Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2018, 17:38   #1
M-A-T-E-U-S-Z
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-10-2015
Skąd: Proszowice
Model: ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Kodowanie wtrysków po remoncie silnika ?

Witam.Z góry przepraszam , że pisze na forum transita , ale uważam , ze tu właśnie dostane rzetelną odp na mój problem.

Mam Boxera 2.2hdi puma 2007r 120km, w aucie był robiony remont silnika . Wtryski 3 szt zostały stare jeden kupiłem używany sprawny z wydrukiem. Auto na jałowym nierówno pracuje i mam pytanie czy w tym modelu trzeba te wtryski kodować a może jest coś w rodzaju samoadaptacji ? Prosze o pomoc wtryski Denso.

M-A-T-E-U-S-Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 18:17   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Kodowanie wtrysków po remoncie silnika ?

Jest samoadaptacja, ale jeżeli wtrysk jest zupełnie nowy (inny), to jednak powinno się wpisać jego kod.
Nie wiem co to znaczy wtrysk sprawny z wydrukiem - czy z profesjonalnej firmy sprawdzony na stanowisku?
Na jałowym biegu na początku po zamontowaniu wtryskiwacza bez kodowania silnik mocno skacze w komorze, potem powoli się uspokaja. Jeżeli już przejechałeś na nim parę kilometrów, silnik już nie rzęchocze i nie stuka, ale na wolnych nadal jest niespokojny - to bym wątpił w jego sprawność. Ale aby zachować obowiązujące zasady, wpisałbym jednak kody i dopiero wtedy (po parunastu km) wyciągałbym jakieś wnioski.
Potencjalna niepewność co do zachowania silnika wynika z tego, że nigdy nie wiadomo jak mocno aktualnie funkcjonujące kody odbiegają od tych które trzeba wpisać. Czasami po wpisaniu nowych kodów nie ma prawie różnicy, czasami jest kolosalna...

Robiłeś próbę przelewową? Przy mocno przelewających wtryskiwaczach nierówne wolne obroty to prawie norma.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 18:33   #3
M-A-T-E-U-S-Z
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-10-2015
Skąd: Proszowice
Model: ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kodowanie wtrysków po remoncie silnika ?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest samoadaptacja, ale jeżeli wtrysk jest zupełnie nowy (inny), to jednak powinno się wpisać jego kod.
Nie wiem co to znaczy wtrysk sprawny z wydrukiem - czy z profesjonalnej firmy sprawdzony na stanowisku?
Na jałowym biegu na początku po zamontowaniu wtryskiwacza bez kodowania silnik mocno skacze w komorze, potem powoli się uspokaja. Jeżeli już przejechałeś na nim parę kilometrów, silnik już nie rzęchocze i nie stuka, ale na wolnych nadal jest niespokojny - to bym wątpił w jego sprawność. Ale aby zachować obowiązujące zasady, wpisałbym jednak kody i dopiero wtedy (po parunastu km) wyciągałbym jakieś wnioski.
Potencjalna niepewność co do zachowania silnika wynika z tego, że nigdy nie wiadomo jak mocno aktualnie funkcjonujące kody odbiegają od tych które trzeba wpisać. Czasami po wpisaniu nowych kodów nie ma prawie różnicy, czasami jest kolosalna...

Robiłeś próbę przelewową? Przy mocno przelewających wtryskiwaczach nierówne wolne obroty to prawie norma.
Dzięki za odp. Jeżeli chodzi o wtrysk który kupiłem to jest on kupiony z firmy która zajmuje sie regeneracją wtrysków. Ten który kupiłem jest używany nie regenerowany , ale parametry są OK przynajmniej tak widnieje na wydruku , który dostałem z firmy razem z wtryskiem . Testu przelewowego nie robiłem . Jeśli chodzi o kodowanie to skąd mam wsiąść kody wtrysków ? ten który kupiłem to widzę , że na wydruku oprócz symbolu wtrysku jest tam jeszcze właśnie ten kod , ale pozostałych trzech nie znam .
M-A-T-E-U-S-Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2018, 15:36   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Kodowanie wtrysków po remoncie silnika ?

Cytat:
Napisał M-A-T-E-U-S-Z Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odp. Jeżeli chodzi o wtrysk który kupiłem to jest on kupiony z firmy która zajmuje sie regeneracją wtrysków. Ten który kupiłem jest używany nie regenerowany , ale parametry są OK przynajmniej tak widnieje na wydruku , który dostałem z firmy razem z wtryskiem . Testu przelewowego nie robiłem . Jeśli chodzi o kodowanie to skąd mam wsiąść kody wtrysków ? ten który kupiłem to widzę , że na wydruku oprócz symbolu wtrysku jest tam jeszcze właśnie ten kod , ale pozostałych trzech nie znam .
Trzy pozostałe wsadzasz tam gdzie były i nie kodujesz. wprowadzasz kod tylko nowego wtryskiwacza.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 23:07   #5
PawelSylwia
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-09-2017
Skąd: JELENIA GORA
Model: Transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kodowanie wtrysków po remoncie silnika ?

Dzień dobry
posiadam transita 2,4 92kw rok 2002
I przyszedł czas na wymianę wtryskiwaczy. Ale oznaczenie na nim to:
yc10-cg i pod spodem 001980 fvg. Który to numer części? i może ktoś posiada takie wtryski na sprzedaż?
Pozdrawiam
PawelSylwia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2018, 08:57   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Kodowanie wtrysków po remoncie silnika ?

Pełne oznaczenie to YC1Q-9K546-CG, a regenerowanych RMYC1Q-9K546-CG, mają nr części 1213489
Oznaczenie Delphi TJB B02801D.

Nie kupuj używanych wtryskiwaczy z niewiadomego źródła - prawdopodobnie kupiłbyś gorsze niż te co masz... Najlepiej byś zrobił, gdybyś swoje wyjął i oddał do autoryzowanego warsztatu na test i regenerację.

Silnik w wersji 125KM (DOFA) ma pompę VP44 (reszta ma VP30), nie wszystkie wtryskiwacze są zamienne w modelach 2,4 tddi. Wg katalogu te wtryski idą też do silnika 2,4 115KM.
Pamiętaj, że pompę VP44 specjalnie się odpowietrza, nie jest samoodpowietrzająca się jak np. pompa VP30...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-08-2018 o 09:41
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.