Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2015, 09:49   #51
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

alternator mozesz wymontowac tak jak ci napisalem odepnij wczesniej kleme z aku.
po wyjeciu na tyle altka masz plastikowa pokrywe przykrecona srubami torx jest okolo 5,po zdjeciu pokrywy masz regulator napiecia taki z aluminiowymi zeberkami radiatora przymocowany 4 srubami torx
przy wykrecaniu musisz pamietac lub zaznaczyc ktora srubka skad bo sa roznej dl i po zamianie mozesz zrobic zwarcie..jak do tego punktu dotrzesz to daj znac.
powiem ci tylko ze jak to beda wytarte szczotki to morzesz je kupic z ebaya bez problemu do NL.do tego lutownica zwykla najzwyklejsza.i cyna .no i podpowiedz oczywiscie jak zrobic ale wczesniej go wyjmij
czy grzebales przy kablach z podpietym akumulatorem?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jezeli szczotki i pierscienie beda ok to padniety bedzie regulator i w tym wypadku kupuj uzywke caly alternator ,bo zamienniki regulatorow jakos nie chca dzialac poprawnie ,nie wiem czemu ale pomimo ze nowy co jakis czas zapala sie kontrolka ladowania i wywala blad lost comunication with alter. po wylaczeniu silnika i wlaczeniu ladowanie wraca na jakis czas i tak w kolko -taki krotki opis co sie dzieje z zamiennikami po wlozeniu orginalu wszystko cacy


Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 02-09-2015 o 11:48
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 15:44   #52
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Cytat:
Napisał dariuszk24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy grzebales przy kablach z podpietym akumulatorem?
Zawsze odłączałem klemę. A ten błąd od anteny GPS?
Jak tylko przestanie padać biorę się za demontaż.
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 17:10   #53
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

tak ťylko pytam mogles cos nadciac prujac oslone wiazki robiac zwarcie dwoch przewodow.
sprobuj wykasowac ten blad forscanem.

Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 02-09-2015 o 17:13
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 17:15   #54
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Cytat:
Napisał dariuszk24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak ťylko pytam mogles cos nadciac prujac oslone wiazki robiac zwarcie dwoch przewodow.
sprobuj wykasowac ten blad forscanem.
Raczej nie. Robiłem to bardzo bardzo delikatnie i z głową. Tylko czy tam w ogóle idzie kabel od anteny gps? Poza tym zrobiłem tak jak mówiłeś i.... moim zdaniem jedna szczotka padła. Zaraz wstawie zdjęcie jak to wyglądało po rozebraniu.

Dobra po wyciągnięciu regulatora napięcia jedna ze szczotek nie wyszła. jedna wyskoczyła na ok 1,5km a druga ani na 1mm. Była że tak powiem zacięta. Nie dało jej się wcisnąć ani wyciągnąć palcami. Złapałem delikatnie kleszczykami i wyciągnąłem, samą szczotkę, bez sprężynki i przewodu. Czyli to najprawdopodobniej problem awarii?
Zdj pod linkiem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez basior87 ; 02-09-2015 o 17:34
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 17:43   #55
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

mozesz cyknac zdjecie pierscieni jak one wygladaja?
teraz jezeli chcesz i pierscienie sa dobre mozesz wymienic tylko szczotki,groszowa sprawa.
po przeciwnej stronie prowadnic szczotek masz taka czarna prostokatna pokrywke w ksztalcie klocka.taka 10mmx5x5
trzeba ja bedzie oderwac od obudowy nozem tak aby nie poprzecinac reszty miedzianych plecionek trzymajacych szczotki.
domyslam sie ze sprezynka dociskowa szczotki zostala w prowadnicy?
jak usuniesz ta plastikowa pokrywke schowaj ja,przykleisz ja pozniej zywica epoksydowa dwuskladnikowa.
bedziesz teraz musial podlubac usuwajac resztki zywicy wokol aluminiowych blaszek.
teraz WAZNE-nawet nie dotykaj tych aluminiowych blaszek zebys nie wiem jakie mial pomysly,sa wrednie kruche i przy byle zgieciu lubia sie lamac .
po prostu pozostaw przymocowany do tych blaszek z 1.5cm plecionki miedzianej a reszte odetnij.
do pozostawionych plecionek zacynuj lutownica same koniuszki tak max 2mm
tak samo zacynujesz plecionki nowych szczotek,na plecionki naciagniesz oczyszczone sprezynki(prowadnice szczotek tez trzeba bedzie dobrze przeczyscic)wsuniesz wszystko w prowadnice szczotek laczac lutownica pocynowane konce i ...... gotowe.

mala podpowiedz -poniewaz mozesz miec klopoty z wlozeniem plecionki przez prowadnice,dolutuj do plecionek nowych szczotek kawalek cienkiego sztywnego miedzianego drucika,pomoze ci to zaoszczedzic nerwow i czasu,i przeciagniesz wszystko jak za pomoca igly.
zablokujesz szczotki aby nie wypadly same.odlutowujesz druciki,przylutowujesz plecionki razem i skonczone.

wpisz na ebay "bosch alternator brushes" zmierz swoje stare szczotki szerokosc (grubosc i szerokosc) i zamow odpowiednie.
widze ze teraz sprzedaja szczotki z dolutowanymi drutkami takze czesc roboty masz z glowy.
powodzenia.
mysle ze te beda odpowiednie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 02-09-2015 o 18:22
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 17:52   #56
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Pierścienie mają wgłębienie ok 1,5mm na moje oko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 18:36   #57
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

czyli komplet szczotki plus pierscienie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
,teraz wazne pytanie ile masz czasu na naprawe?
bo bedziesz musial tez otwozyc alternator,a dokladnie zdjac aluminowa obudowe siedzaca na lozysku.
po odkreceniu czterech srub mocujacych polowki alternatora bedziesz musial wyjac przednia pokrywe aluminiowa (ta od kola pasowego)
wraz z wirnikiem,musisz zwrocic szczegolna uwage aby nie pokaleczyc przewodow miedzianych stojana,oraz nie wyrwac przewodow stojana od choinki diodowej.
tu masz filmik pogladowy jak to zrobic.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to tylko przyklad o co chodzi przy wymianie pierscieni w alternatorze bosha jest o wiele latwiej ,przed zdjeciem (rozwaleniem nalatwiej)zrob sobie pare zdjec telefonem ,Ja po odlutowaniu przewodow od pierscieni podwazam caly plastik duzym srubokretem,bedziesz mial potem latwiej,ktora strona gdzie idzie .w alternatorze bosha nowa obudowa pierscieni ma z boku przy podstawie taki kwadratowy cycek ktory musi wlezc w taki sam slot na dole ,zobaczysz sam jak latwo sie to robi,nasuniesz nowe pierscienie-doslownie wcisniesz je delkatnie dostukasz gumowym czyms,wlutujesz przewody i tyle.kupa kasy w kieszeni zostaje.i pewnosc ze mechanior cie nie nabil albo nie rozlozy rakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 02-09-2015 o 18:54
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 15:22   #58
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

No i wszystko wróciło do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Auto ładuje aż miło a kontrolka ładowania nie starszy na desce rozdzielczej. Po objechaniu kilku speców od alternatorów okazało się ze na zachodze nie bawią się w wymianę szczotek i muszę kupić cały regulator bo ten z mojego altka jest podobno "nierozbieralny" Zdecydowałem się na zakup całego oryginalnego regulatora. Gość gwarantował że wszystko będzie chodzić na 100% a za montaż regulatora i sprawdzenie alternatora chcieli 35euro więc zabrałem pedełeczko do kasy i do domu wszystko zmontować. Na szczęście po pierwszym uruchomieniu silnika i podłączeniu multimetru moim oczom ukazały sie wyczekiwane cyfry 14.46V. Po odpaleniu wszystkiego spadło do 13,9V. Teraz tylko został problem z GPSem. Muszę przepatrzeć jeszcze raz wszystkie kabelki i może coś znajdę. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.

Problem a anteną od navi zniknął.

Dodam tylko jeszcze że jeżeli ktoś będzie miał podobny do mnie problem to niech najpierw sprawdzi szczotki. Moim zdaniem da się odkręcić regulator bez ściągania alternatora.

Ostatnio edytowane przez basior87 ; 03-09-2015 o 18:42
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 11:05   #59
biba24
ford::beginner
 
Imię: Krzych
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: DSL
Model: Courier
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Przeczyłem ten temat ponieważ mam podobny problem. W pierwszej kolejności zacznę od wymiany alternatora na oryginalny dobrany po winie, oczywiście profilaktycznie rozbiorę go zobaczę jak wyglądają szczotki łożyska itd. Czy ten niebieski przewód od regulatora alternatora idzie bezpośrednio do ECU silnika? Z tematu wnioskuje ze tak, wole zapytać żeby nie pruć całego auta.
__________________
Pozdrawiam
Krzych
biba24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 20:39   #60
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

idzie do PCM w lewym przednim nadkolu
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.