Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2019, 11:30   #21
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA

Cytat:
Napisał nouki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Panowie nie mogę znaleźć ...
Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem ten 2-stronnicowy wątek od początku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 17:16   #22
nouki
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-06-2019
Skąd: Łódź
Model: focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 17
Postów: 50
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem ten 2-stronnicowy wątek od początku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Nie ma opcji. Amerykańskie BCM nie mają wlutowanych elementów do sterowania tylnym przeciwmgłowym.
Wytarczy ze zrozumieniem przeczytać o co pytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Schemat nie rozróżnia wersji ...
Jak fabrycznie jest to rozwiązane i z którego miejsca - która kostka który pin.

P.S Znalazłem C2-10-11.

Ostatnio edytowane przez nouki ; 12-12-2019 o 17:48
nouki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 20:53   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA

Cytat:
Napisał nouki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Schemat nie rozróżnia wersji ...
A kto takich głupstw naopowiadał?
Amerykańskie schematy nie mają narysowanego tylnego przeciwmgłowego a pis pinów 10 i 11 dla C2 (jak to kolega nazwał..) nie ma wskazanych żadnych przewodów na tych pinach.
Po prostu amerykańskie BCMy/schematy NIE OBSŁUGUJĄ tylnego p. mgłowego.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 04:13   #24
nouki
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-06-2019
Skąd: Łódź
Model: focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 17
Postów: 50
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA

Kolega jak zwykle wszystko wie najlepiej..
Proszę wiec o schemat gdzie tego nie pokazują.
Schemat jest uniwersalny jak widać. Jest Europa i "not available"
Nie zmienia to faktu że nadal jest na schemacie.
Nie pytam czy obsługuje czy są piny czy....Pytanie było inne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S Ostatnio Kolega sugerował sam sobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. by się przestać udzielać na forum może to jednak dobry pomysł był.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ff.jpg (63.5 KB, 102 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez nouki ; 13-12-2019 o 04:47
nouki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 11:52   #25
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA

Cytat:
Napisał nouki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega jak zwykle wszystko wie najlepiej..
w odróżnieniu od Ciebie @tedi_k napisał dokładnie jak jest.

Cytat:
Napisał nouki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Schemat jest uniwersalny jak widać. Jest Europa i "not available"
tylko że pokazujesz teraz schemat do Focusa 2011-2015 , a ty masz auto 2017 i trzeba korzystać z schematów od Focusa 2015-2018 , a te do tego modelu są inne w europejczyku .
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP

Ostatnio edytowane przez SRS ; 13-12-2019 o 11:55
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 20:39   #26
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA

Cytat:
Napisał nouki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Proszę wiec o schemat gdzie tego nie pokazują.
...
Proszę bardzo. W załączeniu. Załączona strona schematu dla Focusa 2017 USA jest jedyna w dziale schematów zatytułowanym "fog lamps"
W odróżnieniu od kolegi ja pracuję na oficjalnych schematach Forda.
W związku z tym zazwyczaj "wszystko wiem najlepiej".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg C2280B.jpg (95.9 KB, 105 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Fog laps.jpg (96.9 KB, 113 wyświetleń)
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 06:24   #27
nouki
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-06-2019
Skąd: Łódź
Model: focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 17
Postów: 50
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA

Więc teraz można podsumować.

Właśnie moje pytanie było powiązane z tym że na schemacie usa nie jest opisane - czyli ciężko się domyśleć że "not available" to właśnie to miejsce ( napisałem więc że nie mogę znaleźć ).

Więc pytałem jak to jest rozwiązane oryginalnie z którego miejsca - nie pytałem o usa skoro tam nie ma. Pisząc "nie rozróżnia" miałem na myśli że nie będzie gdzie indziej fizycznie.


Mam jeszcze jedno pytanie trochę w innym temacie. Czy Bcm przykładowo F1DT-14A073-PF może mieć różne oprogramowania i wykonania ? Przykładowo w Usa nie ma opcji halogenów (świateł przeciwmgłowych) a w europejskiej wersji już ma. Czy jest to zawarte w innych oznaczeniach.

Ostatnio edytowane przez nouki ; 14-12-2019 o 07:54
nouki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 09:16   #28
markokon
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Łęczna
Model: Focus SE, 163 KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA

Ciekawy jestem kolego Nouki jak zakończyłeś sprawę tylnego pmg, dodatkowy moduł czy wymiana BCM ?
markokon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2020, 23:13   #29
Aldik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył

Cytat:
Napisał dudinet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety kolega Orion512 nie odpisuje, więc skoro po naciśnięciu przycisku przeciwmgielnych kontrolka się zapala, spróbuję rozkręcić włącznik i wcisnąć gdzieś tam mikro włącznik, który poprzez przekaźnik bistabilny włączy mi upragnione światło razem z kontrolką.
Niektórzy powiedzą pewnie, że to druciarstwo, ale wolę tak, niż dodatkowy włącznik.
Temat chyba do zamknięcia.
Pozdrawiam.
Artur.
Dałeś sobie jakoś rade ? Opisz proszę. Chciałbym kupić włącznik EU i lampe w zderzak zamiast odblasku. Ale nie wiem jak to połączyć aby działało jak nalezy łącznie z informacja na zegarach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aldik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2020, 11:11   #30
dudinet
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2012
Skąd: Czestochowa
Model: focus mk1, mk3
Silnik: 1.8 TDDI, 2.0 se
Rocznik: 2002, 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA

Witam.
Zrobiłem same światła na żarówkach 2 włóknowych w miejscu świateł postojowych, jak włączam przeciwmgłowe światła świecą mocniej.
Sterowanie zrobiłem tak :
po zmianie włącznika świateł na europejski, po naciśnięciu świateł przeciwmgł. zapalała się kontrolka, więc połowa sukcesu już była, pozostało włączyć same światła.
Rozkreciłem cały włącznik świateł i tuż obok druków swiateł przeciwmgł. wywierciłem otwór w płytce i w tylnej obudowie włącznika.
do tylnej obudowy włącznika przymocowałem micro włącznik, tak żeby sam przycisk był we wcześniej zrobionym otworze. Z kawałka drutu zrobiłem coś w rodzaju popychacza, króry przechodzi przez zrobiony otwór w płytce i dochodzi do przycisku w mikrowłączniku.
w ten sposób naciskając przycisk św. przeciwmgł. zapala mi się kontrolka, a popychacz zwiera styki zamontowanego mikoiwącznika.
Kupiłem w necie przekażnik bistabilny ( ok 30 zł. ), czyli taki , który po chwilowym podaniu napięcia zwiera styki na stałe, po ponownym chwilowym podaniu napięcia rozłącza styki również na stałe.
Napięcie do zasilania cewki przekażnika wziąłem ze światła postojowego, minus do nadwozia, a napięcie do podania sygnału włączenia z bezpiecznika ( obojętnie który, ale nie mniejszy niż 10 A i taki , na którym napięcie pojawia się po prze kręceniu stacyjki ).Napięcie sterujące włączanie przekażnika podłączyłem do jednego bieguna zamontowanego mikroprzełącznika.
Drugi biegun do styku jednego ze styków przekażnika.
Drugi biegun styku przekażnika do lampy przeciwmielnej, drugi biegun lampy do nadwozia.
No i śmiga
dudinet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.