.
__________________
Klima Systems - Chłodnictwo, Klimatyzacja, Wentylacja, Elektryka, Automatyka
http://www.klima-systems.pl
matix84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.