Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2014, 20:31   #31
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Chiptuning 1.0 ecoboost

Generalnie chciałem 1.6 ecoboost, ale musiałbym dołożyć 8 000zł względem 1.0 (choć wg cennika Forda różnica miedzy tymi silnikami to ok 4 000zł, ale wybierając z aut stojących na placu nie ma komfortu dowolnej konfiguracji), co zważywszy, że 90% będę jeździł odcinki 5km po mieście, więc został 1.0, tym bardziej, że niektórzy twierdzą, że ten 1.0 jest najlepszym silnikiem do miasta (najszybciej się nagrzewa i w korku raczej też powinien mniej spalić od 1.6 EB).

W ogóle z chipowaniem i gwarancją na samochód to jest w Fordzie ciekawie. Dzwoniłem do dwóch ASO - w jednym mi powiedzieli, że mogę sobie auto zchipować i nie tracę gwarancji, bo na przeglądach i tak nie sprawdzają mapy silnika, a jakby coś się zepsuło, to pierwsze co to wgraliby nową mapę po potencjalnym upgrade, a nawet jak zobaczą, że ktoś grzebał w mapie silnika to trudno to udowodnić. W drugim ASO również powiedzieli mi, że przy okresowych przeglądach nie sprawdzają mapy silnika, z tą różnicą, że jak coś się zepsuje to najpierw sprawdzają komputer sterujący w samochodzie i wtedy są wstanie dojść do tego, że ktoś grzebał przy mapie silnika. Wysyłają wtedy info z danymi do centrali Forda, która decyduje czy faktycznie tka było i jeśli tak to czy dana usterka jest zależna od chiptuningu czy nie.
Kolejną kwestią jest to czy lepiej chipować samochód od razu na dzień dobry czy lepiej chociaż po krótkim dotarciu, ale intuicja mi podpowiada, że lepiej zrobić trochę km, zanim się będzie silnik od nowa ustawiało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Idąc dalej - jestem mimo wszystko ciekaw ile wytrzyma zchipowane 1.0 - nie ukrywam, że auto kupiłem na wiele lat - nie mam zamiaru robić komuś prezentu w postaci sprzedaży 3 letniego auta z przebiegiem 15 000km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnią kwestią jest czy robiąc chip da radę zrobić tylko coś w rodzaju overboostu - co uważam byłoby najzdrowsze dla silnika. A mianowicie, że jeżdżąc normalnie miałbym seryjną mapę 125KM i 170Nm, a jakbym dodał gaz do dechy, powiedzmy w przedziale obrotów 2500 - 6000 obr/min to miałbym np 150KM i 210Nm, np żeby okazyjnie wyprzedzić szybko jakiś samochód na trasie. Która wersja zdrowsza dla silnika? Zawsze 150KM czy tylko w pewnych okolicznościach? Czy może jednak nie da rady takiej mapy zrobić?
Ale się rozpisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 20:50   #32
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Chiptuning 1.0 ecoboost

Nie ma czegoś takiego jak "zawsze" 150KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 20:57   #33
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Chiptuning 1.0 ecoboost

Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma czegoś takiego jak "zawsze" 150KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze wiesz, że chodziło mi o moc maksymalną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I po prostu rozróżnienie dwóch map - tej o mocy maksymalnej 125KM i tej o mocy maksymalnej 150KM - wszak EB to nie silnik elektryczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nikogo nie chciałem zmylić moim sformułowaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 22:33   #34
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Chiptuning 1.0 ecoboost

Ogólnie jak kogoś przeraża spalanie 7,5l przy 160 koniach to myslę, że jedyne rozwiązanie to 1.9 tdi i na forum vw się zalogować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tam licytować się 3 miejsca po przecinku na temat spalania.

Pali mi 3,452 l na 100 !!!!!
Jezzzuuu ileeee jakbyś dziure miał w baku. Ja ostatnio spaliłem przy deptaniu 3,422

A potem jadąc z taką osobą którą równie dobrze można by już prawie pchać, zażenowanie na twarzy jak średnie na kompie pokazuje 5l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiatr był, słaba ropa i czujnik padł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2014, 05:49   #35
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Chiptuning 1.0 ecoboost

Cytat:
Napisał wtomeks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie jak kogoś przeraża spalanie 7,5l przy 160 koniach to myslę, że jedyne rozwiązanie to 1.9 tdi i na forum vw się zalogować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tam licytować się 3 miejsca po przecinku na temat spalania.

Pali mi 3,452 l na 100 !!!!!
Jezzzuuu ileeee jakbyś dziure miał w baku. Ja ostatnio spaliłem przy deptaniu 3,422

A potem jadąc z taką osobą którą równie dobrze można by już prawie pchać, zażenowanie na twarzy jak średnie na kompie pokazuje 5l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiatr był, słaba ropa i czujnik padł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A do kogo ta uwaga? Sprawa spalania została wyjaśniona... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 12:56   #36
fanatyk81
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: focus kombi
Silnik: ST hybrid 313KM/486Nm
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: Chiptuning 1.0 ecoboost

Cytat:
Napisał Booost Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mianowicie, że jeżdżąc normalnie miałbym seryjną mapę 125KM i 170Nm, a jakbym dodał gaz do dechy, powiedzmy w przedziale obrotów 2500 - 6000 obr/min
Ja proponuje Ci jednak nie chipować auta, bo będziesz miał wyrzuty sumieniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak jak sie zdecydujesz to przecież nikt nie każe Ci wykorzystywać pełnej mocy i momentu cały czas. Nie masz potrzeby to jeździsz delikatnie i i będziesz wykorzystywał część potencjału silnika i kompletnie nie będziesz miał wrażenia że silnik "męczysz".
Ja mam tak, że czasami lubię ten dodatkowy potencjał wykorzystać tylko czasami i kompletnie nie mam wrażenia, że sie zaraz coś rozleciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. BA mam wrażenie, że jakoś lżej wszytsko jedzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fanatyk81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 21:25   #37
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Chiptuning 1.0 ecoboost

Czy pojawiły się kolejne 3 cylindrowce w grupie zaczipowanych ? Czy kolega Grzegorz (TuneForce) ogarnia już te silniki w Poznaniu?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przydałoby się jakieś info (wrażenia z jazdy) od właścicieli już zaczipowanych jedynek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 21:28   #38
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning 1.0 ecoboost

następne z początkiem grudnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 21:31   #39
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Chiptuning 1.0 ecoboost

Czekamy na wykresiki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 22:12   #40
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1.0 ecoboost

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy pojawiły się kolejne 3 cylindrowce w grupie zaczipowanych ? Czy kolega Grzegorz (TuneForce) ogarnia już te silniki w Poznaniu?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przydałoby się jakieś info (wrażenia z jazdy) od właścicieli już zaczipowanych jedynek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście, że ogarnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Baaa...za 2-3tyg będę miał firmową Fokę 1.0EB, która co prawda jest jeszcze na gwarancji ale zostanie czym prędzej uleczona z braku ochoty do jazdy i ospałości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TuneFORCE ; 19-11-2014 o 22:15
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.