Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2016, 11:32   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał kiwekb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest oczywiście "mokre" i jest połączone z układem doprowadzenia płynu do tylnej nagrzewnicy.
To nie ma znaczenia czy do tylnej, czy przedniej, bo są one "równolegle" połączone i płyn dociera do obydwu nagrzewnic i dalej do silnika. Masz prawdopodobnie tzw dogrzewacz silnika, który działa automatycznie po odpaleniu silnika aż do osiągnięcia przez niego odpowiedniej temperatury. Prawdopodobnie jest możliwa przeróbka i dołożenie zegara, tak by mozna było programować działanie urządzenia bez uruchamiania silnika. Ale chyba trzeba wtedy dołożyć pompkę wodną i mocno zagłębić się w układy elektryczne. W przypadku układu elektrycznego Transita Mk6 jest to trochę... niebezpieczne, bo te auta żyją własnym życiem i bardzo nie lubią takich ingerencji. Na twoim miejscu bym po prostu urządzenie uruchomił i zostawił w fabrycznej konfiguracji...
Cytat:
Napisał kiwekb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę teraz sprawdzić działanie układu sterowania nawiewem zimnego i ciepłego powietrza na tył pojazdu.
Po zdjęciu zewnętrznej osłony sprawdź czy działa elektrosiłownik poruszający klapy kiedy przestawiasz pokrętło temperatury w podsufitce (biała, niewielka plastikowa obudowa z dźwignią i podłączonym do niej metalowym cięgnem). To najczęstsza awaria w zespole nagrzewnicy, w siłowniku wycierają się ząbki jednego malutkiego trybika i całość przestaje prawidłowo działać. Przyczyną jest albo wyschnięty smar na ślizgaczu potencjometru w siłowniku (silnik nie wyłącza się w krańcowym położeniu i ząbki są wyłamywane), albo bardzo częste kręcenie gałką przez niesfornych pasażerów...

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-02-2016 o 12:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 15:02   #12
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał kiwekb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przeczytaniu Waszych doświadczeń z zainstalowaniem klimy na tył, zdecydowanie odpuszczam ten temat!
A ja nie odpuściłem i mam klimę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszt 2600 brutto na używanym parowniku.
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2016, 00:34   #13
kiwekb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2011
Skąd: Warszawa
Model: transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Odświeżę temat, ale po ilości wpisów widać, że wersja Euroline nie jest popularna na naszym rynku. Od momentu zakupu auta (początek bieżącego roku) zrobiłem nim po kraju ok 6 000 km. Wrażenia są sympatyczne. Oczywiście były to wyjazdy turystyczne. W tym czasie zakupiłem oba akumulatory, wymieniłem skraplacz klimatyzacji, wzmocniłem podłogę we fragmencie stopnia pasażera (wygotowany akumulator pokładowy zrobił swoje), zabezpieczyłem antykorozyjnie podłogę, założyłem osłony wnęk kół przednich i tylnych, zrobiłem przegląd z wymianą tarcz hamulcowych przednich. Z dodatkowego wyposażenia nabyłem przedsionek do busa, bagażnik rowerowy Westfalia na trzy rowery (dedykowany do Transita), no i pilot do sterowania urządzeniem nagłaśniającym pojazdu -bardzo przydatny pasażerom w "II klasie". Oczywiście samochód w tej kompletacji nie dorównuje kamperowi, ale daje duży komfort podróży i wygodę podczas biwakowania. Klima jest tylko na przód i spełniła swoje zadanie podczas minionego lata. Dość często, dla przyjemności, korzystam z auta do jazdy miejskiej, a tego już nie robiłbym mając typowego kampera. Zresztą po wymontowaniu siedzeń przestrzeń bagażowa wiadomo jest ogromna i mamy samochód dostawczy. Wrażenia pozytywne, ale wiadomo auto ma 13 lat, 230 tys. km no i silnik TDCi i w przedziale cenowym ok 20tys. zł trudno o coś lepszego.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160914_123810 - Kopia.jpg (91.7 KB, 67 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160527_120659.jpg (88.0 KB, 66 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160527_120617.jpg (92.4 KB, 65 wyświetleń)
kiwekb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 12:18   #14
Rescuer84
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 03-01-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Transit - euroline
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Witam , jak już wcześniej pisałem posiadam od jakiegoś czasu Transita w wersji Euroline, powolutku już kończę jego "reanimację", ale mam kilka pytań:
Pod przednimi fotelami są dwa akumlatory, tylko nie wiem dlaczego u mnie ten dodatkowy (pod fotelem pasażera) nie jest ładowany i teraz nie wiem czy tak miało być (w co wątpię) i teraz nie wiem czy on powinien być podpięty bezpośrednio do alternatora czy pod ten główny pod fotelem kierowcy tym bardziej że idzie tam przewód który jest który na końcu zaizolowany.
Dodatkowo od tego pod fotelem kierowcy odchodzi dodatkowa klema "minusa" to już całkiem mnie zastanawia bo tak jakby miejsce na trzeci akumlator?
Rescuer84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 21:46   #15
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Tak, to pewnie miejsce na trzeci akumulator, bo ja odkryłem właśnie w moim nowozakupionym Euroline 2 akumulatory pod fotelem kierowcy i trzeci pod pasażerem.
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2016, 13:22   #16
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał Rescuer84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod przednimi fotelami są dwa akumlatory, tylko nie wiem dlaczego u mnie ten dodatkowy (pod fotelem pasażera) nie jest ładowany i teraz nie wiem czy tak miało być (w co wątpię) i teraz nie wiem czy on powinien być podpięty bezpośrednio do alternatora czy pod ten główny pod fotelem kierowcy tym bardziej że idzie tam przewód który jest który na końcu zaizolowany.
Dodatkowo od tego pod fotelem kierowcy odchodzi dodatkowa klema "minusa" to już całkiem mnie zastanawia bo tak jakby miejsce na trzeci akumlator?
Chwilowo swojego mam w warsztacie, ale akumulator pod siedzeniem pasażera zasila odbiorniki które działają przy wyłączonym silniku (niektóre gniazda, WEBASTO). Jak jest podłączony nie pamiętam, ale uzupełnię jak będę mógł zobaczyć.
W wersji z 3 aku, jeden znajduje się pod siedzeniem pasażera, a dwa pod siedzeniem kierowcy. Te dwa są rozdzielone jakąś kostką. Ale nie pamiętam jej referencji.
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2016, 19:33   #17
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Ja, póki co, też niewiele wiem, nie tylko w temacie akumulatorów, ale w ogóle o moim nowym nabytku. Na razie ogarniam to, co trzeba zrobić na już (np szyba była pęknięta, podwozie do poprawek i konserwacji) i to, co trzeba będzie zrobić przed pierwszymi wojażami.
A może jak pod kierowcą są 2 baterie, to pod pasażerem też można zmieścić 2?
Zobaczy się. W każdym razie sporo roboty, choć na pewno przyjemnej, przede mną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A potem, mam nadzieję, że równie sporo bezawaryjnych kilometrów.
Jak go tak wstępnie ogarnę, to założę temat z fotkami.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 23:21   #18
mzajac88
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 15-01-2013
Skąd: stary las
Model: transit
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Witam
Ja też stałem się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem euroline'a. Mam go od 2 tygodni rok 2005 i będę miał kilka pytan, ale to na spokojnie. Dodam, że mam 3 akumulatory, 2 pod siedzeniem kierowcy i jeden pod pasażerem ale większy, tylko nie widać ile bo blacha jest przykręcona. A dwie 60 ah skręcone razem + do + - do - raczej fabrycznie bo nie widać ingerencji " osób trzecich"
Pozdrawiam
mzajac88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 10:47   #19
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Wątek o akumulatorach Euroline [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 04:54   #20
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Mam takie pytanie do posiadaczy Euroline'ów - czy ktoś z Was opłaca autocasco?
Ja wczoraj zmierzyłem się z tematem AC wysyłając brokerowi dane mojego wozidła i dostałem ofertę za 540 zł (co mnie bardzo ucieszyło), ale po bliższym zapoznaniu się ze szczegółami okazało się, że ubezpieczalnia wyceniła moje autko na .... 11900 zeta. Policzyli jak zwykłego blaszaka z 2 miejscami. Więc tłumaczę, że wersja osobowa, wysłałem im fotki wnętrza i powiedzieli, że max mogą podciągnąć go pod wersję Tourneo, bo coś takiego jak Euroline nie występuje w żadnym wykazie wersji Transita. Do tego Tourneo doliczyli jeszcze 10% wartości (bo tyle ponoć można bez wyceny rzeczoznawcy) i wyszło im, że maksymalna wartość auta na polisie może być 18200 zeta. Wtedy składka roczna -> 648 złotych. Wycena u rzeczoznawcy to podobno koszt 500 zeta, więc się średnio opłaca. Na razie się wstrzymałem z tym AC. Co o tym sądzicie?
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.