Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2017, 16:27   #1
mikinowacki
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-06-2013
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 4
Unhappy Brak mocy, dużo rzeczy wyeliminowane. 1.6 TDCI 109 KM

Witam! Objawy mam wydawałoby się dość typowe. Samochód nie ma mocy kompletnie od dołu. Idzie jak stary czołg. Ostatnio oddałem do sprawdzenia turbinę w zakładzie Mandrex w Gdańsku (nie do końca jestem zadowolny, ale o tym kiedy indziej), wyczyścili mi dokładnie gruszkę, wymienili jakieś uszczelki itd. no i ta kierowniczka rzeczywiście zaczęła ładnie chodzić. Ładnie zaciąga na start, a sama turbina pompuje bardzo dobrze (sprawdzane podczas gazowania do 3k obrotów na postoju), tzn to miękkie kolanka puchnie wyraźnie.

Po tych naprawach turbinowych samochód zaczął kopcić na czarno, ale zauważyłem, że rura dolotowa kolektora ssącego ma pęknięcia więc ją wymieniłem. Taka o http://www.ford-esklep.pl/userdata/g...178f09fe0c.jpg. Po wymienie tejże kopcenie ustało, ale muszę go lepiej przepalić, żeby zobaczyć czy rzeczywiście ustało.

Zgodnie z tym wątkiem sprawdzałem pokolei różne rzeczy. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Więc zacznę od tego co jest sprawdzone i wymienione

1. "Ruchowość" kierowniczki zmiany łopatek turbiny.
**** ZROBIONE
2. Szczelność układu IC.
**** WG. Mechanika powinno być dobrze
3. Szczelność przewodów podciśnienia.
**** WG. Mechanika już ok
4. Pompa VAKUM (podciśnienia).
**** Również
5. Zawór sterowania podciśnieniem (taki brązowy).
**** Sprawdzone jeśli chodzi o ten zawór N75
7. Zabrudzony EGR.
**** Raczej zaślepiony (o ile mechanik nie robi mnie w wała)

Od czasu naprawy tej turbiny (2 tygodnie temu), na 3 biegu i wyżej samochód w ogóle nie chce przekroczyć 3 tys. obrotów oraz zaczyna mocno trząść się przy ponad 2,5k obrotów.

Samochód nie wyrzuca błędów. Mam interfejs i Forscan. Mogę zrobić jakieś testy logi itd. tylko powiedzcie jakie.

Wtryski sprawdzone miesiąc temu, jeden był wymieniony, wszystkie mają parametry w normach.

mikinowacki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2017, 22:06   #2
mikinowacki
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-06-2013
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, dużo rzeczy wyeliminowane. 1.6 TDCI 109 KM

Mała zmiana. Dzisiaj znowu wybralem sie na przejażdżkę i czuć jakas moc w końcu. Wciąż daleko do ideału. Ale już cos. Trzęsie dalej przy przyspieszaniu. W pewnym momencie pojawił sie błąd usterka silnika. P0234 co mówi o zbyt wysokim ciśnieniu. Planuje wymienić zawór N75. Moze pomoc? Jakieś jeszcze inne pomysły?
mikinowacki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2017, 08:13   #3
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Brak mocy, dużo rzeczy wyeliminowane. 1.6 TDCI 109 KM

Częsta przyczyną dziwnego zachowania jest sterowanie turbiny robione zaworem z tyłu silnika (Pierburg) oraz wężyki idące lubią sparcieć i jak jest mała nieszczelność pojawia się podczas drgań. Lubi też na uchwytach metalowych pęknąć spaw przy róże metalowej idącej do chłodnicy intercoolera (taka metalowa po prawej stronie - przeszkadza przy wymianie oleju). Błąd przeładowania może pojawiać się też przy zacinającej się geometrii turbiny, lub źle ustawionej gruszce sterującej, ale ... , może to zrobili dobrze. U nie błąd przeładowania zaczął pojawiać się po modyfikacji softu z 109 na 136KM i zawsze kiedy mocno pociągnąłem obrotami w górę - ale nic z tym nie robiłem, komputer nie wyświetlał błędu na desce i nie ograniczał mocy silnika. Czasami dziwne zachowanie potrafi robić zaślepiony EGR (nie wiem bo nie zaślepiałem). U mnie jak zaczął się zacinać wymieniłem na nowy - ważne żeby zrobić adaptację zaworu nawet po czyszczeniu.

Mariusz

PS. I nie spodziewaj się że będzie demon mocy bo dopiero po zmianie softu u mnie zaczęło to auto żyć, przed zmianą nawet klimatyzację było czuć włączoną
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2017, 10:15   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Brak mocy, dużo rzeczy wyeliminowane. 1.6 TDCI 109 KM

Cytat:
Napisał madamsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spaw przy róże metalowej idącej do chłodnicy intercoolera
A niech mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zajęło mi dłuższą chwilę żeby zrozumieć o jaką różę chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2017, 10:57   #5
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Brak mocy, dużo rzeczy wyeliminowane. 1.6 TDCI 109 KM

Dobra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nie taka róża tylko rurze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
ale Twoja nie podobna do mojej rury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , focus mk2 , tdci , turbina


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.