Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2016, 15:18   #1
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Po ostatniej kolizji wystrzeliły mi obie poduszki, więc postanowiłem je wymienić. Należy tutaj zaznaczyć, że poprzedni właściciel też chyba miał wybite poduszki, ponieważ je wymienił, ale pironapinacze zostawił bez wymiany tylko pod fotelem pasażera znalazłem rezystor + żarówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój Focus to hatchback 2004 rok 1.6 benzyna. Poduszki + sterownik kupiłem od Focus MK1 1.8 TDCI 2003. Numery poduszek i sterownika zgadzały się idealnie. Numer sterownika: 2M5T-14B056-DE.

Po przekładce kontrolka air bag miga w następujący sposób: cztery mignięcia, nieco dłuższa przerwa i dwa mignięcia. W sumie te sześć mignięć powtarzane są trzykrotnie jeżeli dobrze pamiętam.

Jeżeli zinterpretować to jako dwa osobne błędy 4 i 2 to powinno być:
obwód napinaczy pasów bezpieczeństwa i obwód poduszki pasażera.

Jeżeli zaś zinterpretować to jako jeden błąd 6 to powinno być:
obwód bocznej poduszki pasażera.

Co jeszcze powinienem sprawdzić? Te mignięcia powinienem traktować jako jeden kod błędu czy jako dwa różne?

Podłączyłem również pod komputer, ale FORScan jakby w ogóle nie znajdował modułu od poduszek, tak czy inaczej nie znalazł żadnego błędu związanego z systemem poduszek. Czy mogę zdiagnozować poduszki jakimś innym softem?


Ostatnio edytowane przez dzbyrad ; 09-01-2016 o 15:41 Powód: Dodatkowe pytania
dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 05:46   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Chyba musisz moduł poduszek zaprogramować po strzale albo kupić drugi na podmianę
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 09:36   #3
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,617
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Masz 4 mrugnięcia, potem 2 i tak 3 razy i co potem? Kontrolka świeci się już cały czas?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 09:54   #4
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

4 napinacz pasow , 2 poduszka pasazera
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 10:04   #5
GTB20
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Z domu
Model: sharan
Silnik: auy
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Coprawda nie mamy pewnosci co przeżyl ten modul poduszek co go kupiles ale zakaldajac ze nie ma zapisanej crash daty to niepotrzebnie go podpinaleś. Musisz miec w aucie sprawne i poduszki i napinacze. Nie moze zostac zaden elemnet wystrzelony. Poza tym dobrze by bylo sprawdzic kabloteke bo czsami sie przepala bo prad do poduszek jest coprawda krótki ale dosc duzy. Sprzet dod diagnostyki powinien wykazac bledy. Sprawdz podlaczenia do modulu poduszek.
__________________
TDI by TUNE UP AUY 205 KM i 444Nm & ASZ 170 KM
GTB20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 10:24   #6
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,617
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Panowie, a czy nie jest to przypadkiem zwyczajnie tzw błąd 42 modułu airbag? Ja bym się przyjrzał czujnikowi zderzeniowemu przedniemu, jako że auto zaliczyło dzwon a sam czujnik zderzeniowy przedni znajduje się w tym modelu na przednim pasie przed chłodnicą, mogło w nim coś ulec uszkodzeniu, chociażby okablowanie, bądź sam czujnik. Wtedy właśnie mruga 4 - 2, 3x to powtarza a następnie kontrolka się już zapala na stałe: Crash sensor communications fault. Lamp flash code: 42
Crash sensor internal fault. Lamp flash code: 42. Czyli brak komunikacji z sensorem przednim.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 11:15   #7
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Wcześniej widziałem listę innych kodów błędu w internecie od 1 do 7. Wczoraj znalazłem listę kodów dwucyfrowych i rzeczywiście wygląda to na kod 42. Powtarza się on trzykrotnie i później kontrolka się świeci na stałe.

Tak jak wspomniałem poduszki i moduł został przełożony z innego focusa ze sprawnym systemem airbag do końca.

Samochód dostał centralnie w środek, zniszczenia zakończyły się na wentylatorze od chłodnicy, więc miałoby to sens, że czujnik nie wytrzymał presji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niestety dostęp do czujnika delikatnie mówiąc nie jest najlepszy. Jakiś patent na demontaż czujnika? Może wystarczy opuścić kilka cm chłodnicę w dół...
dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 11:24   #8
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,617
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Uuu, dzwon solidny, na pierwszy rzut oka to od razu bym sprawdził ten czujnik bo on jest centralnie właśnie na środku tej belki. Dostęp tam jest fatalny, nawet jeśli ktoś ma małe ręce... jedyny sposób to tak jak piszesz opuszczenie trochę chłodnicy, jakieś dobre klucze z przedłużkami i powinno się udać. Na początek sprawdziłbym okablowanie, czy coś nie jest urwane itp, a dopiero potem sam czujnik (koszt nowego ori to ponad 300zł).
Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: czy auto masz już zrobione blacharsko i czy robiłeś sam czy ktoś Ci to robił? Belka wzmacniająca na pewno przy takim uszkodzeniu została wymieniona ale zastanawiam się czy przypadkiem ten czujnik też został przemontowany? A może zapomniano go podpiąć?
Focus mk1 FL chyba ma inne kody błędów bo ma inne poduchy - dwunabojowe.

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 10-01-2016 o 11:35
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 12:28   #9
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Kurcze podpięcie do komputera w byle warsztacie to 20 zł a już dwa dni gdybasz czy to 4-2, 6, 7 czy jeszcze inny kod błyskowy. Odczytaj błędy normalnie komputerem i od razu będziesz widział co jest nie tak.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 15:22   #10
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Tak, pas przedni został wymieniony, więc czujnik został przekręcony ze starej belki. Samochód poza poduszkami jest wyprowadzony na zero (robione u mechanika uważanego za jednego z lepszych u mnie w mieście). Wkładając rękę od spodu jestem w stanie wyczuć kabel, a dokładniej wtyczkę włożoną do czujnika. Sprawdzę najpierw okablowanie i wtyczkę. Jeżeli będę potrzebował wymienić czujnik to pewnie zaryzykuję i kupię z tego samego forda z którego kupowałem poduszki i sterownik skoro z nimi prawdopodobnie wszystko jest ok.

Ostatnio edytowane przez dzbyrad ; 10-01-2016 o 15:25 Powód: Dodanie dodatkowych informacji
dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
airbag



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.