Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2020, 01:23   #1
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Angry Fokus "Foka" MK1 ciezko pali na zimno

Witajcie. No to zaczynam moja opowiesc o mojej FOCZCE!!!

Bylem w warsztacie na wymianie olejow filtrow oraz sprawdzeniu sterownika i pompy ABS. Po tygodniu nieobecnosci w miescie informacje jakie dostaje auto martwe nie chce odpalic, acu martwe a mechanik nie ma prostownika. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (powiedzialem do nich co to za mechanik co to za warsztat ze nie macie prostownika) Mowie ze nie ma opcji zeby cos bylo z ukladem paliwowym jedynie co bylo nie ruszane to pompka w baku. Po kilkukrotnej probie rozruchu na full acu silnik nie pracuje a acu martwe (po dzis dzien cos wy...dala mi ACU). Przyjechal elektromechanik (w koncu po 2tyg. postoju) i powiedzial ze rozrusznik siedzi robi zwarcie i rozladowywuje akumlator. Jak rozrusznik siedz??? skoro kreci silnikiem musi paliwa nie dostawac (moje stwierdzenie). Autem przyjechalem tysiaka km. krecilo odpalalo teraz nagle po wizycie w z****nym warsztacie auto martwe gadam do "fachowcow"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jesli faktycznie paliwa nie dostaje to tylko pompka w baku nie byla ruszana jesli chodzi o uklad paliwowy. Czytalem jest tez filter paliwa przy baku i ciekawe czy kiedy kolwiek jak sie jedzie na wymiane filtrow byl wymieniony ha to mnie zastanawialo tez wtedy.

W koncu sie wkur...em jak ma mi jakies eksperymenty robic i doswiadczenia to niech zmieni fach tak powiedzialem wlascicielowi warsztatu. W koncu po 3tyg. stania auta na warsztacie dostaje info auto odpala.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podany powod rozrusznik do regeneracji. Czy faktycznie to bylo powodem (tak mechanik mechanika nie wsypie jak spiepszyl robote to samo jest z doktorkami konowalami raczej takich trzeba tepic i eliminowac)

Przed wizyta na warsztacie auto owszem delikatnie mialo problem z odpaleniem na zimno oraz puszczalo dyma przy mocniejszym depnieciu i odpalaniu. Raz na miecha 6tyg. doladowywalem acu a teraz raz na tydzien 5dni. Gdzie przed wymiana swiec bylo co 2-gi dzien.

Co do tej pory zrobiono by auto lepiej odpalalo na zimno:
1. regenerowano rozrusznik (uj wie??? chyba robiony nowe nakretki sa)
2. acu podmienialem na automata zielona kontrolka sprawny
(bez roznicy jakie acu efektu zadnego jest tak samo jak opisane wyzej)
3. swiece zarowe sprawdz madry mechanik bez zastanowienia i sprawdzania
mi powiedzial. Pojechalem kupilem komplet wymienilem. Jaki efekt byl
wymiany swiec. Auto przestalo kopcic przy odpalaniu i przy deptnieciu
gazu chyba tez ustalo, musze sprawdzic wieczorem, jak bedzie cieplej. Acu
nie odpinalem klemy na noc czy jak w pracy i musi troche postac -
doladowanie po tyg. 5dniach, wczoraj nastapil taki dzien. Obecnie po
doladowaniu kilka godzin acu jest spowrotem full no i teraz bede odpinal
przy kazdym razie kleme jak tylko auto bedzie stac bez ruchu dluzej niz
30min.

Bump: czy to co kolega zakladajacy posta opisuje i wymienial bedzie jest przyczyna moich problemow. https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305053
czyli pierscienie uszczelniacze i inne pierdoly ktore tam sie znajduja.

__________________
"Jak sprawdzić przekaźniki w aucie "

Ostatnio edytowane przez venom069 ; 19-02-2020 o 18:53
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 08:58   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Foka MK1 ciezko pali na zimno

Cytat:
Napisał venom069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Foka MK1
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Dziękuję

Speedo
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.