Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2017, 21:40   #21
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Prawidłowa wysokość między nadkolem a środkiem koła

Jeśli masz pusty bagażnik i brak pasażerów z tyłu, to tył według mnie powinien być nieco wyżej. Przód jest już dociążony przez silnik. Tył nie.

Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 21:59   #22
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Prawidłowa wysokość między nadkolem a środkiem koła

W pełni się zgadzam. Ale różnica powinna być delikatna (1-2 cm). W końcu po coś mają w Fordzie inżynierów, żeby dobrali twardość spręzyny w zależności od obciążenia na oś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym zdjęcia z pierwszej lepszej aukcji pokazują, że może być w miarę równo:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , pomierz proszę swoje auto i wrzuć w wątek, na pewno przyda się dla potomnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 17:30   #23
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Prawidłowa wysokość między nadkolem a środkiem koła

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , tyle że ja mam 1.6 TDCi, więc może wystąpić teoretycznie jakaś różnica między 2.0.

Zamierzyłem i... wszedzie (przód i tył) ok. 66,5-67 cm. Zakładać trzeba oczywiście jakąś tolerancję na ew. nierówności podłoża.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2017, 21:30   #24
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Prawidłowa wysokość między nadkolem a środkiem koła

Dzięki! Rozumiem, że masz standardowe zawieszenie. Ja pomierzę u siebie jak już wymienię sprężyny, bo okazało się, że jedna pod obciążeniem jest już za słaba i dobija przy nierównościach.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2017, 22:04   #25
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Prawidłowa wysokość między nadkolem a środkiem koła

Zawieszenie standardowe. Sprężyny mam oryginalne, bardzo niedawno wymienione amortyzatory (Sachs).
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 20:14   #26
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Prawidłowa wysokość między nadkolem a środkiem koła

Dla informacji dla pozostałych. U mnie w MK2 FL 2.0 TDCI na felgach 18" i zawieszeniu standardowym mam wysokości: 68cm (przód) i 70 cm (tył) mierzone od ziemi do najwyższego punktu dołu nadkola nad oponą. Pomiar robiony po zmianie przednich sprężyn na Monroe, tył oryginalny.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 16:18   #27
piotr55122
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Prawidłowa wysokość między nadkolem a środkiem koła

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak spisują się sprężyny Monroe? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotr55122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 21:06   #28
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Prawidłowa wysokość między nadkolem a środkiem koła

Cytat:
Napisał piotr55122 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak spisują się sprężyny Monroe? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie narzekam, ale przyznam, że auto kupiłem na obniżonych springach i nie zdążyłem sie przyzwyczaić. Nie mam za dużo porównania zatem. Skonkretyzuj pytanie, to może będę w stanie coś więcej napisać.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 10:42   #29
piotr55122
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Prawidłowa wysokość między nadkolem a środkiem koła

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Miałem na myśli to czy auto nie usiadło nisko, czy nie stoi wysoko, czy jazda jest komfortowa, czy raczej sztywno? Mam prawą sprężynę mocno skorodowaną, a będę robił remont przedniego zawieszenia, między innymi amorki więc chce od razu sprężyny wymienić. Pytam bo mocno przymierzam się do zestawu (amortyzatory+ sprężyny Monroe).
piotr55122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 19:33   #30
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Prawidłowa wysokość między nadkolem a środkiem koła

Cytat:
Napisał piotr55122 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Miałem na myśli to czy auto nie usiadło nisko, czy nie stoi wysoko, czy jazda jest komfortowa, czy raczej sztywno? Mam prawą sprężynę mocno skorodowaną, a będę robił remont przedniego zawieszenia, między innymi amorki więc chce od razu sprężyny wymienić. Pytam bo mocno przymierzam się do zestawu (amortyzatory+ sprężyny Monroe).
W moim przypadku auto miało zmieniane tylko sprężyny na przodzie i wysokość od nadkola do ziemi to 68cm. Jak dla mnie mogłoby być trochę niżej, ale w sumie oryginalne na tyle siedzą wyżej, więc wydaje mi sie, że nieźle trzymają wysokość. Podczas prowadzenia żadnych minusów, sprężyna półtwarda, daleko jej do charakterystyki znanej z aut francuskich, ale i na komfort nie można narzekać. Na Twoim miejscu nie wymieniałbym sprężyny, bo wiadomo, że już idealnej wysokości na zamienniku się nie uzyska. Może da się wyczyścić i pomalować sprężynę?
Swoją drogą pomierz u siebie wysokości nadkoli z przodu i z tyłu. Będzie punkt wyjścia dla innych.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.