Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|kujawsko-pomorska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2013, 11:32   #1
DonRoza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie [mk3] awaryjne otwieranie maski

Witam was forumowicze,
Niestety spotkala mnie niemila sytuacja awarii zamka (wodzika badz wlkadki) pokrywy silnika. Poszukuje wiec osoby z Bydgoszczy badz okolic co umie otworzyc awaryjnie maske "na srubokret" w sytuacji gdy otwiera sie tyklo pierwsza z blokad zamka. Niestety mi brakuje umiejetnosci, albo szczescia (probowalem kilkukrotnie bez sukcesu).
Mechanik proponuje rozwiercanie srub mocujacych wkladke co wiaze sie z niszczeniem atrapy.
Z gory dziekuje za pomoc!
Pisze z telefonu, wiec przepraszam za ewentualne bledy...

DonRoza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 19:35   #2
DonRoza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: [mk3] awaryjne otwieranie maski

Nie aktualne, problem rozwiązany poprzez rozwiercenie śrub zrywalnych trzymających wkładkę. Usterka spowodowana była przez wodzik. Koszt 80 zł i rozwiercona atrapa pod znaczkiem FORD.
DonRoza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 17:02   #3
LukaszW
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2007
Skąd: Polska
Model: focus mk3 kombi
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: [mk3] awaryjne otwieranie maski

A ja się podepnę pod temat, z jakiś miesiąc coś chyba za mocno zamknąłem maskę. Efekt taki, że chciałem dolać płyn do spryskiwaczy to nie mogłem otworzyć maski, kompletnie nie chciało mi się tego robić. Ale od paru dni większy problem bo się akumulator rozładował i nie ma jak się do niego dostać. Gdy pociągam za uchwyt pod kierownicą to czuć opór, ale nic nie "klika" a ciągnięte jest na maxa. Udało mi się zdjąć atrapę między lampami ale nie wiem co dalej. Przesuwanie żółtego klipsa co się normalne otwiera klapę nic nie daje. Prawdopodobnie wogóle ta pierwsza blokada nie schodzi. Można to jakoś ręcznie otworzyć? Dojazd do mechanika odpada, nie mam zamiaru pchać pare kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakieś pomysły?

Sprawa dosyć pilna :/


e: dopiero teraz zauważyłem że to nie ten dział. Przeniosę się do innego.
__________________
była fiesta, przegniła, była mazda, przegniła, jest focus.. no oby nie...
LukaszW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2013, 19:34   #4
kpkeeam
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Łochowo
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 240
Domyślnie Odp: [mk3] awaryjne otwieranie maski

Spróbuj tak: Poproś kogoś do dociśnięcia maski, a ty dźwignię pociągnij i trzymaj, a dociskający maskę niech próbuje podciągnąć. Powinno pujść.
kpkeeam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 07:00   #5
logos11
ford::beginner
 
Avatar logos11
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo zombi mk3
Silnik: 2.0 HE + Lpg
Rocznik: 2003 FL
Postów: 13
Domyślnie Odp: [mk3] awaryjne otwieranie maski

Jeżeli chodzi o MK3, to jak nie chciała otworzyć się maska, to podjechałem na ul. 3 Maja, zaraz za hotelem City po prawej i tam została otwarta maska oraz zregenerowana wkładka i naprawiony mechanizm otwierania. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Zostawiłem auto na 3-4 godziny. Nic nie uszkodzono! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chociaż mówiłem, że jak będzie problem to ciąć atrapę grila. Wiadomo, to co najtaniej sam wymienię.
Teraz otwieranie maski jak w nowym...... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Trzecie Mondeo... Za jakiś czas... Czwarte mondeo...
logos11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 11:20   #6
aryan_zwm
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [mk3] awaryjne otwieranie maski

Witam, na moim profilu znajdziecie album z fotkami opisanymi jak sobie poradzilem z tym problem, w moim przypadku zawiódł plastikowy łącznik, nie jest to wcale takie trudne, i co wazne nie ucierpi kosmetyka waszego grila, powodzenia!!!
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.