Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2018, 18:54   #1
michal11.1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-07-2018
Model: transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Jaki fotel i audio?

Witam,

Przymierzam się do zakupu radia 2din z androidem znalazlem coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co o tym myślicie?
Myślę też o wymianie głośników tylko nie wiem na jakie, może macie jakieś godne polecenia?

Ostatnim moim pytaniem do Was jest kwestia fabrycznych foteli- są jak dla mnie strasznie niewygodne. Pasują może jakieś wygodniejsze z innego auta? albo może da się wstawić fotel pneumatyczny?

michal11.1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2018, 19:25   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Jaki fotel i audio?

Cytat:
Napisał michal11.1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę też o wymianie głośników tylko nie wiem na jakie, może macie jakieś godne polecenia?
Co do radia nie wypowiadam się bo nie znam, co do głośników: zawsze masz czas na ich zmianę, więc zamontuj radio i podłącz fabryczne głośniki. Moim zdaniem są zaskakująco bardzo dobre, u mnie grają tak, że ludzie nie chcą wierzyć, że nie mam subwoofera. Brakuje nieco góry (wysokich tonów), ale malutkie tweeterki zawsze można dołożyć wysoko na słupku przy przednim oknie.
Dopiero jak usłyszysz jak grają, zdecydujesz czy wymieniać je na inne.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 06:59   #3
Rico82
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2018
Model: Transit mk6 Ghia
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jaki fotel i audio?

Jestem dokładnie tego samego zdania,fabryczne audio gra całkiem dobrze,a dołożenie tweeterków myślę że zadowoliło by bardziej wybrednych.U siebie mam wrzucone 2din z 4x60 i z korekcją tonów gra bardzo dobrze,ale pełnej mocy głośniki nie przetrawią
Rico82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 08:31   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Jaki fotel i audio?

Cytat:
Napisał Rico82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U siebie mam wrzucone 2din z 4x60 i z korekcją tonów
Problem w tym, że podawane przez producentów moce to najczęściej pic na wodę. Przy zasilaniu końcówki wzmacniacza napięciem 12V można wycisnąć maksymalnie 6-7W mocy przy sporych już zniekształceniach. Są budowane (z pewnymi technicznymi problemami, skomplikowane) układy równoległe o mocy ok. 10W. Jest to tzw. moc ciągła, czyli "prawdziwa". Przy czterech kanałach dla obiektywnie bardzo małego wnętrza to jest i tak bardzo duża moc.
Ta sama moc mierzona w tzw. piku (moc chwilowa w szczycie impulsu) daje takie reklamowe wyniki 4x60W.
Oczywiście są rozbudowane układy audio do samochodów oferujące dużą moc ciągłą rzędu np. 4x100W, ale pracują z wbudowanymi przetwornicami napięcia np. do 60V.
Taki układ nie zmieści się w obudowie 2DIN i nie wytrzyma tego cieplnie.
------------------------------------

Ja mam stareńkie, zabytkowe już RDS EON 7000, piętnaście lat temu to był najlepszy fordowski sprzęt. Podają tu moc w piku 4x42W, na fabrycznych głośnikach gra rewelacyjnie. Więc nie ruszam. Zmieniarka jest zewnętrzna, pod fotelem pasażera. W moim zabytkowym 2,0 tdci to radio wygląda... stylowo. A największa zaleta to ta, że... nie kusi złodzieja. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-07-2018 o 09:28
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 19:01   #5
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: Jaki fotel i audio?

Radia dla Forda robiła (robi) firma Blaupunkt, to samo głośniki.
Moje 6000 tak jak Wojtek mówi gra b.dobrze.
Oczywiście jest to temat do dyskusji co dobre i dla kogo. Z doświadczenia w moim 18 letnim tranzystorze gra lepiej radio niż u mojego Brata w hondzie frv z 2012r. Ford generalnie miał i ma b.dobre radio w montażu fabrycznym. Radia fabryczne jak i głośniki są zawsze dobrze skonfigurowane , odkręcenie manetki vol na maxa nie powoduje rzężenia głośników. Ale to jest sprawa indywidualna co dla kogo jest idealne 😊
bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 21:18   #6
Rico82
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2018
Model: Transit mk6 Ghia
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jaki fotel i audio?

Może to reklama 4x60 ale radio Jvc za prawie 9i pół stówek to chyba nie taka tandeta dająca 6wat.....Zmieniłem je właśnie z oryginalnego i gra o niebo lepiej,a to pewnie dlatego że ma większą moc i sporą możliwość korekcji.Coś nie coś już łyknąłem doświadczenia a przykładem jest e39,w którym nie dosyć że fabryczne audio to istna tandeta to żeby je poprawić to trzeba się nakombinować szczególnie przy dsp.
Rico82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2018, 16:06   #7
Kamykkamil16
ford::average
 
Avatar Kamykkamil16
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-04-2016
Skąd: Kołobrzeg
Model: Tourneo connect , Transit Mk7
Silnik: C-1.8tdci 90km Powerbox 130, T-2.2 TDCI 130kW GLX
Rocznik: Connect 2005, Transit 2006->
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jaki fotel i audio?

Ja posiadam transita mk VII i mam audio 2 din ze sterowaniem z manetki pod kierownicą,
jak masz sterowanie przy kierownicy to polecam radio z programowalny interfejsem tzw. adaptacja sygnału przerobiłem ten temat kilkukrotnie i powiem tak da rade zrobić to bez żadnych dodatkowych modłów do współpracy z kierownicą.
Jak chcesz to wstawię kilka zdjęć i pomogę w wyborze radia i głośników.

Bump: Radio Jvc 21BT 2din z kamerą cofania.
głośniki odseparowane Hertz esk165.3 ze zwrotnicą + KONDENSATOR 2F
WYGŁUSZONE DRZWI + ŚCIANA POMIĘDZY KOMORĄ SILNIKA A DESKĄ W SZOFERCE GRA TO PIĘKNIE BEZ SKRZYNI BASOWEJ.
Kamykkamil16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.