Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2019, 23:31   #11
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

sprawdziłem wszystko jak mówiłeś te masy i dalej jest to samo, dałem nowe śruby nawet z nierdzewki i nic więc wydaje mi się że to nie masa w słupkach tylko gdzieś indziej. Jak znajdę jakiś dłuższy przewód lub przedłużacz pewnie może być i zetknę bezpośrednio przewody masowe w słupkach z aku i wtedy zobaczę, jak się poprawi to znaczy że to gdzieś między słupkami a aku nie łączy raczej.

terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 08:15   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Czy każde pojedynczo włączone światło - przy wyjętych z oprawek wszystkich pozostałych żarówkach po obu stronach - działa prawidłowo?
Szukałbym gdzie indziej, bo jeżeli masa z tyłu na słupkach jest prawidłowa, to jest połączenie masowe z aku na pewno.
Pod deską bym sprawdził masy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-01-2019 o 08:20
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 12:34   #13
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Sprawdź masy w kostkach tylnych lamp. Akurat piny masowe śniedzieją a wręcz rdzewieją najbardziej, jest to chyba związane z kierunkiem przepływu prądu.
Może być, że masz całkiem przerdzewiałe. Przerabiałem to u siebie w dwóch transitach.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 14:27   #14
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Hej, nie wiem czy masa działa prawidłowo w słupkach, jak jeden kierunek zostawiłem z jednej strony i podłączyłem kabelkiem jak mówiłeś w drugim słupku przy odłączonej lampie to jak kierunek migał to mijania na kabelku też migało. Jak mam odłączone wszystkie lampy i sprawdzam jedną żarówką na kabelkach to działa normalnie ale wtedy nie wiadomo tak na prawdę bo nie ma nic dodatkowego, żarówki wszystkie wymieniłem nie ma problemu, w oprawkach pojedynczo działają też dobrze ale normalnie wszystkie też działają dobrze do momentu włączenia hamulca/kierunku/awaryjnych itd wtedy robi się choinka.

Wszystkie kostki w słupkach sprawdziłem i nie było wielkich zaśniedzeń, psiknąłem wd40 też. Nie mogłem się dostać do jakiejś jednej kostki co jest zupełnie na dole w słupku jak się rękę wsadza (tam mi śrubka wpadła to wkładałem rękę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) no i nie rozbierałem tej pod samochodem ale ona chyba jest od zasilania haka. Zaraz będę sprawdzał tym kablem prosto od aku jak mówiłem.

Dzieje się to tylko z tyłem, przód w ogóle na to nie reaguje, nawet oświetlenie kabiny nie miga, tylko tylne lampy i górne stopu delikatnie pulsuje przy kierunkach. Może trochę oświetlenie paki ale jak już to bardzo delikatnie albo tak mi się po prostu wydaje, na pewno nie tak jak pozostałe.

Masy w komorze sprawdzałem, jednej nie mogłem odkręcić więc się nie siłowałem już ale chyba masa w komorze jak reszta działa nie powinna mieć wpływu na tył?

Myślałem że może też coś w bezpiecznikach ale to chyba nie możliwe?

EDIT: tak pomyślałem że to tylko mało watowe żarówki migają, mijania z tyłu jest 5W a reszta jest 21. Jak np włącze wsteczny i kierunek to wsteczny nie miga.

Ostatnio edytowane przez terragady ; 18-01-2019 o 14:45
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 14:53   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Cytat:
Napisał terragady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale chyba masa w komorze jak reszta działa nie powinna mieć wpływu na tył?
Może mieć, bo styk włącznika awaryjnych świateł idzie na masę.
Cytat:
Napisał terragady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i nie rozbierałem tej pod samochodem ale ona chyba jest od zasilania haka
Ale teraz się dowiaduję, że masz hak? To jest fabryczny z modułem?

----------------------
Tak to opisałeś, że nic nie kumam. Piszesz o światłach mijania z tyłu... Czy to się dzieje tylko przy włączonych awaryjnych? I w końcu co się dzieję...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-01-2019 o 14:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 15:53   #16
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

No trochę faktycznie mało zrozumiale napisałem.

Hak jest fabryczny, czy jest jakiś moduł do nie wiem.

Przepraszam chodziło mi o postojowe tylne a nie mijania tylne, myślałem o czym innym napisałem co innego.

Dzieje się tak że jak normalnie palą się postojowe tylne same to jest ok. Gdy wrzuce kierunkowskazy lub awaryjne, światła postojowe przygasają w rytm kierunków a 3 światło stopu delikatnie się zaczyna żarzyć też. Dodatkowo mam też kamerę i ona się odpala przy kierunkach, hamowaniu itd oraz na tablicy w samochodzie miga kontrolka czasem od przeciwgielnych tylnych przy włączonych kierunkowskazach lub hamowaniu. Tak jak napisalem dzieje sie to tylko z tyłu.
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 16:14   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Wg mnie prawie na 100% brak masy, ale sytuację komplikuje hak i jego instalacja z modułem. Gniazdo jest 13-to pinowe?
Przy podłączonej przyczepie jej światła działają ok, kierunki nie migają wolniej?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 16:28   #18
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

w życiu nie podłączałem przyczepy żadnej do niego.
Gniazdo później mogę sprawdzić jakie jest, ogólnie pod spodem od haka idzie kostka i łączy się z przewodami co idą ze słupków i to leci dalej jakąś rurką do przodu pod spodem samochodu.
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 16:56   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Wygląda na to, że masz moduł i gniazdo 13-to pinowe.
Pod samochodem idzie tzw linia prądowa do zasilania podłączonej przyczepy w stale podawane napięcie, oraz dodatkowe przewody kierunków, przeciwmgielnych, chyba też cofania.
Ja w starszym modelu też mam moduł i tak do końca nie mam pojęcia jak to działa, bo nie mam schematu. A u ciebie jest w dodatku już zupełnie inna instalacja.
Mogło coś się zewrzeć w gnieździe haka, a mogło coś w tej osłonie linii prądowej.

Chyba jednak potrzebny jest dobry doświadczony praktyk elektryk samochodowy, mnie niedawno zawstydził taki spec przy problemie z VW żony - ja kupiłem już na pewniaka alternator używkę do wymiany, a on w 5 minut oczyścił jeden przewód masowy i jest z powrotem ok.
Więc nie chcę się tu wychylać z radami, bo przy module jestem cieniutki z wiedzą.

Odłącz tę kostkę od gniazda na próbę.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-01-2019 o 17:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 21:00   #20
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Jeszcze tak, jak włączysz jeden kierunek przy włączonych postojowych to nie jest tak, że zależnie od strony jest dobrze albo nie? Gdzie masz podłączone zasilanie kamery cofania? To fabryczna kamera czy dokładana?
Sprawdź najprościej jak można, wyjmij wkład z żarówkami z jednej strony i dołącz masę dodatkowym kablem do masy dowolnej żarówki. I naprawdę sprawdź wtyczki przy wkładach z żarówkami i złącza przy wkładach. One się rozpinają i widać jak wygląda środek.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.